alt
Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Tusze do drukarek HP. Sprawdź nasze zamienniki

Tusze do drukarek HP. Sprawdź nasze zamienniki

Data dodania: 23-02-2024
Tusze do drukarek HP to jedne z najczęściej poszukiwanych wkładów atramentowych. Kalifornijski producent oferuje wiele modeli drukarek. Od tanich drukarek HP z serii DeskJet, przez wielofunkcyjne urządzenia All In One po drukarki HP Smart Tank z systemem CISS. Z racji polityki koncernu Hewlett-Packard, użytkownicy często obawiają się zamienników tuszy HP. Nie ma jednak powodów do obaw! Zobacz, dlaczego nasze tusze HP są bezpieczne dla Twojej drukarki.


Tusze do drukarek HP to jedne z najczęściej poszukiwanych zbiorników. Wokół zamienników wkładów Hewlett-Packard wiele kontrowersji i mitów. Rozwiewamy te najpopularniejsze.
 

Tusze do drukarek HP. To musisz wiedzieć

Historia Hewlett-Packard to temat na oddzielny i długi wpis. Kalifornijski gigant działa w wielu obszarach IT. Drukarki to ważna gałąź jego dochodu. Nieustannie rozwija się w tym obszarze i oferuje nowe rozwiązania, jak np. drukarkę laserową, która nie potrzebuje tonera.

Zanim przejdziemy do opisu oferty naszych tuszy HP, pokrótce wyjaśnimy ich konstrukcję.
Zasadniczo tusze Hewlett-Packard - zarówno oryginalne, jak i zamienniki zbiorników dzielą się na trzy grupy.
 

Tusze HP ze zintegrowaną głowicą

Są to tzw. kartridże atramentowe, spotykane w tanich drukarkach. Głowica jest zintegrowana ze zbiornikiem atramentowym. Takie rozwiązanie ma dwie strony. Dobrą i nieco mniej kolorową. Atutem jest to, że w razie zaschnięcia tuszu w dyszach istnieje kilka domowych metod na to, aby je udrożnić. W razie niemożności udrożnienia głowicy wystarczy kupić nowy tusz. Nie ma potrzeby udawania się z drukarką do serwisu. Mniej kolorową stroną korzystania z tych zbiorników są koszty eksploatacji. Koszt wydruku strony będzie niestety wyższy.
 

Tusze bez zintegrowanej głowicy

W bardziej zaawansowanych drukarkach głowica jest zintegrowana z drukarką. Zbiorniki są przez to tańsze, ale urządzenie wymaga regularnego użytkowania. W razie zaschnięcia tuszu w głowicy automatyczne udrożnienie, a nawet serwis może nie wystarczyć.
 

Tusze w butelkach do drukarek CISS

HP, podobnie jak Epson, Canon i Brother, również wprowadziło drukarki z systemem stałego zasilania atramentem. System CISS polega na tym, że tusz dolewa się bezpośrednio do zbiornika zamontowanego w drukarce. Taki zbiornik dzieli się na 3 komory, zgodnie z klasyfikacją kolorów CMYK. Drukarki CISS niezależnie od producenta są drogie w zakupie, ale za to odwdzięczają się tanią eksploatacją. Dostarczają wydruki o świetnych kolorach!
 

Tusze do drukarek HP. Tusze zamienniki obrosły w mity

Dobre zamienniki tuszów HP działają tak samo dobrze, jak oryginalne materiały eksploatacyjne. Niczym nie ustępują im jakością. Oryginalne tusze do drukarek HP mają właściwie jedną wadę. Jest nią dość wysoka cena względem wspomnianych zamienników.

Jakość wydruków na zamiennikach nie jest gorsza. Co ciekawe — niektóre zbiorniki mogą pochwalić się lepszą wydajnością aniżeli oryginalne tusze HP.

Zawsze dajemy użytkownikom wybór, dlatego w naszym sklepie posiadamy szeroki wybór producentów tuszów zamienników HP. Poszczególne wkłady atramentowe, kartridże do drukarek HP czy butelki z tuszem różnią się od siebie ceną. Podkreślamy jednak, że zawsze stawiamy na sprawdzone produkty, o najwyższej jakości.

Co istotne — oferowane przez nas tusze zamienniki są kompatybilne z drukarki do tego stopnia, że soft HP nie odróżnia ich od oryginałów i wskazuje poziom atramentu w zbiornikach.

Nieustannie obserwujemy rynek i branżę. Wczytujemy się też w opinie użytkowników. Dlatego jako ProfiBiuro.pl dostarczamy tylko te zamienniki tuszy, których jesteśmy pewni.

I tyczy się to wszystkich wkładów do drukarek. Nie tylko tuszy HP.


