Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Drukarka laserowa czy atramentowa ? Jaką wybrać do domu

Drukarka laserowa czy atramentowa ? Jaką wybrać do domu

Data dodania: 29-10-2018

Jeszcze przed zakupem domowego urządzenia do drukowania musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, które mogą nas uchronić od nietrafionych zakupów lub niepotrzebnego wydawania pieniędzy. Idealna drukarka do domu powinna być dopasowana pod oczekiwania użytkownika, ale przede wszystkim tania w użytkowaniu.


Cena zakupu drukarki

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą klient zwraca uwagę przy wyborze drukarki do domu, jest cena samego urządzenia. Najtańsze drukarki atramentowe jesteśmy w stanie kupić za nieco ponad 100 zł. Są one jednak bardzo podstawowe. Drukują tylko i wyłącznie monochromatycznie i są okrojone z większości przydatnych funkcji. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku drukarek laserowych. Ich cena, nawet w standardowej wersji, jest wyższa od popularnych atramentówek.

W przypadku urządzeń monochromatycznych różnice w cenie nie są tak duże, jak w przypadku drukarek kolorowych. Za najprostszą atramentówkę, która pracuje w kolorze, zapłacimy 300-350 zł. Jeśli chcemy dodatkowo korzystać z większej ilości funkcji, to warto zainwestować w kolorowe urządzenie wielofunkcyjne. Kosztuje ono od 500 zł, ale oprócz drukowania pozwala jeszcze na skanowanie i kopiowanie dokumentów. Kolorowe urządzenia laserowe nawet 3-krotnie przewyższają ceną urządzenia atramentowe, Za wielofunkcyjny laser zapłacimy od 800 zł wzwyż.

 

Koszty użytkowania

Koszty eksploatacji drukarki w dużej mierze zależą od częstotliwości jej używania. Jeszcze przed jej zakupem powinniśmy określić, w jakim wymiarze czasowym i w jakich ilościach będziemy chcieli drukować. Ma to kolosalne znaczenie, ponieważ sporadyczne wydruki w niezbyt dużych ilościach sprzyjają wybraniu drukarki atramentowej jako urządzenia do pracy w domu. Pobiera ona mniej prądu od laserówek, ale przede wszystkim posiada zdecydowanie tańsze materiały eksploatacyjne.

Drukarki laserowe polecane są głównie osobom drukującym dużo i w hurtowych ilościach. Pracują one zdecydowanie szybciej od drukarek atramentowych i przy częstej eksploatacji okazują się od nich tańsze i wydajniejsze. Pracując przy użyciu lasera za jedną stronę wydruku monochromatycznego, zapłacimy zaledwie 8 groszy, a niespełna złotówkę będzie nas kosztować wydruk w kolorze. To wynik o połowę tańszy w porównaniu do drukarek atramentowych. Dodatkowo sprzęt renomowanych producentów jest w stanie wydrukować nawet do 30 stron w ciągu jeden minuty!

 

Gdzie szukać oszczędności ?

Już samo określenie roli drukarki w naszym domu i dopasowanie wyboru pod nasze oczekiwania przyniesie nam spore korzyści finansowe. Jeśli chcemy dodatkowo poszukać oszczędności, to powinniśmy zastanowić się nad kupnem zamienników tuszu lub tonera. Szczególnie w tym drugim przypadku będzie do korzystniejsze rozwiązanie. Obecnie nieoryginalne wkłady niczym nie odbiegają od tych, które oferuje nam producent, a w przypadku drukarek laserowych to właśnie koszt wymiany tonera uważany jest jako ich najpoważniejszy minus.

Zamienne materiały eksploatacyjne mogą się okazać nawet dwukrotnie tańsze od oryginalnych, a do ich zakupu może przekonać fakt, że nie wpływają negatywnie na jakość pracy naszego urządzenia.

Wybór drukarki idealnej do domu w dużej mierze uzależniony jest od sposobu wykorzystania, oczekiwań i możliwości finansowych użytkownika. Wybór drukarki laserowej rekomendowany jest osobom, które zamierzają regularnie drukować duże ilości materiału. Sporadycznej pracy w mniejszych ilościach sprzyja zakup drukarki atramentowej.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2018