Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Drukarka do zdjęć – o czym pamiętać podczas zakupu sprzętu do biura

Drukarka do zdjęć – o czym pamiętać podczas zakupu sprzętu do biura

Data dodania: 31-01-2020
Mówiąc o biurze ciężko wyobrazić sobie takie, w którym nie znajdziemy drukarki. To podstawowe urządzenie, które powinno być w wyposażeniu każdej placówki. Cyfryzacja większości dokumentów sprawia, że konieczność drukowania poszczególnych pism jest na porządku dziennym. Niektóre branże, takie jak biura projektowe, agencje nieruchomości, czy pracownie graficzne, potrzebują urządzenia, które wydrukuje zdjęcie w dobrej jakości, oddające każdy szczegół.


Właśnie dla takich osób poleca się zakup drukarki fotograficznej. Kupno takiego urządzenia pozwoli na wizualizowanie produktów, a wizyty w pracowniach fotograficznych odejdą w zapomnienie. Drukarka do zdjęć – jakie są rodzaje drukarek fotograficznych?

 

Osoby zainteresowane nabyciem drukarki fotograficznej mają możliwość wybrania jednej z trzech opcji. Drukarka laserowa, atramentowa lub termosublimacyjna – urządzenia oprócz ceny, różnią się  wieloma właściwościami, które mogą rzutować na proces użytkowania. Warto wspomnieć, że na rynku istnieją również wersje miniaturowe – drukarki mobilne, które umożliwiają transportowanie urządzenia i drukowanie zdjęć niezależnie od miejsca, często bezpośrednio z telefonu. 

Wady i zalety poszczególnych drukarek

 

W rankingu urządzeń fotograficznych drukarka laserowa zajmuje najniższe miejsce. Urządzenie laserowe wyróżnia się niskimi kosztami eksploatacji, jednak jakość drukowanych zdjęć pozostawia wiele do życzenia. Chcąc nabyć drukarkę, która poradzi sobie z drukowaniem zdjęć dobrej jakości, musimy wybrać pomiędzy drukarką atramentową  a drukarką termosublimacyjną. Ta druga jest bardziej zaawansowana i pozwala na uzyskiwanie bardzo trwałych odbitek, jednak cena urządzenia jest bardzo wysoka.
 

Dla podstawowych potrzeb każdego biura najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia atramentowego. To wypośrodkowanie pomiędzy drogą i profesjonalną drukarką termosublimacyjną a tanią w eksploatacji i szybką w wydruku drukarką laserową.
 

Drukarki mobilne to rozwiązanie dla osób, które często podróżują i potrzebują wykonywać wydruk poza biurem. Nie powinny być alternatywą dla tradycyjnej drukarki, a jedynie dodatkiem. Największą wadą miniaturowych wersji jest ograniczony format odbitek oraz długi czas wydruku.
 

Czym kierować się podczas zakupu urządzenia?

 

Jeśli podjęliśmy decyzję na temat rodzaju urządzenia, to kolejnym krokiem będzie określenie naszych oczekiwań, które pozwolą dostosować sprzęt do naszych preferencji. Podstawowymi parametrami, którymi warto kierować się podczas zakupu, są między innymi szybkość druku, udogodnienia techniczne, producent,  jakość wydruku oraz obsługiwane formaty.
 

Warto pomyśleć również o wygodzie użytkowania, czyli dostosować rozmiar sprzętu do warunków panujących w biurze. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym sprzętem do biura jest urządzenie, które pozwala na połączenie się z nim za pomocą Bluetooth czy Wi-FI. Dzięki temu wszyscy pracownicy będą mieli łatwy dostęp do drukarki, bez konieczności podpinania dodatkowych kabli.
 

Wybór urządzenia do drukowania zdjęć powinien być uzasadniony naszymi preferencjami i potrzebami. Odpowiednie dobranie sprzętu do rodzaju prowadzonej działalności pozwoli zaoszczędzić pieniądze i zyskać zadowolenie. Osoby, które potrzebują drukarki do zdjęć, powinny rozważyć zakup drukarki termosublimacyjnej albo atramentowej, ze względu na wysoką jakość odbitek.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020