Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Najlepsza drukarka Epson – 7 bezkonkurencyjnych modeli z oferty producenta

Najlepsza drukarka Epson – 7 bezkonkurencyjnych modeli z oferty producenta

Data dodania: 26-10-2020

Jeżeli szukasz drukarki do domu lub biura, Epson jest jedną z marek, o których prawdopodobnie słyszałeś. Firma wyprodukowała sporo świetnych urządzeń – od modeli polecanych dużym firmom po znakomite sprzęty dla amatorów fotografii. Uwzględniając różne potrzeby użytkowników, Epson stworzył szeroką gamę opcji do wyboru. Na co jednak warto się zdecydować? Poniżej omówiliśmy najlepsze drukarki Epson – mamy nadzieję, że znajdziesz wśród nich odpowiedni model dla siebie.Epson EcoTank ET-7750

 

Epson ET-7750 jest jedną z najbardziej ekonomicznych drukarek dostępnych na rynku. Choć samo urządzenie nie należy do szczególnie tanich, dołączone do niego butelki z atramentem wystarczają na długi czas. Zgodnie z zapewnieniami producenta, pozwolą na wydrukowanie 3400 zdjęć. Kiedy zapas tuszu się skończy, zakup atramentu w butelkach nie nadwyręży domowego budżetu.


Urządzenie nie korzysta ze standardowych kartridżów. Zamiast tego wlewa się tusz z buteleczki do odpowiedniego zbiornika. Części osób może spodobać się ekologiczna natura tego rozwiązania. Co ważne, drukarka Epson EcoTank ET-7750 obsługuje formaty do A3 i pozwala wydrukować zdjęcia o zjawiskowym wyglądzie. Kolory na fotografiach prezentują się wspaniale, co jest zasługą 5-kolorowego systemu uzupełniania zbiorników z atramentem. To rozwiązanie zapewniło ogromną poprawę jakości wydruków w porównaniu z modelem ET-4500.


Epson EcoTank ET-7750 ma dość mały ekran, który nie jest niestety dotykowy. Nie wyposażono go też w automatyczny podajnik na arkusze (ADF). W jego przypadku pojemność tacy papieru okazuje się dość ograniczona. Wszystkie te niedogodności wynagradza jednak bezproblemowa obsługa kart SD, opcja druku zdjęć bez obramowania i obecność dwóch tac na papier. Epson EcoTank ET-7750 jest łatwy w konfiguracji i niezawodny. Marka zaprojektowała go tak, by jego obsługa nie przysparzała problemów. Ta ekonomiczna drukarka atramentowa okaże się solidnym, rozsądnym wyborem, gdy drukuje się spore ilości zdjęć.


Podstawowe informacje o Epson ET-7750:
 

 • urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • wykorzystuje czarne i kolorowe tusze
 • prędkość druku: 13 stron na minutę w trybie mono i 10 w trybie kolorowym
 • rozdzielczość druku: 5,760 x 1,440 DPI
 • wymiary drukarki: 526‎ x 415 x 168 mm
 • waga urządzenia: 10,5 kg
 • opcje łączności: USB, WiFi, Ethernet, Wi-Fi Direct, USB

 


Epson WorkForce Pro WF-4720


Kolejny model w zestawieniu najlepszych sprzętów od Epson ma imponujący zestaw funkcji i oferuje profesjonalną jakość wydruków. Kompaktowe urządzenie drukuje w kolorze i trybie mono z nieprzeciętnymi wynikami w zakresie prędkości – pozwala uzyskać aż 20 zadrukowanych stron na minutę. Ponadto Epson WorkForce Pro WF-4720 zapewnia niemal niezliczone opcje łączności, w tym USB, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Ethernet, a nawet NFC, którego brakuje części modeli w tym przedziale cenowym. Został wyposażony w podajnik ADF wspierający funkcję duplex.


Wadą drukarki może być to, że jej taca wyjściowa mieści o połowę mniej arkuszy niż podajniki niektórych urządzeń w tej samej klasie. Jeśli jest się w stanie zaakceptować tę cechę, Epson WorkForce Pro WF-4720 pozwoli stworzyć profesjonalnie wyglądające dokumenty odporne na wodę, zakreślacze i rozmazywanie dzięki atramentowi DURABrite Ultra firmy Epson. Wspomniane tusze mają atrakcyjne ceny i można wymieniać je osobno, zastępując tylko zużyty kolor. Do modelu pasują też wkłady o zwiększonej wydajności, wystarczające na długi czas. Jeżeli szukasz urządzenia wszechstronnego, z doskonałymi opcjami łączności, WorkForce Pro WF-4720 spełni Twoje oczekiwania.


