Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Kompaktowe drukarki fotograficzne – jak działają i co oferują?

Kompaktowe drukarki fotograficzne – jak działają i co oferują?

Data dodania: 29-04-2019
W XXI wieku mobilność to jedna z najbardziej pożądanych funkcji w przypadku niemalże każdego urządzenia elektrycznego. To właśnie dla mobilności większość użytkowników zrezygnowała z komputerów stacjonarnych na rzecz przenośnych notebooków. Swój przenośny odpowiednik posiadają także drukarki atramentowe. Kompaktowe drukarki to idealny wybór na wakacje lub weekendową podróż ze znajomymi. Za pomocą smartfona uwiecznimy swoje przeżycia, które zostaną utrwalone dzięki kompaktowej drukarce. 


Drukarki przenośne – jakiej firmie warto zaufać?

 
Jednym z liderów w branży produkcji fotograficznych drukarek kompaktowych jest oczywiście Canon. Dlaczego oczywiście? Canon to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w fotografii. Od kilkunastu lat firma zajmuje się produkcją drukarek, a jednym z flagowych produktów Canona jest kompaktowe urządzenie SELPHY. Fonetyczne podobieństwo do słowa selfie nie jest przypadkowe. Dzięki tego typu drukarce jesteśmy w stanie utrwalić między innymi fotografie wykonane przednią kamerką smartfona zaledwie kilka sekund po jej wykonaniu. Z drukarkami kompaktowymi możemy połączyć się bezprzewodowo, za pomocą kabla lub czytnika kart pamięci SD i micro SD.

Kompaktowe drukarki fotograficzne nie są jednak produkowane jedynie przez Canona. Tego typu sprzęt upowszechnił się za sprawą firmy Polaroid, a swoje przysłowiowe trzy grosze do rozwoju tego segmentu elektroniki dołożyła firma SONY i ich produkt DPP-FP67.
 

Jakie wydruki oferuje drukarka kompaktowa?

 
Głównym zadaniem urządzeń kompaktowych jest wydruk fotografii. Chyba nikt nie kupuje przenośnej drukarki do pracy nad dokumentami tekstowymi. Podstawową funkcją niemalże każdej kompaktówki jest możliwość wyprodukowania kwadratowych odbitek. To właśnie taki format zdjęć używany jest przez większość popularnych portali społecznościowych i aplikacji instalowanych na smartfonach. Kwadraty upowszechniły się dzięki aplikacji Instagram. Drukarka kompaktowa oferuje możliwość wydrukowania fotografii prosto z jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych. Taki format zdjęć najlepiej nadaje się do celów dekoracyjnych i kreatywnych projektów idealnych jako prezent urodzinowy.


 

Na co jeszcze możesz liczyć?

 
Co oprócz tego? Przydatną funkcją drukarek kompaktowych jest możliwość wydruku zdjęć do dokumentów. Dzięki temu unikniemy konieczności wizyty u profesjonalnego fotografa. Funkcja drukowania zdjęć do dokumentów tożsamości proponuje swoim użytkownikom wybór powszechnych formatów, takich jak: zdjęcie dowodowe, legitymacyjne lub paszportowe oraz wybór rozmiarów niestandardowych (zdjęcia portretowe). Mile widziany w przypadku tego typu elektroniki będzie format karty kredytowej, za pomocą którego stworzymy zdjęcie idealnie pasujące do umieszczenia w portfelu lub torebce. Dzięki pomniejszonej wersji standardowej drukarki będziemy w stanie wyprodukować także miniaturowe naklejki – idealne do zabawy dla dziecka lub kreatywnych prac i dekoracji.


Materiały eksploatacyjne w drukarkach fotograficznych


Podobnie jak stacjonarne drukarki, tak kompaktowe urządzenia fotograficzne wykorzystują do pracy atrament oraz specjalny papier. W tym wypadku jednak wszystkie materiały eksploatacyjne dokładnie pokazują nam, ile odbitek zdjęć będziemy w stanie wydrukować, korzystając z tego typu papieru bądź pojemników z atramentem. Specjalny papier o pomniejszonych rozmiarach do tego segmentu drukarek sprzedawany jest na sztuki. W przypadku renomowanych producentów drukarek przenośnych jesteśmy w stanie wykonać ponad 100 odbitek w formacie pocztówkowym, powszechnie stosowanym w albumach.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019