Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Automatyczne drukowanie dwustronne – które drukarki z funkcją duplex są warte uwagi?

Automatyczne drukowanie dwustronne – które drukarki z funkcją duplex są warte uwagi?

Data dodania: 12-10-2020
Funkcja automatycznego druku dwustronnego (duplex) pozwala zaoszczędzić papier i czas. Dzięki niej zużycie arkuszy jest bardziej zrównoważone, dlatego że umożliwia ona drukowanie po obu stronach kartki. Dwustronne wydruki łatwiej też złożyć i zszyć. Duplex usprawnia pracę w biurze, sprawia również, że drukowanie w domu jest wygodniejsze. Nie trzeba samodzielnie przerzucać arkuszy na drugą stronę. Wystarczy wydać polecenie druku, a szybko uzyska się dwustronnie zadrukowane materiały. 


Drukarki z duplexem to bogata i zróżnicowana grupa. Aby pomóc Ci zawęzić wybór, poniżej omówiliśmy 5 świetnych modeli, które oprócz opcji druku dwustronnego oferują też sporo innych przydatnych funkcji.


Canon PIXMA MX922


Canon PIXMA MX922 zapewnia nieprzeciętną jakość druku, a jej bezprzewodowe działanie docenisz zarówno w domowym, jak i standardowym biurze. Drukarka została wyposażona w moduł WiFi, dzięki czemu można drukować i skanować praktycznie z każdego wybranego miejsca. Model obejmuje też funkcję AirPrint wspierającą bezprzewodowe drukowanie z iPadów, iPhonów czy iPodów touch. Canon PIXMA MX922, oprócz duplexu, ma wbudowany automatyczny dwustronny podajnik dokumentów na 35 arkuszy oraz panel dwufunkcyjny. Te rozwiązania są odpowiedzialne za wielozadaniowość sprzętu – ułatwiają wykonywanie kilku procesów jednocześnie.


Używając urządzenia z tacą na 250 arkuszy, nie musisz martwić się o to, że zabraknie Ci papieru podczas wydruku konkretnej partii dokumentów, co zwiększy wydajność w biurze. Niezwykła maksymalna rozdzielczość druku w kolorze wynosi 9600 x 2400 dpi. Ponadto Canon PIXMA MX922 korzysta z 5 oddzielnych zbiorników z tuszem, umożliwiając uzyskiwanie perfekcyjnie prezentujących się wydruków o jakości biznesowej. Dzięki opcjonalnemu zbiornikowi z czarnym atramentem o zwiększonej wydajności można wydrukować jeszcze więcej materiałów bez konieczności częstej wymiany wkładu.


Drukarka wielofunkcyjna Canon PIXMA MX922 drukuje w skali szarości z szybkością 15 stron na minutę i w kolorze z prędkością do 10 stron na minutę. Może drukować zdjęcia o nasyconych kolorach i bez obramowania. Dzięki funkcji duplex pozwala zaoszczędzić nawet 50% papieru. Urządzenie wykona nadruki nie tylko na standardowym papierze, ale też na płytach CD, DVD i Blue-ray – nośniki trzeba umieścić na specjalnej tacy. Co ciekawe, funkcja Full HD Movie Print pobiera klatkę z filmu HD nagranego przy pomocy aparatu kompatybilnego z Canon PIXMA MX922 i drukuje ją jako zdjęcie. W ten sposób najpiękniejsze kadry można zamienić w wyjątkowe pamiątki do powieszenia na ścianie czy wklejenia do albumu.


HP OfficeJet Pro 8710


Drukarka HP OfficeJet 8710 w porównaniu z modelem 8720 ma nieco gorzej umieszczoną tacę wyjściową, mniejszy ekran dotykowy LED i szybę skanera mieszczącą jedynie dokumenty o rozmiarze Letter. Jeśli jednak wspomniane cechy nie stanowią dla Ciebie przeszkody i szukasz wszechstronnego urządzenia z funkcją duplex do swojego domowego biura, omawiany sprzęt sprawdzi się doskonale.


