Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Dlaczego zamiennik tuszu nie działa - 5 najczęstszych przyczyn

Dlaczego zamiennik tuszu nie działa - 5 najczęstszych przyczyn

Data dodania: 05-11-2019
Decydując się na kupno zamienników tuszy, możemy spotkać się z sytuacją kiedy zamiennik nie będzie działał na naszym sprzęcie. Zawsze starajmy się kupować tusze oryginalne lub wysokiej jakości zamienniki. Jeśli wystąpi problem, zastanówmy się, jaka może być jego przyczyna.


1. Uszkodzenie mechaniczne

Jeśli drukarka nie wykrywa tuszu, upewnij się, czy nie został on uszkodzony podczas transportu. Warto przyjrzeć się też samej drukarce. Powodem braku możliwości wydruku może być uszkodzenie dyszy lub innego elementu drukarki. Upewnij się, czy włożyłeś tusze prawidłowo i dla pewności zrestartuj urządzenie. Niewłaściwa praca drukarki może być spowodowana nie do końca opuszczonym zatrzask głowicy drukującej. Komunikat o błędzie może też zniknąć po wyjęciu oraz ponownym włożeniu zamienników.
 

2. Nieodpowiedni zamiennik

Bardzo często zdarza się, że oferowane w Internecie zamienniki nie są kompatybilne z wieloma drukarkami. Przed kupnem sprawdź opinie sklepu wystawione przez użytkowników albo korzystaj z poleconych przez znajomych innych serwisów. Co gorsza, źle dobrany zamiennik może nie tylko być niewykrywalny przez drukarkę, ale także doprowadzić do jej poważnego uszkodzenia. Wątpliwej jakości zamienniki to ryzyko krótszej żywotności drukarki.
 

3. Zaschnięty tusz

Problem ten dotyczy nie tylko tańszych zamienników, ale także oryginalnych wkładów. Jeśli drukarka atramentowa nie jest wykorzystywana przez pewien okres, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że umieszczony w niej tusz po prostu zaschnie. Możemy reanimować go domowymi sposobami, takimi jak przetarcie wodą destylowaną i płynem do udrożniania przy użyciu pałeczek kosmetycznych. Jeśli taki zabieg nie pomaga, konieczny jest zakup nowego tuszu. Aby ustrzec się takiej sytuacji, starajmy się regularnie przeprowadzać wydruki kontrolne. 

4. Blokada

Coraz więcej firm stosuje blokady sprawiające, że nieoryginalne tusze do drukarki nie działają. Przykładem takiego działania jest firma HP. Użytkownicy urządzeń wielofunkcyjnych amerykańskiego producenta z Doliny Krzemowej na takie objawy zaczęli skarżyć się od roku 2017. Aktualizacje wprowadzane przez HP OfficeJet skutecznie utrudniają korzystanie z nieoryginalnych wkładów. Nowe oprogramowanie sprawia, że drukarka HP nie widzi zamiennika. Podobne praktyki były stosowane przez firmę już wcześniej. Rozwiązaniem problemu może być wyłączenie aktualizacji bądź dedykowany tusz do drukarki HP.
 

5. Błąd komputera

Problem z tuszami nie zawsze musi być to związany z samym produktem. Przyczyną komunikatu o niewykrywaniu zamiennika tuszu przez drukarkę może być złe podłączenie drukarki lub nieaktualne sterowniki. W takiej sytuacji zaleca się ponowne włączenie komputera i instalację nowego oprogramowania.

 

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019