Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Drukarka w trybie offline – jak rozwiązać problem?

Drukarka w trybie offline – jak rozwiązać problem?

Data dodania: 16-09-2019
Drukarki bezprzewodowe są mobilne i wygodne w użytkowaniu, dlatego na ich zakup decyduje się coraz więcej osób. Nie wymagają podłączenia kablem i nie muszą znajdować się w pobliżu komputera. Korzystanie z bezprzewodowych sprzętów niestety nie jest wolne od problemów. Zdarza się, że drukarka znajduje się w trybie offline, co uniemożliwia jej używanie.


Powodem tego problemu jest najczęściej brak połączenia z WiFi, pozostawiona opcja trybu offline albo blokada usługi bufora drukarki. Jak poradzić sobie z tymi trudnościami, by móc zacząć drukować? Poniżej opisujemy sprawdzone sposoby.
 

1. Wyłącz tryb offline

Drukarka pozostaje w trybie offline, jeżeli nie jest w stanie komunikować się z komputerem. Aby rozwiązać ten problem, przede wszystkim trzeba upewnić się, że sprzęt jest włączony i podłączony do tej samej sieci WiFi, co komputer. Jeżeli tak, w pierwszej kolejności należy wyłączyć tryb offline. W Panelu sterowania wyszukaj kategorię „Urządzenia i drukarki”. Wówczas wyświetli się lista urządzeń kompatybilnych z Twoim komputerem. Na górze strony powinna pojawić się drukarka (lub drukarki). Interesujące Cię urządzenie powinno być oznaczone jako drukarka domyślna.
 

Prawym przyciskiem myszy kliknij ikonę drukarki i wybierz opcję „Zobacz, co jest drukowane”. Wyświetlone okno może zawierać listę dokumentów oczekujących na wydrukowanie. Usuniesz je z kolejki po wybraniu opcji „Anuluj drukowanie”. Z paska menu znajdującego się powyżej wybierz zakładkę Drukarka. Jeżeli któraś z opcji – „Użyj drukarki w trybie offline” albo „Wstrzymaj drukowanie” jest zaznaczona, musisz ją odznaczyć. Po wykonaniu tych czynności, urządzenie powinno już działać.

 

2. Sprawdź połączenie drukarki z WiFi

Odpowiednio skonfigurowana drukarka może mieć problem z połączniem WiFi – to kolejna częsta przyczyna problemu z pozostawaniem w trybie offline. Urządzenie bezprzewodowe musi być podłączone do tej samej sieci, co komputer – inaczej nie będzie z nim kompatybilne. W przypadku braku połączenia, najlepiej ponownie podłączyć drukarkę do odpowiedniej sieci i raz jeszcze udostępnić ją komputerowi.

 

3. Zresetuj urządzenie

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie okazał się skuteczny w przypadku Twojej drukarki, spróbuj najprostszego rozwiązania. Jeżeli sprzęt pozostaje w trybie offline, zresetuj go. Może to przywrócić połączenie między drukarką a komputerem. Drukarkę zresetujesz, odłączając jej przewód zasilający (sprzęt musi być wyłączony), wyłączając komputer, a następnie podłączając przewód zasilający drukarkę i włączając urządzenie. Zresetuj również router. Najłatwiej zrobisz to, odłączając przewód zasilający od gniazda w tylnej części routera. Po wykonaniu wszystkich tych czynności zaczekaj, aż router ponownie się włączy, a drukarka wyszuka połączenie. Ostatnim krokiem jest ponowne uruchomienie komputera. 

4. Zresetuj usługę bufora drukowania

Jeżeli drukarka nadal pozostaje offline i nie reaguje na polecenia, problemem może być blokada usługi bufora drukowania. Funkcja ta niekiedy się zawiesza. Opcję w łatwy sposób uda się odblokować w ustawieniach. Po odnalezieniu jej na liście wystarczy uruchomić albo zatrzymać daną usługę.

Przede wszystkim wyłącz drukarkę. W Panelu sterowania wybierz opcję „System i zabezpieczenia”, a później „Narzędzia administracyjne i Usługi”. Pokaże się okno, w którym trzeba znaleźć „Bufor wydruku” i kliknąć go prawym przyciskiem myszy. Wybierz opcję „Uruchom ponownie”, co zresetuje usługę i prawdopodobnie rozwiąże problem.

 

5. Zainstaluj nowe oprogramowanie

Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie pomógł, a drukarka nadal pozostaje w trybie offline, konieczne okaże się zainstalowanie nowego oprogramowania sprzętu. Zainstaluj i ponownie zainstaluj oprogramowanie drukarki – za występujące błędy mogą odpowiadać problemy, które pojawiły się podczas pierwszej instalacji. Zanim przystąpisz do tych działań, odłącz kabel USB, jeśli jest podłączony. Po odinstalowaniu oprogramowania drukarki ponownie uruchom komputer. Nowe oprogramowanie można zainstalować za pomocą płyty dołączonej do sprzętu albo pobrać ze strony producenta.

Drukarka może pozostawać w trybie offline z różnych powodów. W większości przypadków problem utrudniający drukowanie uda się łatwo rozwiązać. Jeśli jednak wyżej przedstawione sposoby nie zadziałają, konieczne okaże się oddanie urządzenia do serwisu.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019