Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Jak to jest zrobione: W jaki sposób działa drukarka?

Jak to jest zrobione: W jaki sposób działa drukarka?

Data dodania: 19-11-2019
Pierwsza drukarka przeznaczona na rynek komercyjny pojawiła się w 1988 roku. Wyprodukowana została przez amerykańską firmę Hewlett-Packard, dziś znaną pod skróconą nazwą HP. Przedsiębiorstwo, które dzięki swojej innowacyjności dało początek dolinie krzemowej, zapoczątkowało nowy trend.


Od roku 1988 drukarki znacznie ewoluowały oraz stały się tak ogólnodostępne, że praktycznie większość z nas ma je już w swoich domach od kilku lat. W sprzedaży pojawiła się nowa odsłona, jaką jest drukarka laserowa, a ostatnio także drukarka 3D. Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, jak działa drukarka laserowa, a także, na czym polega budowa drukarki atramentowej. Na te i inne, związane z tym tematem pytania, postaramy się znaleźć odpowiedź w kolejnych akapitach.

 

Drukarka atramentowa

 

Zasada działania drukarki atramentowej przypomina mechanizm stosowany dawniej w maszynie do pisania. Głowica z duszami umieszczona jest na specjalnej, przesuwającej się szynie. W trakcie drukowania przemieszcza się ona nad znajdującą się w podajniku kartką papieru, wtryskując na nią niewielkie ilości tuszu. Budowa drukarki atramentowej została stworzona w taki sposób, by ruch głowicy był praktycznie nieprzerwany. Dokładność pracy urządzenia wyrażana jest w DPI – dots per inch. Parametr ten oznacza ilość naniesionych punktów przypadających na jeden cal arkuszu papieru.
 

Drukarka laserowa – jak działa?

 

Drukarka laserowa w swoim działaniu przypomina trochę kserokopiarkę. Znajdujący się wewnątrz bęben pokryty jest światłoczułym materiałem, którym najczęściej jest krzem. Wykorzystywane w tym procesie zjawiskiem jest naładowanie elektrostatyczne. Poprzez odbite światło lasera cząsteczki zostają naświetlone i przyciągają w ten sposób cząsteczki tonera. Na bębnie tworzy się obraz, który zostaje przeniesiony na kartkę, a następnie utrwalony przy pomocy wysokiej temperatury.

 

Jak działa drukarka 3D?

 
Technologia drukowania w przestrzeni dzieli się na kilka rodzajów. Najprostsze drukarki 3D dostępne dla większości użytkowników tworzą modele, wykorzystując do tego odpowiednie polimery. Roztopiony plastik układany jest w warstwy, budując w ten sposób trójwymiarowy model. Materiał rozprowadzany jest za pomocą dysz, z tym że w odróżnieniu od tradycyjnych drukarek poruszają się one w trzech różnych kierunkach. W przypadku droższych modeli drukarek 3D stosowane są inne materiały utwardzane np. za pomocą wiązki lasera. Technologia drukowania w przestrzeni jest jeszcze stosunkowo młoda i nieustannie jest usprawniana.


Mimo że drukarki atramentowe mają już kilka lat, to nadal cieszą się nieustanną popularnością. Prosta budowa nie ustępuje w niczym znacznie nowszym drukarkom laserowym. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej. Znajdziecie tam państwo tusze i tonery do wielu modeli drukarek znanych firm. Życzymy udanych zakupów.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019