Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Drukowanie bez marginesów – 3 drukarki, które oferują tę funkcję

Drukowanie bez marginesów – 3 drukarki, które oferują tę funkcję

Data dodania: 09-09-2020
Zazwyczaj dzięki pozostawieniu marginesów na brzegach kartki wydrukowany dokument wygląda bardzo dobrze. Biała, niezadrukowana ramka wokół tekstu zwiększa atrakcyjność wizualną uzyskanego wydruku. Jeśli jednak drukujemy zdjęcia, CV czy całostronicowe grafiki, obecność marginesów może być czymś niepożądanym. Jeżeli chcemy zadrukować całą stronę od krawędzi do krawędzi, tę funkcję zaoferują nam niektóre drukarki dostępne na rynku. Poniżej omawiamy kilka modeli pozwalających na drukowanie bez marginesów i wyróżniających się interesującymi rozwiązaniami w zakresie wbudowanych funkcji oraz sposobu eksploatacji.

HP Officejet Pro 6230


Drukarka atramentowa HP Officejet Pro 6230 służy do wydruku grafik i tekstów w czerni i kolorze. Obsługuje nośniki do formatu A4. Zapewnia trwałe wydruki o żywych i dobrze odwzorowanych barwach. Pozwala na drukowanie bez marginesów, dzięki czemu przeniesienie fotografii z pliku na papier w pożądanej formie okaże się znacznie łatwiejsze. HP Officejet Pro 6230 wykorzystuje tusze HP o dużej pojemności. Zapewnia to niższy koszt wydruku przy częstym korzystaniu z urządzenia. Sprzęt wyposażono w podajnik papieru na aż 225 arkuszy, co z pewnością usprawni obsługę dużych zadań drukowania. To udogodnienie docenią przede wszystkim użytkownicy biznesowi, którym zależy na wydajnej pracy w biurze.


HP Officejet Pro 6230 znosi miesięczne obciążenie do 15 000 stron. Model polecany jest osobom drukującym spore ilości dokumentów w kolorze. Oferuje funkcje automatycznego druku dwustronnego oraz bezprzewodowego drukowania z urządzeń mobilnych. Atramentowa drukarka pracuje z szybkością do 18 stron na minutę w czerni i do 10 stron na minutę w kolorze. Ponadto HP Officejet Pro 6230 wyłącza się automatycznie, gdy nie jest potrzebna, co pozwala obniżyć koszty zużycia energii.

Cena urządzenia: 288 – 400 zł


Canon Pixma TS8250


Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne od Canon umożliwia sprawne drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów do formatu A4. Pozwala uzyskać wydruki bez marginesów zarówno w trybie mono, jak i kolorowym. Szybkość drukowania w czerni to 15 stron na minutę. Model został stworzony z myślą o potrzebach firm, lecz Canon Pixma TS8250 sprawdzi się również w domu, jeżeli drukuje się sporo zdjęć i grafik, np. interesując się fotografią.


Wszechstronna drukarka wykorzystuje aż 6 atramentów, w tym niebieski fotograficzny zmniejszający ziarnistość i zwiększający szczegółowość, dlatego zapewnia perfekcyjną jakość drukowanych zdjęć. Do urządzenia pasują również opcjonalne wkłady z tuszem o zwiększonej pojemności (XL oraz XXL), umożliwiające obniżenie kosztów eksploatacji i zadrukowanie sporej liczby stron. Konfiguracja ani obsługa urządzenia nie powinna przysparzać problemów.  Canon Pixma TS8250 drukuje z urządzeń mobilnych i usług w chmurze. Obsługuje funkcje AirPrint (iOS) oraz Mopria (Android). Model można zintegrować też z technologią Amazon Alexa i wydawać głosowe polecenia drukarce. Co ciekawe, Canon Pixma TS8250 oprócz funkcji skanowania, kopiowania i druku dokumentów pozwala również na projektowanie własnych dekoracji paznokci.

Cena urządzenia: 664 – 845 zł


Epson EcoTank L3160


Wielofunkcyjne urządzenie Epson EcoTank L3160 nadaje się do drukowania, skanowania oraz kopiowania dokumentów. Jest przeznaczone do druku zdjęć, grafik i tekstów zarówno w skali szarości, jak i w kolorze. Umożliwia uzyskiwanie wydruków bez marginesów i o imponującej jakości. W Epson EcoTank L3160 nie stosuje się typowych wkładów atramentowych. Zamiast nich do modelu dołączone są butelki z tuszem. Ich zawartością w razie potrzeby uzupełnia się specjalne pojemniki wbudowane w urządzeniu. Zapas atramentu wystarcza na około 3 lata, co pozwala sporo zaoszczędzić na eksploatacji sprzętu.


Epson EcoTank L3160 ma niewielkie wymiary i lekką konstrukcję. Bez trudu zmieści się na półce albo na biurku, nie zajmując zbyt dużo miejsca. Model obsługuje Wi-Fi oraz Wi-Fi Direct, dzięki czemu umożliwia wygodne drukowanie z urządzeń mobilnych i chmury. Prędkość druku w przypadku Epson EcoTank L3160 to do 10 stron A4 na minutę w trybie mono oraz do 5 stron A4 na minutę w trybie kolorowym.

Cena urządzenia: 840 – 900 zł


Drukowanie bez obramowania jest przydatną funkcją, gdy chcemy uzyskać wydruki zdjęć, slajdów prezentacji czy grafik pokrywające całą stronę. W sklepach znajdziemy różne modele pozwalające wygodnie wykonać to zadanie, dlatego przy wyborze sprzętu dla siebie warto kierować się indywidualnymi oczekiwaniami. Urządzenia jedno- i wielofunkcyjne opisane powyżej są ciekawymi propozycjami ze względu na interesujące rozwiązania w zakresie eksploatacji, oferowane możliwości oraz fakt, że zapewniają znakomitą jakość wydruków. Możesz zatem zainspirować się powyższym zestawieniem lub kontynuować poszukiwania, pamiętając, że sprzęty drukujące bez marginesów to liczna i zróżnicowana grupa, dlatego z pewnością uda Ci się wybrać model pasujący do Twoich oczekiwań i planowanych zastosowań drukarki.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020