alt
Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Zamienniki a oryginalne tusze HP

Zamienniki a oryginalne tusze HP

Data dodania: 28-08-2017
Twardy orzech do zgryzienia potrafią mieć posiadacze drukarek atramentowych, którzy zastanawiają się nad zakupem oryginalnego tuszu bądź zamiennik przeznaczonego do sprzętu wyprodukowanego przez firmę HP.

Nie da się ukryć, iż możemy zetknąć się ze zwolennikami wyłącznie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, a także klientami, którzy każdą starają się wykorzystać każdy sposób na zaoszczędzenie dodatkowych środków. Istotne znaczenie ma między innymi to, jak dużo drukujemy, a więc czy wykorzystanie zamiennika ma realny sens.


Oryginalne tusze HP
 

Oryginalne tusze HP to wydatek, który rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych, choć wiele zależy od modelu urządzenia, jakie posiada klient. Z reguły w obrębie zainteresowań potencjalnego nabywcy wchodzi zarówno czarny, jak i kolorowy tusz, a ten cechuje się istotnie wyższą ceną. Warto zwrócić uwagę na ich pojemność, ponieważ w zdecydowanej większości wypadków jest ona mniejsza niż w przypadku zamienników.

Łatwo zauważyć, iż drukarki atramentowe HP wyróżniają się konkurencyjnymi cenami ich zakupu, choć koszty eksploatacyjne związane z wykorzystaniem oryginalnych tuszy potrafią okazać się zdecydowanie wyższe od naszych oczekiwań. Z reguły producent rekomenduje stosowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, a jednocześnie ostrzega przed ryzykiem utraty gwarancji, gdy wskutek nieprawidłowego działania zamiennika urządzenie odmówi posłuszeństwa. Należy zaznaczyć, że wiele drukarek atramentowych potrafi psuć się już kilka miesięcy po zakończeniu okresu gwarancyjnego niezależnie od tego czy były w niej stosowane oryginalne tusze HP bądź ich zdecydowanie tańsze zamienniki.

Traktując priorytetowo wysoką jakość wydruku lepszym rozwiązaniem jest zakup oryginalnego tuszu, ponieważ wyłącznie takowy jest optymalnie dostosowany do drukarki, gdy w przypadku zamiennika istnieje ryzyko, iż wydruki będą prezentowały się po prostu słabiej. Zdarza się, że drukarki HP są dodatkowo zabezpieczone przed korzystaniem z zamienników, a w związku z tym ich zakup może okazać się mocno problematyczny.

Zamienniki tuszy HP
 

Wielu fachowców udowadniało już, iż wysokiej jakości zamiennik nie ma negatywnego wpływu na żywotność drukarki atramentowej. Pozytywnym zjawiskiem jest to, że producent zamiennika tuszy do drukarek atramentowych HP potrafi wziąć na siebie obowiązek gwarancyjny, dzięki czemu możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z naprawdę bardzo dobrym produktem.

Klient decydując się na zakup zamiennika musi podjąć decyzję o tym, który producent będzie w stanie sprostać jego oczekiwaniom. Ważną kwestią pozostaje sfinalizowanie zakupu z pewnego źródła, jakim pozostaje niewątpliwie np. funkcjonujący od wielu lat sklep internetowy z tuszami w asortymencie. Zastosowanie zamiennika może pozwolić na zaoszczędzenie do 50-70% nominalnej ceny oryginalnego tuszu. Ma to istotne znaczenie przede wszystkim dla przedsiębiorców, w których firmach każdego miesiąca drukuje się bardzo wiele dokumentów. W dłuższej perspektywie oszczędności mogą sięgnąć kilkuset bądź kilku tysięcy złotych.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Test
ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
Dotpay SSL
Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2024