Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » Czas wysyłki

Czas wysyłki

alt
W opisie każdym produktu, podajemy maksymalny czas, w jakim dany produkt zostanie wysłany z magazynu naszego sklepu. Jeżeli z jakiegoś względu nie będzie możliwe jego dotrzymanie z naszej strony - zostaną Państwo o tym fakcie poinformowani e-mailem lub telefonicznie.

Na czas otrzymania przesyłki składa się czas wysyłki z magazynu naszego sklepu i czas, jaki jest potrzebny firmie kurierskiej, Poczcie Polskiej lub operatorowi Paczkomatów na dostarczenie przesyłki pod konkretny adres.

 
 

"Wysyłamy w ciągu 24 godzin" - Towar zamówiony np. poniedziałek (przed godziną 15:30) jest przygotowany do wysyłki najpóźniej we wtorek rano. Przy dostawie kurierem zamówienie zostanie dostarczone w środę. W miarę możliwości dołożymy starań aby zamówienie zostało wysłane jeszcze w poniedziałek i dostarczone, przy dostawie kurierem, we wtorek.

"Wysyłamy w ciągu 48 godzin" - Towar zamówiony np. poniedziałek (przed godziną 15:30) jest przygotowany do wysyłki najpóźniej w środę rano. Przy dostawie kurierem zamówienie zostanie dostarczone w czwartek.

"Zapytaj o czas wysyłki" - Towar w chili przeglądania strony jest niedostępny na naszym magazynie i u naszych Dostawców - musi zostać sprowadzony. Po złożeniu zamówienia lub po kantacie z nami ustalimy jaki będzie możliwy czas wysyłki produktu posiadający przypisany taki czas wysyłki. Na tej podstawie podejmiesz decyzję, czy jest od odpowiedni dla Ciebie.
 

Uwaga!

 1. altPodane powyżej terminy dostaw dotyczą tylko dni roboczych (w święta oraz soboty firmy spedycyjne nie dostarczają towaru). Zamówiony w piątek po godzinie 15:30, w sobotę lub niedzielę - zostanie wysłany dopiero w poniedziałek lub najpóźniej we wtorek i dotrze do ustalonego miejsca dostawy najpóźniej w  środę.
 2. Powyższe czasy dostawy dotyczą kuriera lub odbioru w punkcie. W wypadku innych typów wysyłki/odbioru (Poczta Polska, Paczkomaty) termin realizacji może wydłużyć się o jeden dzień ze względu na system logistyczny spedytora.
 3. W wypadku wybrania sposobu płatności "Przelewem " czas realizacji może wydłużyć się o jeden dzień, potrzebny na zarejestrowanie i zaksięgowanie wpłaty od klienta.
 4. Jeżeli zamawiają Państwo kilka produktów, i kilka z nich posiadają informację "Wysyłamy w ciągu 24 godziny", oraz jeden lub więcej z nich ma oznaczony czas wysyłki 48 godzin to zamówienie zostanie wysłane w momencie gdy zostanie ono całkowicie skompletowane, tj zostanie wysłane z magazynu w ciągu do 48 godzin. 
 


CZAS DOSTAWY:
 
Strzałka Czas dostawy - Firma kurierska
alt
Przesyłki wysyłane firmą kurierską są dostarczane na drugi dzień roboczy po nadaniu przesyłki (podany czas obowiązuje w przypadku 99% przesyłek).
Firma kurierska dostarcza przesyłki od godziny 8:00 do 17:00. W związku z tym prosimy o zapewnienie aby w tym czasie pod adresem dostawy znajdowała się osoba uprawniona do odbioru przesyłki lub o wskazanie adresu dostawy "do pracy".
W potwierdzeniu wysyłki towaru przekazujemy każdorazowo informację o firmie kurierskiej, która realizuje dostawę, numerze listu przewozowego oraz przewidywanej dacie dostarczenia przesyłki. Na tej podstawie na stronie internetowej danej firmy kurierskiej istnieje możliwość monitorowania gdzie znajduje się przesyłka. Nie ma możliwości poproszenia kuriera o konkretną godzinę dostawy, gdyż jest to opcja dodatkowo płatna i nie na każdym obszarze doręczeń możliwa do realizacji.
Ze względu na szybki czas dostarczenia przesyłki, polecamy korzystanie z usług firmy kurierskiej. Na każdej przesyłce umieszczone są dokładne dane naszej firmy a przesyłka jest oklejona firmową taśmą. Przy odbiorze prosimy o sprawdzanie, czy przesyłka jest w stanie nienaruszonym. Jeżeli istnieją wątpliwości co do wcześniejszego otwarcia przesyłki, prosimy o komisyjne jej otwarcie.

 
Strzałka Czas dostawy - Poczta Polska
 
altCzas dostawy przesyłek przez Pocztę Polską wynosi: przesyłki ekonomiczne - do 3 dni roboczych licząc od dnia nadania. (może wydłużyć się do 5-6 dni), przesyłki priorytetowe - następny dzień roboczy (może wydłużyć się do 2-3 dni). Doręczyciele "Poczty Polskiej" dostarczają przesyłki od godziny 8:00 do 18:00. Jeżeli nie zastaną adresata, zostawiają "Awizo", na podstawie którego można odebrać przesyłkę w lokalnej placówce Poczty Polskiej. W każdym potwierdzeniu nadania przesyłki umieszczamy informację o rodzaju przesyłki (list polecony, paczka ekonomiczna, paczka priorytetowa oraz numer pocztowego dowodu nadania). Jeżeli otrzymaliście Państwo informacje o wysyłce zamówienia, lecz nie otrzymaliście jej uwzględniając terminy podane powyżej na podstawie ww. danych w placówce swojej Poczty mogą Państwo, odnaleźć przesyłkę. Zgodnie z regulaminem Poczty Polskiej S.A. nadawca (sklep) może złożyć reklamację dopiero po 14 dniach, jeżeli przesyłka nie dotarła do odbiorcy.
 

alt
Strzałka Czas dostawy - Paczkomaty
 Czas dostawy przesyłek przez Paczkomaty może wynosić do 3 dni roboczych od nadania przesyłki. Wg. statystyk zamieszczanych na stronie internetowej Paczkomaty.pl czas ten obecnie wynosi + 1 dzień roboczy po dniu nadania przesyłki. Z reguły przesyłka do Paczkomatu odbiorcy zostaje dostarczona w ciągu 30-36 godzin po jej nadaniu przez nadawcę.

UWAGA !!!  Przesyłka w Paczkomacie oczekuje na odbiór 48 godzi od otrzymania SMS informującego, iż jest do odbioru. Po tym terminie zostanie przekazana do oddziału firmy inPost gdzie będzie oczekiwana na odbiór przez 7 dni. Po tym terminie zostanie zwrócona do nadawcy.

 

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019