Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Czy warto regenerować tonery?

Czy warto regenerować tonery?

Data dodania: 09-12-2019
Korzystając z drukarki laserowej, możemy zdecydować się na każdorazowy zakup oryginalnego tonera. Innym rozwiązaniem jest użytkowanie tańszych zamienników. Istnieje jednak jeszcze jedna opcja. Możemy wybrać proces regeneracji tonera. Na czym on polega i czy warto rozważyć to rozwiązanie?


Czym jest regeneracja tonerów?

 

Regeneracja, nazywana też napełnianiem tonera, to fachowe przygotowanie pustego tonera (kasety drukującej) do prawidłowej pracy przez wymianę zużytych części i ponowne napełnienie tonera odpowiednio dopasowanym proszkiem. Temu zabiegowi można poddać dowolny model, niezależnie od tego, jaka firma jest jego producentem.
 

Regenerację rozpoczyna się od rozebrania tonera na części. Wymaga to zaawansowanej znajomości jego budowy i nieprzeciętnej precyzji. Po rozebraniu kasety następuje jej staranne czyszczenie z proszku. Szczególnie ważne okazuje się usunięcie resztek z tzw. śmietnika mającego ograniczoną pojemność. Pominięcie tego etapu stanie się przyczyną niezadowalających wydruków. Następnie mechaniczne części kasety drukującej zostają poddane analizie. Jeżeli zawleczki, uszczelki, sprężynki, wałek magnetyczny i światłoczuły OPC są zużyte, wymienia się je na nowe. Na koniec uzupełnia się kasety tonerem i testuje jakość wydruków. Nie należy zajmować się regeneracją kasety samodzielnie. Ten proces wymaga wiedzy i doświadczenia, której nie posiada typowy użytkownik drukarki.

 

Powody przemawiające na korzyść regeneracji tonerów

 
 • Kasety laserowe są zbudowane z tworzyw sztucznych. Ich rozkład trwa setki lat. W dodatku każdy pojemnik po tuszu czy tonerze zawiera resztki substancji chemicznych. Z tego powodu zużyte materiały eksploatacyjne stają się niebezpiecznym odpadem wpływającym negatywnie na środowisko i ludzkie zdrowie.
   
 • Wybierając regenerację tonera, chroni się więc przyrodę i dba o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Pusta kaseta nie trafia na wysypisko. Po regeneracji zyskuje nowe życie i może służyć dalej.
   
 • Ponowne napełnianie tonerów to również, obok stosowania zamienników tonerów, najprostszy sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji drukarki. Oszczędności sięgają nawet do 70 czy 90% ceny zakupu nowego wkładu. Nie warto więc przepłacać, skoro regenerując toner, obniża się swoje koszty i chroni środowisko naturalne.

 

Większa wydajność tonera po regeneracji

 

Zregenerowane tonery, a także zamienniki tonerów bardzo często okazują się bardziej wydajne niż oryginalne wkłady. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ producenci oryginalnych materiałów eksploatacyjnych nie wykorzystują maksymalnej pojemności kasety laserowej. Celowo umieszczają wewnątrz pojemników mniej proszków, niż się da. Robią to po to, by użytkownicy drukarek częściej kupowali ich materiały eksploatacyjne. W przypadku zamienników tonerów i kaset zregenerowanych taki proceder nie występuje. Zarówno w czasie produkcji wysokiej jakości materiałów alternatywnych, jak i przy regeneracji zużytych wkładów laserowych, do komory wprowadza się znacznie większą ilość proszku. Takie tonery stają się więc bardziej wydajne i mogą posłużyć przez dłuższy czas. To z kolei wiąże się z oszczędnością po stronie użytkownika drukarki.
 

Regeneracja, czyli napełnianie tonerów, umożliwia otrzymanie na nowo pełnowartościowego produktu o wysokiej jakości. To również sposób na spore oszczędności – nawet do 90% ceny nowych materiałów. Ponadto regeneracja tonerów pozwala chronić środowisko naturalne. Kasety nie zalegają na wysypiskach i nie szkodzą przyrodzie, zatruwając ją toksynami. Co ważne, tonery po regeneracji są często wydajniejsze niż nowe produkty, dając szansę na dodatkowe oszczędności. Ponownego napełnienia lepiej nie przeprowadzać jednak samemu. Warto zlecić ten proces wykwalifikowanym specjalistom, którzy mogą pochwalić się długim stażem i setkami kaset laserowych przywróconych do życia.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020