Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Drukarki korporacyjne – jakie urządzenie drukujące wybrać do korporacji?

Drukarki korporacyjne – jakie urządzenie drukujące wybrać do korporacji?

Data dodania: 22-07-2020
Choć elektroniczne sposoby komunikacji są powszechnie wykorzystywane w biznesie i nic nie wskazuje na to, by zatrzymał się ich rozwój, wielkie przedsiębiorstwa nadal posługują się papierowymi dokumentami w swojej działalności. Wydajne drukarki, skanery i kserokopiarki wciąż pozostają niezbędnym wyposażeniem korporacji. Jakie sprzęty najlepiej radzą sobie w tak wymagającym środowisku? Potrzeby korporacji znakomicie zaspokajają niezawodne urządzenia wielofunkcyjne. W poniższym zestawieniu znalazły się modele polecane wielkim firmom – sprzęty zapewniające wysoką efektywność pracy, bezpieczny obieg dokumentów i optymalne koszty eksploatacji. 


Lexmark CX924DXE

 

altMarka Lexmark uchodzi za lidera w dziedzinie usług zarządzania drukiem i dokumentami w środowiskach korporacyjnych. Bardzo wymagającym użytkownikom proponuje rozwiązania usprawniające obieg informacji w firmie, minimalizujące wydatki oraz zapewniające profesjonalne teksty i grafiki.

 

Do korporacji doskonale nadaje się Lexmark CX924DXE, czyli urządzenie wielofunkcyjne łączące w sobie kolorową drukarkę laserową, skaner, ksero i faks. Wszechstronność tego modelu gwarantuje jeszcze efektywniejszą pracę zespołu. Urządzenie ma zintegrowany dupleks, oferuje szybkość druku na poziomie 65 stron na minutę i znosi miesięczne obciążenie w granicach 8 000 – 50 000 stron. Dzięki tym cechom odpowiada potrzebom wiążącym się z codziennym funkcjonowaniem korporacji.

 

Lexmark CX924DXE umożliwia wydruk w czerni i kolorowy w maksymalnym formacie SRA3 (30.48 x 45.72 cm), ma dodatkowe podajniki papieru (obsługują format A4) oraz podajnik uniwersalny pobierający małe koperty. Urządzenie drukuje na różnych nośnikach, m.in. na papierze z recyklingu, etykietach, foliach czy kartonie. Pozwala więc na przygotowanie rozmaitych materiałów (marketingowych, wykresów, prezentacji i nie tylko) we własnym biurze. 

 

Urządzenie od Lexmark ma dwie tace na 500 arkuszy oraz podajnik na 2 500 arkuszy, które łącznie zapewniają pojemność wejściową do 3 500 arkuszy. Dzięki temu pozwala pracować bez zbędnych przerw. Pojemne podajniki i wydajne tonery Lexmark usprawniają tworzenie papierowych dokumentów. Kasety z proszkiem umożliwiają wydruk do 34 000 stron w czerni i kolorze, a to sprawia, że nie trzeba ich zbyt często wymieniać. Dodatkową zaletą Lexmark CX924DXE jest dostępność opcjonalnej funkcji wykańczania dokumentów – dziurkowanie, zszywanie wielopozycyjne, składanie potrójne czy wykańczanie broszurowe.

 

Urządzenie skanuje do 160 stron na minutę. Obsługuje standardowe oprogramowanie OCR, opcje klasyfikacji i przekierowania, radzi sobie też z pomieszanymi oryginałami i zacięciami papieru na poziomie strony. Ponadto korzystanie ze sprzętu jest proste i intuicyjne, dzięki wbudowanemu kolorowemu ekranowi dotykowemu. 

Lexmark MX910de


altMonochromatyczny model od Lexmark to świetne rozwiązanie w zakresie druku wysokonakładowego w korporacjach. Ma zaawansowane zabezpieczenia, rozbudowane funkcje wykańczania dokumentów oraz wytrzymałe podzespoły eksploatacyjne. Obsługuje format SRA3, drukuje dwustronnie, szybko wychodzi ze stanu uśpienia i został wyposażony w tryby oszczędzania energii. To wszystko pozwala korporacji oszczędzać zasoby i ograniczyć swój wpływ na środowisko.

 

Lexmark MX910de jest laserowym urządzeniem wielofunkcyjnym. Pozwala na wygodne drukowanie, skanowanie i faksowanie. Prędkość druku to 45 stron na minutę, pojemność wejściowa podajników wynosi 6 650 arkuszy, a miesięczny cykl pracy osiąga poziom 200 000 stron. Dzięki tym możliwościom model spełnia wymogi korporacyjne.

 

Z urządzeniem Lexmark MX910de pracuje się bardzo efektywnie. Przygotowywanie dokumentów i usprawnianie ich obiegu ułatwiają funkcje zszywania, dziurkowania, potrójnego składania czy układania z offsetem. Kolejnym udogodnieniem są opcje łączności Gigabit Ethernet, USB oraz drukowania bezprzewodowego i z urządzeń mobilnych.

 


HP LaserJet Pro 500 Color MFP M570dn


altUrządzenie wielofunkcyjne od HP to nieco tańszy sprzęt korporacyjny, który umożliwia druk w czerni i kolorze (w technologii laserowej), skanowanie oraz kopiowanie do formatu A4. Ma zintegrowany dupleks, co pozwala oszczędzać papier i przyspieszyć pracę. Wydajność w biurze zwiększy też jednoprzebiegowe, dwugłowicowe skanowanie. Obsługę urządzenia usprawnia z kolei podajnik papieru na 50 arkuszy oraz kolorowy ekran dotykowy (8,89 cm).

 

Prędkość druku oferowana przez HP LaserJet Pro M570dn to do 30 stron na minutę, a wydajność miesięczna osiąga poziom 4 000 stron. Łatwo zoptymalizować ustawienia kolorów, by otrzymywać wydruki o znakomitej jakości i imponującym nasyceniu barw. Dzięki HP LaserJet Pro M570dn można szybciej kończyć zadania, oszczędzać zasoby (dostępny druk dwustronny i rozwiązania energooszczędne takie jak HP Auto-On/Auto-Off) oraz zdalnie monitorować drukowanie i stan urządzeń.

Tonery do drukarki HP LaserJet Pro M570dn - oryginalne i zamienniki - są dostępne w naszym sklepie tutaj: https://www.profibiuro.pl/szukaj.html/pr=4/pl=5276/pm=11447

Drukarki korporacyjne powinny pracować szybko i niezawodnie, dlatego najlepszym wyborem okażą się modele laserowe. Ich eksploatacja i konserwacja, biorąc pod uwagę dużą ilość wydruków uzyskiwanych każdego dnia, nie generuje wysokich kosztów. Warto, by funkcji druku towarzyszyła opcja skanowania i kopiowania – dodatkowo usprawni to pracę wielkiej firmy. Modele wielofunkcyjne przedstawione wyżej charakteryzują się wytrzymałością na obciążenia, efektywnym działaniem i wielością funkcji przydatnych w wymagającym środowisku korporacyjnym. Do omówionych urządzeń dostępne są tonery pozwalające uzyskiwać wydruki odporne na wilgoć, promieniowanie UV i nadające się do długiego przechowywania. Na sprzętach od Lexmark i HP, podobnie jak na kompatybilnych z nimi materiałach eksploatacyjnych, zdecydowanie można polegać w bardzo dużym biurze, gdzie liczy się produktywność.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020