Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Tonery do drukarek laserowych - jak je kupować i co zrobić ze zużytymi

Tonery do drukarek laserowych - jak je kupować i co zrobić ze zużytymi

Data dodania: 20-02-2020 Wybór tonera może przysporzyć nam wiele trudności. Jeżeli idziemy do stacjonarnego sklepu, to wystarczy zabrać zużyty toner i kupić ten sam. Jednak jeśli wolimy zaoszczędzić trochę czasu i zrobić zakupy przez internet, to warto wiedzieć, które informacje z drukarki należy podać, aby znaleźć odpowiedni toner, jaki rodzaj wybrać i co zrobić ze zużytym sprzętem.

Wyszukiwanie tonerów w sklepie internetowym


Jeśli szukamy konkretnego tonera, musimy znać model naszej drukarki lub symbol tonera, który możemy znaleźć albo na poprzednim tonerze, albo w instrukcji naszej drukarki. Jeżeli mowa o ilości tonerów, które potrzebujemy, to wszystko zależy od tego, czy chcemy drukować na kolorowo, czy wyłącznie na czarno. W pierwszym przypadku
będziemy potrzebowali 4 tonerów, a w drugim wystarczy nam jeden – czarny.


Który toner lepiej kupić – oryginalny czy zamienny?


Wszystko zależy od eksploatacji drukarki, jeśli używamy jej na co dzień wyjątkowo często, to kupowanie oryginalnych tonerów byłoby bardzo kosztowne. Dlatego tonery zamienne idealnie nadają się do biur, czy szkół, gdzie eksploatacja jest na naprawdę wysokim poziomie. Dodatkowo w drukarkach laserowych zamienniki sprawdzają się bardzo dobrze, ponieważ jakość wydruku jest podobna do tego z tonerów oryginalnych. Kolejną kwestią jest wydajność i wydawać by się mogło, że tonery oryginalne są lepszym rozwiązaniem, to wcale tak nie jest, ponieważ zamienniki są niekiedy bardziej wydajne. Jeśli natomiast potrzebujemy perfekcyjnego druku do wizytówek, czy ewentualnych zdjęć do prezentacji, to lepiej zaopatrzyć się w tonery oryginalne, które charakteryzują się wyjątkowym nasyceniem barw.


Nowy toner czy regenerowany?


W zasadzie oba te tonery mają podobną jakość oraz wydajność. Jednak zdarzają się produkty, które nie są w odpowiedni sposób produkowane, przez co możemy doświadczyć negatywnych konsekwencji takiego zakupu, na przykład w postaci uszkodzenia drukarki.


Problemy z włożeniem tonera do drukarki


Podczas wymiany tonera często zdarza się tak, że nie możemy nowego produktu umieścić w naszej drukarce. Najczęściej jest to spowodowane tym, że nie usunęliśmy plastikowych elementów, które zabezpieczają toner przed ewentualnymi uszkodzeniami. Innym powodem może być fakt, że pomyliliśmy się w trakcie składania zamówienia i przyszedł nam nie ten produkt, który jest odpowiedni do naszej drukarki. W takim wypadku należy oddać go do sklepu i dokładnie sprawdzić model drukarki, do której potrzebujemy tonera.


Zużyte tonery – gdzie je wyrzucać?


Najważniejsze jest, aby ni wyrzucać ich bezpośrednio do kosza na śmieci, ponieważ takie tonery w szczególny sposób wpływają na stan środowiska. Taki odpad powinniśmy oddać do utylizacji. Jeżeli jednak używamy tonerów oryginalnych, to warto je oddać do regeneracji, dzięki czemu będziemy mogli ich użyć po raz kolejny. Zużyty oryginalny toner możemy również odsprzedać. Firmy, które zajmują się sprzedażą tonerów i tuszy, zazwyczaj umożliwiają również swoim klientom sprzedaż bądź regenerację zużytych produktów.

Tonery do drukarek, ich wymiana i pozbywanie się odpadów często są dla nas zagwozdką. W trakcie kupowania nowego produktu najważniejsze jest, aby znać model naszej drukarki i poprawnie go wpisać w wyszukiwarkę.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020