Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Artykuły czyszczące do sprzętu biurowego – co warto mieć pod ręką ?

Artykuły czyszczące do sprzętu biurowego – co warto mieć pod ręką ?

Data dodania: 03-08-2018
W każdym, nawet w najczystszym biurze w powietrzu unosi się kurz i nieznośnie osiada na biurkach i sprzęcie elektronicznym. Choć wydawać się może, że próba jego zwalczenia to walka z wiatrakami, to jest to w rzeczywistości prostsze niż się wydaje. Trzeba tylko wiedzieć, jakich artykułów czyszczących używać. Czasami wystarczą uniwersalne środki czyszczące ale czasami należy użyć specjalistycznych środków np. do czyszczenia wyświetlaczy monitorów lub usuwania etykiet samoprzylepnych. Jakie mamy możliwości w tym zakresie ?


W walce z kurzem

Kurz to biurowy wróg numer jeden. W ciągu jednego dnia może pokryć wszystkie ekrany, a gdy jeszcze dodatkowo zostaną oświetlone promieniami słonecznymi wpadającymi przez okno, to marne szanse na to, żeby dostrzec, co się dzieje na ekranie. Czasami w takich warunkach trudno jest dostrzec ruch kursora myszki – nie ma więc mowy o efektywnej pracy np. na stanowisku grafika.
Przetarcie ekranu wierzchem dłoni nie wystarcza. Żeby ekran naprawdę stał się czysty, a przy tym pokryty ochronną warstwą, do której kolejna warstwa kurzu nie przylega już tak łatwo, trzeba użyć odpowiedniego środka. Może to być pianka czyszcząca bądź specjalny płyn do ekranów, które w parze ze ściereczką z mikrofibry tworzą idealny zestaw do skutecznego czyszczenia ekranów bez obawy, że ulegną one uszkodzeniu. Wygodnym odpowiednikiem tego połączenia są jednorazowe ściereczki nasączone do ekranów – idealnie sprawdzą się np. w podróży.Uniwersalna pomoc

Nie tylko na ekranach osiada kurz. Widzimy go także na blatach biurek, telefonach i faksach, na klawiaturze i wszystkim, co nas otacza. Mając przed oczami taki widok, często tracimy koncentrację nad pracą, przez co jesteśmy mniej wydajni. Aby uniknąć takich sytuacji, warto w szufladzie biurka schować piankę do czyszczenia plastiku, która pomoże utrzymać w czystości większość przedmiotów znajdujących się pod ręką. Pianka taka usuwa nie tylko kurz, ale również inne zabrudzenia i do tego działa antybakteryjnie. Wszelkie powierzchnie dobrze jest wycierać ściereczką z mikrofibry, która doskonale zbiera kurz i nie rozpyla go. Alternatywą dla ściereczki z mikrofibry są niepylące perforowane chusteczki jednorazowe.Uporczywy klej

Kiedy w biurze pojawia się nowy sprzęt lub artykuł, najczęściej jest opatrzony charakterystyczną etykietą z kodem kreskowym bądź informacjami od producenta. Niestety, bardzo niewielu producentów używa do ich produkcji i mocowania materiałów, których łatwo się pozbyć. Najczęściej próby usunięcia takiej naklejki kończą się irytacją i poszarpanym kawałkiem papieru. Do tego miejsca po tej części etykiety, którą jakimś cudem udało się zerwać, przykleja się absolutnie wszystko, co jej dotknie. Zarówno pozostałej części etykiety, jak i kleju po niej bardzo trudno pozbyć się tradycyjnymi metodami. Zamiast podejmować daremne próby zerwania (czy raczej mozolnego zdrapania) naklejki, lepiej jest użyć specjalnego środka, który szybko i łatwo usuwa niechciane etykiety. Do tego jest bezpieczny dla materiału, na który została naklejona etykieta – nie odbarwia go i nie niszczy jego struktury.
Stosując kilka wymienionych środków, których użytkowanie jest łatwe i zajmuje tylko chwilę, można mieć pewność, że utrzyma się swoje stanowisko pracy w biurze w idealnej czystości.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019