alt
Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Czy warto inwestować w oryginalne tusze do drukarek ?

Czy warto inwestować w oryginalne tusze do drukarek ?

Data dodania: 02-10-2017
Kupując drukarkę zaledwie nieliczni klienci zwracają uwagę na koszty materiałów eksploatacyjnych - tuszy, tonerów, bębnów - które nierzadko potrafią okazać się irracionelnie wysokie.

W takich sytuacjach posiadacze drukarek atramentowych zastanawiają się nad sensem inwestowania w oryginalne tusze, gdy na rynku dostępnych jest mnóstwo zamienników, które potrafią dorównywać swoim pierwowzorom pod względem jakości. Obawiają się jednak ryzyka utraty gwarancji, a także ewentualnego uszkodzenia drukarki, co ma jednak praktycznie zerowe prawdopodobieństwo.


Oryginalne tusze do drukarek

 

Chcąc kupić tusz do drukarki potencjalni nabywcy szukają powodów, które przemawiałyby na korzyść oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, ponieważ takowe potrafią być nawet 80% droższe od popularnych w naszym kraju zamienników. W skrajnych wypadkach cena tuszu potrafi wręcz dorównywać cenie nowej drukarki atramentowej, co daje do myślenia wielu posiadaczom owego sprzętu.

Podstawową zaletą stosowania oryginalnych tuszy do drukarek jest gwarancja, iż jakość wydruku będzie pozostawał niezmiennie na bardzo wysokim poziomie, co niekoniecznie są w stanie zapewnić zamienniki. O dużej popularności oryginalnych tuszy do drukarek decyduje między innymi niewiedza użytkowników, którzy wychodzą z założenia, iż stosując nieoryginalne materiały eksploatacyjne łamią zasady gwarancji, co jest często powielanym kłamstwem. W rzeczywistości zdecydowana większość producentów drukarek pozwala na stosowanie zamienników.

Z oryginalnych tuszy powinny korzystać osoby, które drukują rzadko, więc start przygody z zamiennikami zapewniłby dość znikomą oszczędność bądź klienci, którzy priorytetowo traktują zachowanie wysokiej jakości wydruku.

 


Zamienniki tuszy

 

Kilkukrotnie niższa cena to podstawowy argument, którym kierują się klienci wyrażający zainteresowanie zakupem zamiennika tuszu. Na rynku rywalizują pomiędzy sobą producenci zamienników, którzy na przestrzeni lat zdołali wypracować sobie nienaganną renomę, dzięki czemu stosowanie ich materiałów eksploatacyjnych nie wiąże się z praktycznie żadnym ryzykiem. Warto wspomnieć, iż wielu producentów zamienników daje gwarancję na swoje produkty, a jednocześnie zobowiązuje się do naprawy sprzętu klienta, jeśli ten spotkałaby awaria wskutek nieprawidłowego działania zamiennika. Bardzo często niekoniecznie jakość decyduje o tym, że oryginalne tusze są bardzo drogie. Potwierdza to fakt, iż producenci z reguły zdecydowanie więcej zarabiają na sprzedaży materiałów eksploatacyjnych aniżeli samych drukarek atramentowych.

 


Co wybrać - zamiennik czy oryginalny tusz do drukarki ?

 
Podjęcie decyzji o zakupie zamiennika lub oryginalnego tuszu do drukarki to bardzo indywidualna sprawa. Drukując bardzo niewiele oszczędność potrafi być znikoma, jednak realizując sporą ilość wydruków każdego dnia przedsiębiorca wybierając zamienniki może sprawić, iż na jego koncie pozostanie nawet kilkaset złotych więcej w skali każdego miesiąca. Warto przynajmniej raz dokonać zakupu zamiennika, aby płacąc mniej za materiały eksploatacyjne do drukarki ocenić jakość wydruku oraz ich wydajność.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Test
ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
Dotpay SSL
Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2024