Najważniejsze informacje o Epson WorkForce Pro WF-4720:
 

 • wielofunkcyjne urządzenie atramentowe kolorowe
 • prędkość druku: 20 stron na minutę
 • rozdzielczość druku: 4,800 x 1,200 DPI
 • wymiary drukarki: 425‎ x 378 x 249 mm
 • waga urządzenia: 9,1 kg
 • opcje łączności: USB, Wi-Fi Direct, Hi-Speed USB, Wireless LAN IEEE 802.11b/g/n, Near Field Communication (NFC), Wired Network; drukowanie z chmury: iPrint, Email Print, Remote Print Driver, Scan-to-Cloud, Apple AirPrint, Google Cloud Print


Epson Expression Photo HD XP-15000


Epson Expression Photo HD XP-15000 to model przeznaczony raczej do użytku domowego niż do biura czy fotograficznego studia, niemniej pozwala on uzyskiwać profesjonalnie wyglądające wydruki fotografii o żywych, nasyconych barwach. Producentowi udało się to osiągnąć poprzez zastosowanie w drukarce atramentów Claria Ultra HD oraz 180 dysz XP-15000, które działając razem, tworzą piękne, kolorowe zdjęcia i odpowiednio ostre obrazy w skali szarości.


Maksymalna rozdzielczość druku to w przypadku Epson Expression Photo HD XP-15000 aż 5760 x 1440 dpi. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dlatego może wydawać się niezwykłe, że obsługuje formaty do A3+. Co istotne w kwestii oszczędzania miejsca w pomieszczeniu, model jest zgodny z różnymi usługami drukowania mobilnego, w tym z rozwiązaniami Epson Connect, Epson Remote Print, Apple AirPrint oraz Google Cloud Print. Ponadto XP-15000 ma duży ekran LCD, co ułatwi obsługę zadań druku.


Podstawowe informacje o Epson Expression Photo HD XP-15000:
 

 • drukarka atramentowa kolorowa
 • prędkość druku: 9,2 strony na minutę w trybie mono i 9 w trybie kolorowym
 • rozdzielczość druku: 5,760 x 1,440 DPI
 • wymiary drukarki: 479‎ x 370 x 159 mm
 • waga urządzenia: 8,5 kg
 • opcje łączności: USB, Ethernet, Wireless LAN IEEE 802.11a/b/g/n, Wi-Fi Direct; drukowanie z usług w chmurze


Epson WorkForce WF-7210DTW


W modelu Epson WorkForce WF-7210DTW jest wiele rzeczy do polubienia. W jego przypadku przystępna cena idzie w parze z wysoką jakością oferowanych wydruków. Za znakomity wygląd uzyskanych dokumentów tekstowych czy zdjęć odpowiada technologia PrecisionCore firmy Epson. Czernie są wyraźne, a fotografie odpowiednio nasycone kolorami.


W Epson WorkForce WF-7210DTW nie zabrakło łączności USB, Ethernet, NFC ani łączności bezprzewodowej poprzez Epson Connect do bezpośredniego i zdalnego drukowania. Nie wszystkim spodoba się dość mały wyświetlacz LCD, jednak dzięki pakietowi elastycznych rozwiązań z zakresu druku mobilnego i obniżeniu kosztów eksploatacji poprzez wykorzystanie oddzielnych atramentów, można pracować wygodnie w dowolnym miejscu i nie martwić się zbytnio wydatkami. Epson WorkForce WF-7210DTW to przystępna cenowo, podstawowa drukarka atramentowa A3. Z powodu jej uniwersalnych zastosowań, sprawdzi się do użytku domowego, dla ucznia albo w home office.


Epson WorkForce WF-7210DTW – główne cechy urządzenia:
 

 • drukarka atramentowa kolorowa
 • prędkość druku: przy druku jednostronnym – 18 stron na minutę (mono) i 10 stron na minutę kolor; szybkość druku z wykorzystaniem funkcji duplex – 8,7 stron na minutę w mono i 6 stron na minutę w kolorze
 • rozdzielczość druku: 4,800 x 2,400 DPI
 • wymiary drukarki: 567‎ x 424 x 304 mm
 • waga urządzenia: 15,5 kg
 • opcje łączności: Hi-Speed USB, Wired Network, Wireless LAN IEEE 802.11b/g/n, Wi-Fi Direct, Near Field Communication (NFC)


Epson Expression Premium XP-6100


Następny model w zestawieniu jest niewielką drukarką tworzącą zdjęcia o bardzo wysokiej jakości. Podobnie jak w przypadku swoich drukarek wielkoformatowych, firma Epson uzupełnia to urządzenie o wkłady atramentowe Claria umożliwiające drukowanie zachwycających kolorowych fotografii. Trzeba wiedzieć, że wspomniane tusze są dość drogie, równoważąc początkową przystępność cenową modelu Epson Expression Premium XP-6100. Kiedy jednak liczy się przede wszystkim jakość fotograficznych wydruków, nie warto bazować na niesprawdzonych i tanich rozwiązaniach – lepiej zaufać jakości wkładów rekomendowanych przez producenta.


