Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Drukarka laserowa dla studenta - poradnik zakupowy

Drukarka laserowa dla studenta - poradnik zakupowy

Data dodania: 12-11-2019
Jeśli czytasz ten tekst, to najprawdopodobniej jesteś studentem, a ilość materiałów na Twoje zajęcia urosła do takiej ilości, że postanowiłeś pomyśleć o zakupie własnej drukarki. Świetna decyzja! Zaoszczędzisz w ten sposób na „kserówkach” i zyskasz trochę czasu marnowanego do tej pory  w niekończącej się kolejce do dziekanatu. 


Spośród bogatej oferty sklepów RTV/AGD Twoją uwagę najbardziej przykuły drukarki laserowe. Opinie w Internecie są o nich dobre, a z wielu postów można dowiedzieć się, że są bardziej ekonomiczne niż tradycyjne drukarki atramentowe. Największym problemem jest jednak ilość dostępnych urządzeń tego typu na rynku. Lektura tego tekstu ułatwi Ci wybranie drukarki laserowej, która pomoże Ci zdać wszystkie kolokwia oraz przygotowywanie się na bieżąco do zajęć.
 

Najważniejsze zalety

 
Drukarki laserowe charakteryzują się przede wszystkim niskim kosztem drukowania. Jeśli wiesz, że będziesz z niej często korzystał, jej zakup z pewnością będzie dobrym pomysłem. Na wielu kierunkach studiów teksty przesyłane są przez wykładowców drogą mailową. Czytanie ich na ekranie komputera nie zawsze jest komfortowe, a papierowa wersja ułatwia korzystanie z nich podczas nauki do kolokwium. Drukarki laserowe drukują szybko, dzięki czemu możesz szybko wydrukować niezbędny tekst nawet tuż przed wyjściem na wykład. Do tego dochodzi wysoka żywotność sprzętu, a co za tym idzie stosunkowo niskie koszty utrzymania.

Wady

 

Jeśli mieszkasz w akademiku, to problemem mogą być gabaryty urządzenia. Drukarki laserowe zazwyczaj są znacznie większe od swoich atramentowych odpowiedników. Sam zakup należy także traktować jako inwestycję długoterminową. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup jednej wspólnej drukarki przez kilka osób. Ceny drukarek laserowych wahają się w granicach 400-700 złotych. Materiały eksploatacyjne trudno samemu zregenerować, a oryginalne, dedykowane dla konkretnego modelu tonery są drogie. Plusem jest jednak fakt, że starczają ona na bardzo długo – jeden toner przy standardowych ustawieniach może wystarczyć na nawet tysięcy stron.

 

Czerń, biel i kolor

 
W zależności od tego, co studiujesz, pewne funkcje w drukarce będą bardziej lub mniej praktyczne. Zakładając, że jesteś studentem ASP lub kierunków takich jak architektura, czy historia sztuki, prawdopodobieństwo drukowania rozmaitych ilustracji lub reprodukcji obrazów jest bardzo wysokie. Wykorzystujące tonery laserowe urządzenie sprawdzi się jako drukarka do zdjęć, ale ich rozdzielczość będzie przeciętna. Z kolei ponadprzeciętna jakość wydruków tekstowych z pewnością zadowoli drukujących dokumenty i fragmenty książek. Drukarka monochromatyczna będzie najlepszą opcją dla studentów kierunków filologicznych, polonistyki, a nawet tych zajmujących się ścisłymi gałęziami nauk.
 

Mamy nadzieję, że tekst okaże się pomocny i ułatwi wybór właściwiej drukarki. Niezależnie czy będzie to drukarka laserowa kolorowa lub czarno biała to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą tuszy i tonerów dostępnych w naszym sklepie internetowym. Życzymy udanych zakupów.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019