Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Brother – drukarki z historią

Brother – drukarki z historią

Data dodania: 30-12-2019
Kupując drukarkę do domu czy firmy, zazwyczaj staramy się wybrać taki model, który nie tylko spełni swoje podstawowe funkcje, ale też zmieści się w budżecie i posłuży nam jak najdłużej – dlatego też szukamy firm znanych, sprawdzonych, z tradycją. Właśnie taką marką jest Brother, która na rynku jest obecna od ponad 100 lat. Tak, naprawdę tyle zajmują się drukowaniem, może od początku nie produkowała drukarek ale ale warto poznać historię firmy Brother.


Yasui Sewing Machine Co.

 

Kiedy Kinekichi Yasui w 1908 roku zakładał japońską firmę, nazywała się ona „Yasui Sewing Machine Co.” i – jak sama nazwa wskazuje – zajmowała się produkcją maszyn do szycia, co może być zaskakujące dla obecnych użytkowników drukarek Brother. W 1928 roku firmą zarządzali synowie Yasui i wydawali ze swoich linii przemysłowe maszyny do szycia, już pod marką Brother.
 

Przełomowym okazał się rok 1955, kiedy to oficjalnie powstało przedsiębiorstwo „Brother International Corporation” – pierwsza zagraniczna spółka handlowa. Od tego momentu rozpoczęła się ekspansja na rynki: europejski i amerykański, choć nadal z maszynami do szycia. Firma Brother, jaką znamy teraz, rozpoczęła działalność w latach 60., gdy jako „Brother Industries, Ltd.” We współpracy z Centronics, weszła na rynek biurowy.

 

Kiedy technologia biurowa stała się ważniejsza?

 

Brother rozpoczął swoją działalność na rynku technologii biurowych, ale nadal ich istotą była produkcja maszyn do szycia. Dopiero w 1971 roku, kiedy to zaprojektowali i wybudowali pierwszą na świecie drukarkę matrycową o dużej szybkości, zorientowali się, że warto przekierować ofertę produktową właśnie w tym kierunku. Maszyny do pisania marki Brother rozpoznawalne były prawie na całym świecie, a kolejne wynalazki wychodzące z ich produkcji zachwycały i zaskakiwały konsumentów.
 

Pierwsze elektroniczna maszyna do pisania tej marki, wypuszczona w 1985 roku, przyczyniła się do otrzymania przez firmę tytułu lidera innowacyjności w technologii biurowej. Nie spoczęli jednak na laurach i już 2 lata później stworzyli swój pierwszy faks. W tamtych czasach faks uchodził za urządzenie, bez którego nie obyło się żadne biuro, a teraz? Mało gdzie można w ogóle zobaczyć faksy w użytku.
 

Lata 90. – technologia idzie do przodu

 

Kiedy w latach 80. faks i elektroniczna maszyna do pisania wydawały się wynalazkami niezwykle innowacyjnymi i odmieniającymi życie, przyszedł rok 1995, a firma Brother rozpoczęła sprzedaż swojego pierwszego laserowego urządzenia wielofunkcyjnego MFC-4500ML. Kilka urządzeń połączonych w jedno – to była dopiero innowacyjność! Do istniejącej drukarki laserowej dodano funkcje: skanowania, faksowania i telefonu – 4 w 1. Idąc za ciosem, 2 lata później światło dzienne ujrzało pierwsze atramentowe urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-7000FC – mniejsze, cichsze niż laserowe, ale nadal wielofunkcyjne.
 

Drukarka mobilna z 2002 roku to kolejny duży krok w rozwoju firmy – małe, ale wydajne urządzenie, które sprawdzi się w firmach i podróżach służbowych. W 2004 roku powstała najmniejsza na świecie mobilna drukarka, co jest dowodem na ciągłe dążenie do doskonałości przez właścicieli i pracowników firmy. Brother odpowiedzialny jest też za produkcję pierwszego skanera z wbudowanym interfejsem obsługującym sieć Wi-Fi.
 

Obecnie gama produktów marki Brother powiększa się z roku na rok, a motto i zarazem hasło „At your side” (Po twojej stronie) określa ważne dla firmy aspekty – zwracanie uwagi na potrzeby konsumentów i doskonalenie produktów, by tylko sprostać wymaganiom.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020