Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » 5 najlepszych drukarek dla lekarzy – wygodne drukowanie recept

5 najlepszych drukarek dla lekarzy – wygodne drukowanie recept

Data dodania: 30-04-2020
Drukarka do gabinetu lekarskiego jest intensywnie eksploatowana. Każdego dnia drukuje się z jej pomocą recepty, skierowania czy zalecenia. Z tego względu warto zdecydować się na zakup sprzętu trwałego, niezawodnego i bezawaryjnego. Urządzenie powinno być też dość tanie w eksploatacji. Ma to znaczenie przy tak dużej liczbie wydruków. Poniżej prezentujemy najlepsze drukarki dla lekarzy – ich parametry sprawiają, że świetnie sprawdzą się w profesjonalnym gabinecie.

Brother HL-L5000D


Brother HL-L5000D to laserowe urządzenie monochromatyczne. Drukuje z prędkością do 40 stron na minutę. Posiada funkcję automatycznego druku dwustronnego, czyli tak zwany dupleks. Urządzenie ma dwa podajniku papieru – dolny o pojemności 250 arkuszy i drugi (otwieraną tacę) do ogólnych zastosowań. Umożliwia więc szybkie drukowanie na różnych nośnikach papieru bez konieczności przekładania kartek. Jednocześnie uda się załadować papier A4 oraz recepty. To rozwiązanie wyróżnia każdą dobrą drukarkę dla lekarza. Co ważne, czas pierwszego wydruku to w przybliżeniu 7 sekund, co zdecydowanie usprawnia pracę.


Ceny oryginalnych tonerów Brother w porównaniu z konkurencją wypadają przyzwoicie. Można powiedzieć, że to jedna z tańszych drukarek w swojej klasie. Bardzo niskie są z kolei ceny zamienników tonera, co dodatkowo obniża koszty eksploatacji.


HP LaserJet Pro M102wDrukarka od HP pozwala na drukowanie profesjonalnych dokumentów takich jak recepty czy skierowania z różnych urządzeń mobilnych. Została zaprojektowana z myślą o dużej wydajności. Nie pominięto też rozwiązań zwiększających energooszczędność – uwzględniono technologie HP Auto-On/Auto-Off oraz Instant-on. Drukarka HP LaserJet Pro M102w ma kompaktowe wymiary, dlatego bez trudu zmieści się na biurku czy szafce w gabinecie lekarskim.


Wydruk pierwszej strony to zaledwie 7,3 sekundy. Precyzyjna technologia tonerów HP zapewnia wyrazistość tekstu. Wszystkie elementy recepty czy innego dokumentu będą odpowiednio ostre. Ponadto poziom tonera można łatwo monitorować za pomocą wskaźników drukowania.


Epson WORKFORCE WF-3620DWFDrukarka dla lekarzy od Epson ma funkcje szybkiego druku dwustronnego, łączności WiFi oraz druku z urządzeń przenośnych. Poprawia wydajność pracy w gabinecie i obniża jednostkowe koszty druku. Epson WORKFORCE WF-3620DWF pozwala nie tylko na wygodne drukowanie, ale i na skanowanie, kopiowanie i faksowanie. Ładowany od przodu podajnik jest uzupełniony tylną ścieżką na papiery specjalne takie jak recepty, etykiety czy koperty.


Model drukuje z prędkością do 19 stron na minutę. Pliki można przesłać bezpośrednio do drukarki, a zeskanowane dokumenty zapisują się w chmurze. Obsługę ułatwia ekran dotykowy, z kolei dzięki zwiększonemu wkładowi atramentowemu uzyskuje się aż 2200 stron. Drukarka obsługuje także funkcje Google Cloud Print i Apple AirPrint.


HP LaserJet Pro 400 M402dnDrukarka od HP uruchamia się i drukuje szybciej niż konkurencyjne urządzenia. Wydruki recept będą więc dostępne bez zbędnego czekania i przedłużania wizyty w gabinecie. Można też wykorzystać opcję druku dwustronnego. Urządzenie wyposażono w dwa pojemniki – na arkusze A4 i na recepty.


Dzięki wysokowydajnemu czarnemu tonerowi HP można uzyskać wiele wydruków w dość niskiej cenie. Ponadto technologia HP Auto-On/Auto-Off zapewnia oszczędność energii. Można więc drukować, zużywając mniej prądu i materiałów eksploatacyjnych.


Drukarka HP LaserJet Pro 400 M402dn pozwala na łatwe drukowanie z laptopa, smartfona czy tabletów. Nie trzeba do tego trudnej konfiguracji. Drukowanie jest prostsze również dzięki funkcji łączności Ethernet.

 

Samsung SL-M3820ND

 

Drukarka umożliwia wydrukowanie nawet do 40 stron na minutę. Pracuje szybko i wydajnie dzięki procesorowi z rdzeniem Cortex-A5 oraz pamięci do 256 MB. Zdecydowanie usprawnia to funkcjonowanie gabinetu.


Podajnik urządzenia obsługuje papier o gramaturze do 220 g/m2, dlatego Samsung SL-M3820ND nadaje się do drukowania recept, skierowań, zwolnień, zaleceń i innych dokumentów wystawianych przez lekarza.


Technologia ReCP zwiększa czytelność wydruków. Cienkie linie zostają przyciemnione, a krawędzie tekstu wyostrzone w negatywie. Rozdzielczość druku to nawet do 1200 x 1200 dpi. Z koeli opcje łączności bezprzewodowej ułatwiają drukowanie z urządzeń przenośnych. Użytkownicy nie muszą też instalować żadnych nowych sterowników ani konfigurować ustawień sieci. To spore udogodnienie, pozwalające skoncentrować się na pomocy pacjentom.


Jeżeli szuka się dobrej drukarki dla lekarzy, warto zastanowić się nad kupnem jednego z opisanych modeli. Powyższe propozycje z pewnością sprawdzą się w gabinecie. Zapewniają wysoką jakość wydruków, obsługują różne formaty papieru, a w dodatku wyróżniają się wytrzymałością i dość niskimi kosztami eksploatacji. Aby jeszcze bardziej obniżyć wydatki, można zdecydować się na zakup zamienników tuszy lub tonerów.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020