 

Aktualizacje drukarek HP. Nie ma się czego bać

Lwią częścią dochodów każdego producenta drukarek jest zysk ze sprzedaży nie tyle drukarek, ile dostarczania potem materiałów eksploatacyjnych. Hewlett-Packard stosuje pod tym względem praktyki uważane za kontrowersyjne. Dlaczego? Złą sławą owiane są automatyczne aktualizacje HP. Po pobraniu nowego firmware kilkadziesiąt linii modelowych drukarek HP odmówiło drukowania na zamiennikach.

W 2020 roku najwięcej problemów z aktualizacjami drukarek HP mieli użytkownicy urządzeń:
HP OfficeJet 6800 Series, HP OfficeJet 6812, HP OfficeJet 6815, HP OfficeJet 6820, HP OfficeJet 6822, HP OfficeJet 6825, HP OfficeJet Pro 6200 Series, HP OfficeJet Pro 6230, HP OfficeJet Pro 6235, HP OfficeJet Pro 6239, HP OfficeJet Pro 6830, HP OfficeJet Pro 6835, HP OfficeJet Pro 251 dw, HP OfficeJet Pro 276 dw, HP OfficeJet Pro 8100 ePrinter, HP OfficeJet Pro 8600 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8600 Plus e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8600 Premium e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8610 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8615 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8616 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8620 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8625 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8630 e-All-in-One, HP OfficeJet Pro 8640 e-All-in-One, a także HP OfficeJet Pro 8660 e-All-in-One.

Utrudnienia dotyczyły też wydajnych drukarek atramentowych HP: HP OfficeJet Pro X 450 Series, HP OfficeJet Pro X 451 dn, HP OfficeJet Pro X 451 dw, HP OfficeJet Pro X 470 Series, HP OfficeJet Pro X 476 dn, HP OfficeJet Pro X 476 dw, HP OfficeJet Pro X 551 dw oraz HP OfficeJet Pro X 576 dw.

Co prawda w latach poprzednich pod naciskiem użytkowników kalifornijski gigant IT wycofywał się ze swoich pomysłów i udostępnił odpowiednią łatkę. Niemniej jednak trend aktualizacji w celu wymuszenia stosowania oryginalnych tuszów HP da się zauważyć gołym okiem.

Jednym z rozwiązań jest uprzednie wyłączenie aktualizacji (wyłączenie funkcji: „Ochrony pojemników”, „Sprawdź automatycznie” oraz „Zezwalaj na aktualizacje”).

Zalecamy wyłączenie aktualizacji z racji profilaktyki. Kolejne i najprostsze rozwiązanie, to zakup sprawdzonych zamienników, którym niestraszne są aktualizacje softu. Największe doświadczenie pod tym względem mają tacy producenci zamienników jak JetWorld oraz Asarto.
 

Tusze do drukarek HP. Jak dobrać odpowiedni?

Na naszej głównej stronie (kliknij >TUTAJ<) możesz dobrać tusze do drukarek HP na dwa sposoby. Belka w kolorze “magenta” są umieszczone trzy pola. W pierwszym należy wybrać producenta drukarki HP. W drugiej trzeba wskazać linię urządzenia, a w trzeciej kolumnie zaznaczyć jego model.

Informacje są dostępne na obudowie urządzenia. Posłużymy się przykładem. HP DeskJet Ink Advantage 5200. HP to producent. DeskJest Ink Advantage 5200 to linia. 5200 to oznaczenie modelowe. Po kliknięciu „Szukaj” na stronie pojawią się tusze do Twojego modelu drukarki atramentowej. W tym przypadku będą to zbiorniki HP 652.

tusze do drukarek HP

Każdy produkt zawiera w swojej karcie informacje o jego dostępności, producencie i stanach magazynowych. Można go też porównać z innym zbiornikiem z tuszem.

Po kliknięciu w pojemnik wyświetlą się szczegółowe informacje. W polu „Opis produktu” dostępne są podstawowe informacje. Umieściliśmy również tam pełną listę kompatybilnych modeli drukarek HP, do których ten dany zbiornik z tuszem jest dedykowany.

Kolejny sposób wyszukiwania właściwego zamiennika tuszu do drukarki atramentowej jest wykorzystanie lupki. Znajduje się ona na naszej stronie głównej.

Z jego oznaczeniami zapoznasz się odczytując symbole z obudowy wkładu atramentowego. Następnie należy je wprowadzić w polu „Wpisz szukaną frazę”. Wówczas nasz system podpowie Ci odpowiednie zbiorniki. W następnym kroku należy wybrać z listy, ten zamiennik wkładu, którego opis odpowiada oznaczeniom na Twoim wkładzie. Teraz pozostaje tylko złożenie zamówienia.

Poniżej przykład poszukiwania tuszu HP 304.

jak znaleźć zamiennik tusza HP

Zaufaj naszej jakości zamienników do drukarek

Nasze tusze do drukarek HP to materiały najwyższej klasy! Stoi za nami ogromne doświadczenie oraz wielu zadowolonych Klientów.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Test
ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
Dotpay SSL
Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2024
Odroczona sprzedaż