Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Drukarki atramentowe – wady i zalety

Drukarki atramentowe – wady i zalety

Data dodania: 12-04-2019
W większości gospodarstw domowych można spotkać drukarki atramentowe. To bardzo popularny segment elektroniki użytkowej. Jak każdy tego typu sprzęt, posiada on swoje wady i zalety. Jakie są mocne strony urządzeń napędzanych tuszem, a co trzeba uznać za ogromny minus takich drukarek? Obnażamy wszystkie dobre i słabe strony atramentówek!


Cena i funkcjonalność – największe zalety atramentówek


Drukarki atramentowe są bardzo tanie w produkcji. Oznacza to, że ich wartość rynkowa również nie należy do najwyższych. Oczywiście znajdziemy na półkach sklepowych modele przewyższające nasze możliwości finansowe, jednak znajdziemy również atramentówki w bardzo korzystnej cenie. Najprostsze drukarki napędzane atramentem od renomowanego producenta możemy kupić już za nieco ponad 200 zł, a dysponując budżetem oscylującym w okolicach 600 zł, możemy stać się właścicielami sprzętu o kilku bardzo przydatnych funkcjach.

Niska wartość rynkowa przekłada się również na koszty ponoszone z tytułu eksploatacji drukarki atramentowej. W większości przypadków cena za wydrukowanie jednej strony monochromatycznej lub kolorowej jest niższa od kwoty, jaką trzeba zapłacić za taki sam wydruk w drukarce laserowej. Atrament jest również idealny dla użytkowników chcących drukować wysokiej jakości zdjęcia. Wielu renomowanych producentów w swojej ofercie posiada specjalistyczne urządzenia fotograficzne i dedykowane im odpowiednie wkłady. W połączeniu z papierem fotograficznym tego typu sprzęt potrafi osiągnąć zadowalający efekt.


 

 

Kartridże. Z jednej strony zaleta, z drugiej jednak wada

 


Kartridże to pojemniki z atramentem, umożliwiające pracę drukarki. Dlaczego są one zaletą? Przede wszystkim ze względu na prostotę ich montażu wewnątrz urządzenia. Wystarczy, że otworzymy główną pokrywę atramentówki i dosłownie wciśniemy pojemnik w przeznaczony dla niego uchwyt. Drugą bardzo istotną zaletą tego typu materiału eksploatacyjnego jest dostępność. Kartridże możemy zakupić w niemalże każdym popularnym elektromarkecie. Pojemniki z tuszem oferują także liczni internetowi dealerzy materiałów eksploatacyjnych do drukarek atramentowych i laserowych. Co więc sprawia, że kartridże posiadają także wady?

 Oczywiście ich cena. Posiadacz kolorowej drukarki atramentowej niejednokrotnie może złapać się za głowę, gdy okaże się, ile tak naprawdę kosztuje go wymiana kompletu zużytych materiałów eksploatacyjnych. W przypadku renomowanych producentów i ich oryginalnych wkładów trzeba się liczyć, że za jeden pojemnik nie zapłacimy mniej niż 60 zł. Oznacza to, że w większości przypadków koszt wymiany kompletu pojemników okazuje się większy od kwoty, jaką zapłaciliśmy za samą drukarkę. Dobrym sposobem na oszczędność gotówki na tym segmencie produktów jest zainteresowanie się nieoryginalnymi kartridżami. Ich cena potrafi być nawet trzykrotnie mniejsza i są one całkowicie bezpieczne dla naszej drukarki.

 


 

Uwaga na liczne awarie

 


Jedną z największych zalet drukarek atramentowych jest ich niska wartość sklepowa. Czy przekłada się to na awaryjność tego typu sprzętu? Poniekąd. Wśród wad takich urządzeń wymienia się wysoką podatność na uszkodzenia. Dotyczą one przede wszystkim części mechanicznych, a najpopularniejszą usterką pozostają wysychające tusze. Szczególną uwagę należy zwrócić również na mechanizm odpowiedzialny za przesuwanie pojemników z tuszem po kartce. Zdarza się, że po latach używania tego typu element będzie podatny na awarię.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019