HP OfficeJet 8710 oprócz świetnej ceny zwraca uwagę łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika, który stał się już znakiem firmowym HP. Urządzenie umożliwia szybkie drukowanie dwustronne, skanowanie, kopiowanie, druk zdjęć oraz faksowanie. Bezprzewodowy model zapewnia znakomite nasycenie kolorów na wydrukach przy stosunkowo niskim koszcie eksploatacji. Wydajna, wielofunkcyjna drukarka nadaje się do drukowania dużych nakładów – została zaprojektowana z myślą o efektywnej pracy w home office.


Drukarka drukuje dwustronnie z prędkością 22 stron na minutę w czerni i 18 stron na minutę w kolorze. Błyskawicznie skanuje, kopiuje i faksuje, zwiększając produktywność w Twojej firmie. Pozwala na łatwe zarządzanie zadaniami dzięki cyfrowym skrótom na ekranie dotykowym. HP OfficeJet 8710 może skanować pliki bezpośrednio do poczty e-mail, folderów sieciowych czy usług w chmurze z pomocą wstępnie zainstalowanych aplikacji biznesowych. Daje też szansę na wygodne drukowanie dokumentów i zdjęć ze smartfonów i tabletów, a dzięki opcji drukowania prywatnego HP Jet Advantage pomaga chronić dostęp do poufnych zadań.


Brother MFC-9330CDW


Brother MFC-9330CDW to szybkie i niezawodne urządzenie wielofunkcyjne. Z jego pomocą możesz drukować, kopiować, skanować i faksować. To rozwiązanie polecane małym firmom, którym zależy na ułatwieniu sobie pracy i oszczędzaniu miejsca w biurze. Jako drukarka z duplexem może drukować kolorowe lub czarno-białe materiały z prędkością do 23 stron na minutę. Ponadto Brother MFC-9330CDW został wyposażony w 3,7-calowym kolorowy ekran dotykowy, ułatwiający obsługę zadań. Pasuje do niego podajnik Letter/Legal o pojemności 250 arkuszy oraz automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 35 kartek.


Kiedy urządzenie nie będzie używane, zacznie oszczędzać energię, przechodząc w tryb głębokiego uśpienia. Co więcej, dzięki opcjonalnym kolorowym tonerom Brother o zwiększonej wydajności (ok. 2200 stron każdy) sprzęt może pomóc obniżyć Twoje wydatki na materiały eksploatacyjne. W Brother MFC-9330CDW wkłady z barwnym proszkiem wymienia się bardzo prosto dzięki konstrukcji ładowania od góry. Z kolei dzięki funkcji automatycznego drukowania dwustronnego, możesz liczyć na jeszcze więcej oszczędności w związku z korzystaniem z drukarki.


W przypadku modelu Brother MFC-9330CDW uda się bezprzewodowo drukować z urządzeń mobilnych za pośrednictwem AirPrint, Google Cloud Print, Brother iPrint & Scan oraz Wi-Fi Direct. Drukarka może łączyć się z Internetem bezpośrednio przez interfejs ekranu dotykowego Web Connect, dzięki czemu łatwo uzyskać dostęp do konta Ever note czy Dropbox.


Charakterystyczną cechą Brother MFC-9330CDW jest elastyczność łączenia się z wieloma urządzeniami na wielu platformach. Ethernet i sieć bezprzewodowa pozwalają na zainstalowanie go w sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Można podłączyć drukarkę do jednego komputera zdalnie lub przez USB. Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa pomagają kontrolować koszty drukowania – manager biura może ustalić maksymalny limit kolorowych stron, jakie mają zostać wydrukowane. Brother MFC-9330cdw to idealny wybór dla niedużych firm, które potrzebują szybkiego, niezawodnego i niedrogiego rozwiązania do skanowania i drukowania.


HP OfficeJet Pro 8720


Wielofunkcyjna kolorowa drukarka atramentowa HP OfficeJet Pro 8720 oferuje imponujące opcje łączności i drukowanie zdjęć bez obramowania, co czyni ją idealnym sprzętem do standardowych biurowych zadań. To drukarka, skaner, ksero i faks w jednym. Zadaniami można zarządzać z pomocą 4,3-calowego kolorowego ekranu dotykowego, który ma intuicyjną funkcję „dotknij i przesuń”. Ponadto opcja AirPrint dla urządzeń Apple i technologia NFC Touch-to-Print dla innych inteligentnych urządzeń mobilnych ułatwiają drukowanie bezprzewodowe.


