Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Marka, wydajność, wielofunkcyjność - jakie czynniki wpływają na cenę drukarki?

Marka, wydajność, wielofunkcyjność - jakie czynniki wpływają na cenę drukarki?

Data dodania: 30-08-2019
Wybór odpowiedniej drukarki nigdy nie będzie należał do najprostszych. Na rynku mamy wiele modeli, które oferują renomowane firmy. Podpowiadamy, jakie dokładnie czynniki wpływają na ceny, które możemy oglądać w najpopularniejszych marketach i na stronach internetowych producentów. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury!


Specyfikacja techniczna - szybkość i inne parametry wydruku

 


W drukarkach, podobnie jak w pozostałych urządzeniach drobnej elektroniki użytkowej, bardzo ważną rolę odgrywają parametry. To one w głównej mierze decydują o końcowej cenie interesującego nas produktu. Zdecydowanie najdroższy będzie szybki sprzęt. W drukarkach tę wartość mierzy się ilością wyprodukowanych kartek A4 w ciągu jednej minuty. Szacuje się, że możliwość wydrukowania do 15 stron w sześćdziesiąt sekund oznacza przeciętną szybkość. Za wydajne drukarki uważa się urządzenia gwarantujące minimum 25 stron/minutę, a w sklepach z elektroniką spotkamy także produkty oferujące bardzo szybki czas pracy - powyżej 40 stron wyprodukowanych w minutę. Taki sprzęt kwalifikujemy również jako przemysłowy. Wówczas jedną kartkę otrzymujemy w jedną sekundę.

Ważne są również inne parametry samego wydruku. Wpływ na cenę końcową ma typ drukarki. Laserowe w większości przypadkach są droższe od atramentowych, natomiast urządzenia kolorowe będą kosztowniejsze od monochromatycznych. Przy zakupie warto zwrócić również na rozdzielczość pracy zarówno w trybie czarno-białym, jak i kolorze.


 

Najważniejszym czynnikiem rzutującym na cenę jest marka? Nie dla drukarek!

 

O ile w większości przypadków elektroniki można powiedzieć, że głównym czynnikiem wartości sprzętu jest jego marka, tak z drukarkami sytuacja wygląda trochę inaczej. Jedną z najpopularniejszych firm produkujących tego typu sprzęt jest HP, która w swojej ofercie posiada podstawowe drukarki za nieco ponad 200 zł. Takim samym osiągnięciem może pochwalić się inna ceniona firma - Canon oraz równie lubiana marka Brother. Jak sytuacja wygląda na nieco wyższej półce cenowej? Niemalże identycznie. Wybierając pomiędzy najbardziej rozpoznawalnymi firmami, możemy mieć pewność, że różnice w wartości poszczególnych drukarek nie będą faworyzowały jednej z nich. To bardzo duży komfort.

 

Cenne podwyższają funkcjonalne dodatki

 

Urządzeniami budżetowymi nazywamy podstawowe drukarki, które oferują jedynie możliwość drukowania. Najtańsze modele przeważnie są monochromatyczne, jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziemy kolorową drukarkę za nieco ponad 200 zł. Czynnikiem, który znacząco podbija cenę, jest wielofunkcyjność. Tzw. produkty 3w1 umożliwiają nie tylko drukowanie, ale także kopiowanie oraz skanowanie, a wszystkie te funkcje zamknięte są w jednej, kompaktowej bryle. Końcową wartość podbijają także inne funkcjonalne dodatki. Za drukarki z AirPrint i resztą udogodnień w kwestii bezprzewodowej łączności zapłacimy zdecydowanie więcej, niż za podstawowy sprzęt. 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019