alt
Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Tusz do drukarki. Drukujesz? To musisz wiedzieć!

Tusz do drukarki. Drukujesz? To musisz wiedzieć!

Data dodania: 15-02-2024
Tusz do drukarki to produkt pierwszej potrzeby, zarówno w biurze jak i często w domu. Bez sprawnego i odpowiedniego do danego modelu drukarki wkładu urządzenie drukujące staje się zbędnym meblem. Zobacz, jak dobrać tusz do drukarki na naszej stronie. Omawiamy też skład atramentu zamkniętego w zbiorniku lub kartridż do drukarki. Jednocześnie wyjaśniamy, jak się z nim obchodzić aby nam dobrze i długo służył.


Tusz do drukarki to produkt, który śmiało możemy zestawić z takimi dobrami pierwszej potrzeby jak paliwo do samochodu czy bateria w pilocie. Bez niego ani rusz! Kolorowa ciecz, która przenosi na papier cyfrowe teksty i wielobarwne grafiki czy slajdy potrafi jednak przyprawić o szewską pasję, kiedy się niespodziewanie kończy lub zasycha. Zobacz, jak działają tusze do drukarek. Wyjaśniamy też, w jaki sposób dobrać właściwy zamienniki tuszu lub oryginalny zbiornik na naszej stronie.
 

Tusz do drukarki. Czym on właściwie jest?

Kiedy widzimy paletę kolorów CMYK na arkuszu papieru, raczej nie zadajemy sobie pytania o skład chemiczny tuszu do drukarki. Warto go jednak znać, gdyż ta wiedza pomoże właściwie obchodzić się z drukarką atramentową. 

Z racji cen zakupu, kosztów eksploatacji, jakości wydruków i popularności to właśnie drukarki atramentowe jeszcze przez wiele, wiele lat będą tymi najpopularniejszymi i… najbardziej ekologicznymi.

Przejdźmy jednak do tuszów i tego, co te kolorowe płyny zawierają.
 

Skład tuszu do drukarki

Atrament w zbiorniku czy kartridżu składa się przede wszystkim z pigmentów lub barwników, które nadają kolor oraz z nośników – zazwyczaj na bazie wody lub rozpuszczalników organicznych. To one transportują kolor na papier. Dodatkowo, w skład tuszu wchodzą środki nawilżające, które zapobiegają wysychaniu tuszu w dyszach drukarki*, a także środki konserwujące, które zapewniają długotrwałą stabilność i odporność na czynniki mikrobiologiczne.

*Pamiętaj jednak, że środki zapobiegające wysychaniu tuszu nie są wieczne. Obowiązkiem każdego właściciela drukarki atramentowej, który chce korzystać ze swojego urządzenia, jest regularne drukowanie. Tusz do drukarki to płyn. Płyn, który pozbawiony ruchu zasycha. A zaschnięcie tuszu w dyszach drukarki może doprowadzić do poważnej awarii.

Oprogramowanie dostarczone przez producenta każdej drukarki atramentowej zapewnia możliwość przeczyszczenia dysz. Można je pobrać ze strony producenta. Niekiedy w kartonie z drukarką znajduje się płyta CD z odpowiednim softem. 

Opcja udrażniania dysz drukarki jest jednak skuteczna do pewnego momentu. Niekiedy zdarza się, że pod długim urlopie użytkownika drukarka atramentowa, nie chce współpracować i nadaje się jedynie do utylizacji, gdyż koszty serwisu są zbyt wysokie. Problem dotyczy szczególnie drukarek ze zintegrowaną głowicą.

Dlatego pamiętaj, że tusz do drukarki, niezależnie od producenta, wymaga regularnego użytkowania. Jeśli nie masz natłoku pracy, to i tak warto wydrukować kilka arkuszy, aby mieć pewność, że w ważnym momencie drukarka atramentowa nie zawiedzie. 

Jak dobrać tusz do drukarki? Instrukcja

Szukasz tuszu do drukarki? To świetnie się składa. Zapraszamy na stronę główną ProfiBiuro.pl
 
Dokładną instrukcję tego, jak dobrać tusz znajdziesz w kolejnym akapicie, który zatytułowaliśmy “Dobieranie tuszu do drukarki”. Aby ułatwić proces, pokrótce opowiemy o naszej ofercie, gdyż w przypadku wkładów drukarek atramentowych użytkownicy mogą wybierać spośród różnych producentów.
 

Tusz do drukarek - dajemy wybór

W naszym sklepie oferujemy obecnie 8 producentów wkładów atramentowych. Oferujemy zarówno oryginalne tusze do drukarek renomowanych producentów, jak też tusze zamienniki. 

Od razu zaznaczamy - oferujemy najwyższej jakości zamienniki, które śmiało mogą konkurować swoim działaniem z oryginalnymi tuszami do drukarek.

Każdy produkt obejmuje gwarancja, której szczegóły możecie poznać na stronie każdego tuszu. Zbieramy opinie użytkowników, dzięki czemu dostarczamy zarówno tusze zamienniki, jak i oryginalne zbiorniki od sprawdzonych producentów.

Nasza oferta tuszy do drukarek się rozrasta, gdyż stale szukamy nowych rozwiązań i chcemy zapewnić użytkownikom szeroki wybór produktów eksploatacyjnych różnych producentów. 
 

Dobieranie tuszu do drukarki

Wkład atramentowy możesz dobrać dwutorowo. Pierwszy sposób to dobranie odpowiedniego zbiornika po modelu drukarki.

Na belce w kolorze “Magenta” znajdują się trzy pola. W pierwszym wybieracie producenta swojej drukarki. W drugiej linię urządzenia, a w trzeciej kolumnie model.

Informacje te znajdziecie na obudowie urządzenia. Np HP DeskJet Ink Advantage 5075. HP to producent. DeskJest Ink Advantage 5075 to linia. 5075 to oznaczenie modelowe. Po kliknięciu “Szukaj” na stronie pojawią się tusze do Twojego modelu drukarki atramentowej.
 
jak dobrać tusz do drukarki


Przy każdym produkcie znajduje się informacja o jego dostępności, producencie i stanach magazynowych. Można go też porównać z innym wkładem do drukarki.  
Po kliknięciu w tusz pojawią się szczegółowe informacje. W polu “Opis produktu” zamieszczamy podstawowe informacje oraz pełną listę kompatybilnych drukarek atramentowych, do których ten zbiornik pasuje.

Drugim sposobem wyszukiwania właściwego tuszu do drukarki atramentowej jest skorzystanie z lupki, która znajduje się na górze strony obok logo. 

Jeśli masz w ręku swój tusz, sprawdź jego oznaczenia. Następnie wprowadź je w polu “Wpisz szukaną frazę”. Wówczas strona podpowie Ci pasujące produkty. Wybierz z listy, ten którego opis odpowiada oznaczeniom na Twoim zbiorniku.
 
alt


Po wybraniu produktu zobaczysz jego stronę, gdzie umieściliśmy wszystkie informacje. Podobnie jak przy poprzednim sposobie, tak i tutaj po wybraniu “Opisu produktu” znajdziesz listę drukarek atramentowych, do których ten konkretny kartridż czy zbiornik pasuje.  
 

Warto nam zaufać

W kwestii tuszy do drukarek mamy ogromne doświadczenie, co potwierdza grono stałych Klientów, drukujących za pomocą oferowanych przez nas tuszy od lat.
Najlepszym dowodem naszej jakości (zarówno w kwestii asortymentu, jak i podejścia do Klienta) są opinie na nasze temat

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Test
ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
Dotpay SSL
Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2024