Imponującym opcjom zarządzania zadaniami towarzyszy ultraszybkie automatyczne drukowanie dwustronne wspierane przez automatyczny podajnik papieru oraz dodatkową tacę na 250 arkuszy. HP OfficeJet Pro 8720 drukuje z prędkością 24 (tryb mono) i 20 (tryb kolorowy) stron na minutę oraz skanuje z rozdzielczością 1200 dpi. Urządzenie ma nowoczesny, minimalistyczny design i łączy wiele przydatnych funkcji w jednej obudowie, dlatego z powodzeniem zastępuje kilka różnych sprzętów biurowych.


Funkcja Touch-to-Print umożliwia łatwe łączenie się modelu HP OfficeJet Pro 8720 z różnymi urządzeniami. Możesz szybko i efektywnie drukować zdjęcia i dokumenty, kiedy i gdzie chcesz, ze smartfona, tabletu lub notebooka, zachowując poufność powierzonych danych. Udogodnienia, takie jak duży ekran dotykowy czy funkcje skanowania do folderu sieciowego i poczty e-mail ułatwiają obsługę dużych zadań drukowania. Z kolei kosztami eksploatacji można zarządzać dzięki kontroli wykorzystania kolorowych wkładów.


Brother MFC-J880DW


Podobnie jak inne modele Brother, MFC-J880DW został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, pozostając zarazem sprzętem przystępnym cenowo. Urządzenie znakomicie sprawdzi się w domu albo małym biurze – jeżeli zależy Ci na oszczędzaniu wolnego miejsca, z pewnością docenisz jego kompaktowe wymiary. Brother MFC-J880DW spełnia 4 funkcje – drukuje, skanuje, faksuje i kopiuje. Zapewnia też bardzo dobrą jakość wydruków i pracuje bez nadmiernego hałasu. Model z duplexem ma praktyczny podajnik ADF na 20 arkuszy. To rozwiązanie z pewnością przyspieszy wykonywanie codziennych obowiązków. Chociaż jego obudowa przypomina dyskretną, czarną skrzynkę, sprzęt wyposażono w kilka podajników papieru.


Główna szuflada na dole może pomieścić 100 arkuszy do rozmiaru Legal. Oddzielny podajnik na górze ma pojemność do 20 arkuszy papieru fotograficznego małego formatu. Następnie tylny podajnik papieru przeznaczony jest dla papieru specjalnego i grubego. Ponadto Brother MFC-J880DW ma 2,7-calowy kolorowy ekran dotykowy LED umieszczony z przodu obudowy, by ułatwiać nawigację.


Pod względem opcji łączności urządzenie zdecydowanie się wyróżnia. Oprócz Wi-Fi i USB wykorzystuje również Ethernet, który okazuje się rzadkością w przypadku sprzętów w tym przedziale cenowym. Warto wspomnieć również o funkcji NFC tap-to-print dla kompatybilnych urządzeń. Z użyciem Brother MFC-J880DW możesz skanować i drukować z wielu usług w chmurze, takich jak DropBox, Flickr, Facebook czy Picassa.

Automatyczne drukowanie po obu stronach kartki eliminuje konieczność ręcznego odwracania arkuszy i oszczędza czas. Dzięki duplexowi można zapomnieć o irytującym zadaniu i skoncentrować się na innych obowiązkach. Wśród urządzeń oferujących automatyczny druk dwustronny uda się znaleźć wiele świetnych modeli. Wybierając jeden z nich, warto kierować się indywidualnymi potrzebami i przyszłym zastosowaniem sprzętu. W ten sposób uda Ci się dobrać najlepszą drukarkę z duplexem, wyposażoną we wszystkie funkcje, których potrzebujesz w swoim domu lub w firmie.
Komentarze (1)
AA 26-08-2022 12:12:53

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Test
ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
Dotpay SSL
Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2024
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