Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Wszystko, co musisz wiedzieć o AirPrint

Wszystko, co musisz wiedzieć o AirPrint

Data dodania: 26-04-2019
W dzisiejszych czasach możliwość bezprzewodowej pracy to jedna z najbardziej pożądanych funkcji w niemalże każdej drukarce. Posiadacze urządzeń marki Apple od 2010 roku mogą korzystać z funkcji AirPrint umożliwiającej połączenie komputera, telefonu lub tabletu z drukarką za pomocą sieci LAN. W jakich okolicznościach powstał AirPrint, co zmieniło w naszych życiach oraz jak należy prawidłowo korzystać z tej funkcji? Podpowiadamy!


Ryzykowny manewr Steve’a Jobsa


Mało kto wie, że Apple, czyli firma prowadzona niegdyś przez legendarnego Steve’a Jobsa oprócz produkcji komputerów zajmowała się produkcją drukarek. Amerykańska firma zrezygnowała z tego pomysłu przeszło 20 lat temu i dziś logo nadgryzionego jabłuszka dostępne jest jedynie na komputerach, telefonach, tabletach i odtwarzaczach muzyki. Czy z perspektywy czasu był to przemyślany krok? Oczywiście, że tak. Apple co prawda nie posiada swoich drukarek, jednak doczekała się funkcji AirPrint, którą wykorzystuje w tej chwili niemalże każde urządzenie drukujące wychodzące z fabryki renomowanych producentów.

Do powstania funkcji AirPrint przyczyniło się oczywiście Apple, ale co ciekawe, swoje przysłowiowe trzy grosze do zrewolucjonizowania druku dorzuciła firma HP. Ta sama firma była dostarczycielem materiałów eksploatacyjnych do pierwszych drukarek giganta z Cupertino. Użytkownicy marki Apple o możliwości bezprzewodowego drukowania po raz pierwszy zostali poinformowani 22 listopada 2010 roku. AirPrint to jedna z innowacji systemu operacyjnego iOS 4.2. Dla komputerów Mac funkcja została wprowadzona wraz z aktualizacją oprogramowania Mac OS do wersji X Lion. Początkowo jedynie dwanaście drukarek było kompatybilne z funkcją AirPrint. Nie trudno wskazać, że były to urządzenia HP.

Co dokładnie umożliwia funkcja AirPrint


Dziś drukarek obsługujących funkcję AirPrint jest kilkaset, a ich liczba stale rośnie. Niemalże każda nowa drukarka jest wyposażona w moduł umożliwiający drukowanie z poziomu urządzeń Apple’a bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ zlecenie wydruku trwa zaledwie kilka sekund, a samo korzystanie z AirPrint nie powoduje utraty jakości lub podstawowych konfiguracji drukowania. Funkcja dedykowana dla posiadaczy produktów Apple’a umożliwia łatwe wykrywanie, automatyczny wybór rodzaju papieru oraz wykończenie klasy korporacyjnej.Jak korzystać z AirPrint?

Aby rozpocząć korzystanie z funkcji AirPrint, należy posiadać urządzenie marki Apple. Funkcja ta dostępna jest na komputerach stacjonarnych, macbookach, smartfonach, tabletach i iPodach. Dodatkowo warto pamiętać, że bezprzewodowe drukowanie z wyżej wymienionych urządzeń jest możliwe tylko w przypadku, gdy moduł AirPrint został umieszczony w naszej drukarce. Pełna lista urządzeń obsługujących tę funkcję dostępna jest na stronie Apple. Gdy spełniamy dwa podstawowe, ale najważniejsze warunki – możemy zacząć drukowanie.

Zlecenie bezprzewodowego wydruku ogranicza się do wejścia w interesującą nas aplikację, otworzenia interesującego nas pliku i wybrania opcji udostępnij bądź przekaż dalej. Następnie należy kliknąć ikonkę drukarki i wybrać z listy urządzenie obsługujące AirPrint. Co ważne, drukarka i urządzenie z którego drukujemy, muszą być połączone tą samą siecią LAN.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019