Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Oszczędzaj na drukowaniu. Wszystko, co musisz wiedzieć o CISS

Oszczędzaj na drukowaniu. Wszystko, co musisz wiedzieć o CISS

Data dodania: 10-05-2019
Wymiana materiałów eksploatacyjnych dla posiadaczy zarówno drukarek atramentowych, jak i laserowych to bardzo duży wydatek, który potrafi zrujnować nie jeden domowy budżet. Użytkownicy tego typu sprzętu często sięgają po zamienniki kartridży i tonerów, a celem tego zabiegu jest zaoszczędzenie jak największej ilości gotówki. Idealną formą oszczędności dla fanów hurtowego drukowania posiadających popularne atramentówki jest system CISS. 


Czym tak właściwie jest system CISS?


W telegraficznym skrócie CISS to system stałego zasilania atramentem. Jego nazwa pochodzi z języka angielskiego, a w swojej pełnej krasie brzmi: Continous Ink Supply System. Jest to urządzenie przymocowane do drukarki atramentowej, którego zadaniem jest stałe zasilanie sprzętu atramentem. Materiał eksploatacyjny jest dostarczany do głowicy za pomocą zbiorników ulokowanych na zewnątrz drukarki. Tego typu system ciągłego podawania tuszu to idealne rozwiązanie dla osób chcących zaoszczędzić pieniądze. CISS pozwala na poważne obniżenie kosztów drukowania, a oszczędności sięgają nawet kilkuset złotych w skali roku.

Budowa systemu CISS nie należy do najbardziej skomplikowanych. Urządzenie składa się jedynie ze zbiorników na atrament, które są połączone z kartridżem przy pomocy silikonowych wężyków do podawania materiału eksploatacyjnego. Całość konstrukcji systemu CISS jest bardzo hermetyczna, więc sam proces podawania atramentu do pojemników zawsze odbywa się pod ciśnieniem. Proces uzupełnienia wewnętrznych zbiorników można zlecić w niemalże każdym serwisie zajmującym się naprawą drukarek.
 

Dlaczego warto zdecydować się na system CISS?


Wymierne oszczędności płynące z zainstalowania systemu CISS do drukarki atramentowej to nie jedyne zalety tego typu rozwiązań. Konstrukcja automatycznie dostarczająca tusz do urządzenia potrafi obniżyć koszty druku nawet do 50 razy względem tradycyjnej atramentówki. Sama instalacja systemu CISS jest bardzo prosta i nie wymaga ingerencji w konstrukcje drukarki. Po niespełna kwadransie pracy nad montażem możemy cieszyć się z systemu, który gwarantuje nam również wysoką jakość pracy oraz możliwość własnoręcznego uzupełnienia zewnętrznych zbiorników CISS. Całość minimalizuje zużycie kartridżów, więc tego typu system jest bardzo przyjazny dla otaczającego nas środowiska.


 

Wady zewnętrznego systemu CISS


Jedną z podstawowych wad wynikającą z zainwestowania w system CISS jest fakt, że musi być on osobno dokupiony do drukarki atramentowej. W tej chwili żaden z producentów nie prowadzi sprzedaży drukarek z fabrycznie zainstalowanym CISS-em. Co więcej, CISS jest systemem całkowicie zewnętrznym, tak więc w przypadku ulokowania samego sprzętu w dość ciasnym otoczeniu musimy liczyć się z tym, że automatyczne uzupełnianie kartridży wymaga dodatkowego miejsca w okolicy drukarki. Silikonowe wężyki łączące zewnętrzny zbiornik z pojemnikiem wewnątrz drukarki nieco utrudnia także jej konserwowanie.

Dodatkowo, zewnętrznie zainstalowany system CISS może stanowić problem w przypadku przenoszenia samego urządzenia. Wówczas należy się wykazać maksymalną ostrożnością. Tak, aby nie uszkodzić silikonowych elementów układu i nie rozlać dodatkowego tuszu.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019