Model Epson Expression Premium XP-6100 drukuje szybko i znakomicie radzi sobie z różnymi nośnikami – od błyszczącego papieru A4 po koperty. Jego opcje łączności obejmują Wi-Fi Direct, AirPrint, a także czytnik kart SD i ekran dotykowy, który jest większy niż w przypadku większości drukarek. Kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, oprócz drukowania dokumentów i zdjęć, służy do wygodnego skanowania i kopiowania, dlatego sprawdzi się zarówno w małej firmie, jak i w domu fotografa-amatora.


Najważniejsze cechy Epson Expression Premium XP-6100:
 

 • kolorowe urządzenie wielofunkcyjne atramentowe
 • prędkość druku: 15,8 strony na minutę w trybie mono i 11,3 strony na minutę w kolorze
 • rozdzielczość druku: 5,760 x 1,440 DPI
 • wymiary drukarki: 349‎ x 340 x 142 mm
 • waga urządzenia: 6,6 kg
 • opcje łączności: WiFi, USB, Wi-Fi Direct, czytnik kart SD


Epson Expression Home XP-2100


Oprócz możliwości automatycznego drukowania po obu stronach kartki, najbardziej przystępny model z linii Expression Home oferuje wszystko, czego możesz potrzebować w domowej drukarce, w dodatku w wyjątkowo niskiej cenie. Epson Expression Home XP-2100 drukuje w kolorze, wykorzystując pojedyncze wkłady atramentowe, zamiast łączyć kolory w jednym wkładzie. Ponadto model sprawnie kopiuje dokumenty i skanuje strony A4 w wysokiej rozdzielczości. Dla połączeń sieciowych lub połączeń Wi-Fi Direct z urządzeniem mobilnym wbudowano moduł WiFi.


Epson Expression Home XP-2100 obsługuje rozmaite nośniki, w tym koperty i błyszczący papier fotograficzny. Pomieści 100 arkuszy A4 w głównym podajniku papieru. Konstrukcja urządzenia jest prosta i elegancka, łatwo komponując się z wyposażeniem danego pomieszczenia. Jeżeli szukasz niedrogiej, ładnie wyglądającej i prostej w obsłudze drukarki, XP-2100 z pewnością spełni wszystkie te wymagania.


Epson Expression Home XP-2100 – podstawowe informacje:
 

 • kolorowa atramentowa drukarka 3 w 1 (druk, skan, ksero)
 • prędkość druku: 8 stron na minutę w trybie mono i 4 strony na minutę w kolorze
 • rozdzielczość druku: 5,760 x 1,440 DPI
 • wymiary drukarki: 390‎ x 300 x 146 mm
 • waga urządzenia: 4 kg
 • opcje łączności: WiFi, USB, Wi-Fi Direct


Epson SureColor SC-P600


Model SureColor SC-P600 powinien znajdować się na szczycie listy życzeń każdego entuzjasty fotografii lub profesjonalnego fotografa. Jest solidnie zbudowany i łatwy w użyciu. Oferuje niezwykle dobrą jakość druku. Nie jest to jednak najtańsze dostępne rozwiązanie w ofercie producenta i okazuje się kosztownym wyborem w przypadku okazjonalnego użytku. Zarówno amatorów, jak i profesjonalistów Epson SureColor SC-P600 zachwyci jednak żywymi kolorami i zapewnianą jakością fotograficznych wydruków. Nadaje się do druku zdjęć w formacie do A3+ i na różnych typach nośników (m.in. na płótnie). Pracuje dość szybko, jest prosta w obsłudze i może działać bezprzewodowo. To prawdopodobnie najlepsza drukarka A3+ dla wszystkich osób zajmujących się fotografią.


Najważniejsze cechy Epson SureColor SC-P600:
 

 • kolorowa drukarka atramentowa fotograficzna
 • prędkość druku: 6 stron na minutę (wydruku czarno-białe i w kolorze)
 • rozdzielczość druku: 5,760 x 1,440 DPI
 • wymiary drukarki: 616‎ x 369 x 228 mm
 • waga urządzenia: 15 kg
 • opcje łączności: USB, Ethernet, WiFi


Epson jest jedną z największych marek drukarek domowych i biurowych, mimo tego nie przestaje rozwijać swojej oferty. Użytkownicy o rozmaitych potrzebach mogą więc liczyć na to, że wśród dostępnych urządzeń sygnowanych logo producenta znajdą odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Modele opisane powyżej wyróżniają się na tle pozostałych sprzętów Epson, zapewniając sporo przydatnych funkcji i wykorzystując ciekawe rozwiązania technologiczne. Jeśli jednak nie pojawiło się wśród nich urządzenie o parametrach, które najbardziej Cię interesują, zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą producenta lub przeczytania innych poradników na naszym blogu.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Test
ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
Dotpay SSL
Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2024
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