Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Realne koszty druku – co na nie wpływa?

Realne koszty druku – co na nie wpływa?

Data dodania: 21-06-2019
Coraz więcej osób kupno drukarki uzależnia od rzeczywistych kosztów jej użytkowania. Czynników, które mają realny wpływ na sumę pieniędzy wydawanych z tytułu eksploatacji drukarki, jest dużo, a ich odpowiednia optymalizacja może sprawić, że wybrany przez nas sprzęt nie będzie siał spustoszenia w naszym domowym budżecie. Na co musimy zwrócić uwagę w przypadku kupna ekonomicznej drukarki oraz gdzie możemy poszukać oszczędności już podczas jej użytkowania? 


Droższa drukarka będzie tańsza w użytkowaniu


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale kupno najtańszej drukarki w popularnym markecie nie oznacza, że będzie ona najtańsza w użytkowaniu. Wręcz przeciwnie. Urządzenia, które możemy nabyć za nieco ponad 200 zł, w praktyce cechują się wysokimi kosztami samej eksploatacji, a zdecydowanie droższe drukarki okazują się na dłuższą metę wyraźnie tańsze. Co wpływa na taką kolej rzeczy? Przede wszystkim oszacowane przez producenta koszty wydruku jednej zarówno monochromatycznej, jak i kolorowej kartki formatu A4. Nie trzeba być ekspertem w dziedzinie drukarek, aby dojść do wniosku, że droższe urządzenia są zdecydowanie wydajniejsze od budżetowych alternatyw.

Warto jednak zaznaczyć, że na tej podstawie jesteśmy w stanie jedynie orientacyjnie odróżnić urządzenie ekonomiczne od tego, które sprawi niemałą dziurę w naszym domowym budżecie. Do podania rzeczywistego kosztu użytkowania drukarki nie wystarczy poznać zużycia samego tonera lub tuszu. O tym, ile nasze urządzenie będzie nasz kosztować w trakcie eksploatacji, decyduje TCO, czyli Total Cost of Ownership. Co przez to rozumiemy?


Co dokładnie wchodzi w skład TCO ?


Na realne koszty druku wpływ ma bardzo wiele zmiennych. Aby dowiedzieć się, czy drukarka, która przyciągnęła naszą uwagę, może zostać zaklasyfikowana do urządzeń ekonomicznych, musimy znać nie tylko koszt urządzenia, ale także koszt materiałów eksploatacyjnych, papieru, poboru energii elektrycznej oraz ewentualnego serwisu i napraw. TCO liczymy w skali rocznej, a wszystkie wyżej wymienione czynniki muszą zostać podzielone przez liczbę wydrukowanych w tym czasie stron.
 


Kilkaset w skali roku w kieszeni ? Gdzie szukać oszczędności ?Niemalże wszystkie składowe potrzebne do wyliczenia TCO znajdziemy w specyfikacji interesującego nas urządzenia. Już tam możemy rozpocząć poszukiwania oszczędności w eksploatacji drukarki. Wybór sprzętu cechującego się niskim poborem energii z pewnością ulży naszemu portfelowi. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie nawet kilkuset złotych w skali roku jest odpowiedni wybór materiałów eksploatacyjnych.

Kupno zamienników tuszy i tonerów pozwoli nam odłożyć znaczną część gotówki. Wkłady te – wbrew panującej opinii – są niezwykle bezpieczne dla naszych urządzeń. Nie bez znaczenia pozostaje także wybór papieru, na którym będziemy realizować nasze wydruki. Kupno arkuszy najniższej klasy może skończyć się dla nas kosztowną wizytą w serwisie wyspecjalizowanym w naprawie drukarek.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019