Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Gdzie dokonać zakupu drukarki - krótki poradnik

Gdzie dokonać zakupu drukarki - krótki poradnik

Data dodania: 14-06-2019
Powiedzieć, że zarówno drukarki atramentowe, jak i drukarki laserowe są podstawą wyposażenia każdego domowego i firmowego biura, to jak nie powiedzieć nic. Obok komputera to właśnie tego typu sprzęt trafia najczęściej na listę naszych zakupów uzupełniających pomieszczenie do pracy. Gdzie dokonać zakupu drukarki, aby można było ją dostać w możliwie najniższej cenie? Zapraszamy na nasz krótki poradnik.


Zakupy w elektromarkecie - stacjonarnie oraz online 

 

Zdecydowana większość posiadaczy drobnej elektroniki użytkowej decyduje się na zakup tego typu sprzętu w najpopularniejszych sieciach elektromarketów. Niegdyś sprzedaż odbywała się wyłącznie stacjonarnie, jednak dzisiaj rosnącą popularnością cieszą się sklepy online, za pomocą których możemy nabyć interesującą nas drukarkę czy telewizor bez wychodzenia z domu. Ogromną zaletą popularnych elektromarketów jest ich dostępność. Niemalże wszystkie dominujące na polskim rynku firmy znajdziemy w większych miastach, a mniejsze miejscowości również mogą się pochwalić przynajmniej jednym tego typu sklepem. 

 

Jak elektromarkety wypadają pod względem cenowym w zestawieniu ze sklepami producenta? Zaskakująco dobrze. Bardzo rzadko możemy dostrzec różnice w cenach, a jeśli już ją znajdziemy, to z pewnością nie powali nas ona na kolana. Elektromarkety posiadają także bogatą ofertę drukarek, więc decydując się na tego typu zakup, nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do jednego producenta. Na finalną cenę produktu w sieci elektromarketów wpływa przede wszystkim producent i model drukarki, a także nieznaczna marża dla sklepu. Czy istnieje szansa na zdecydowanie tańszy zakup drukarki w markecie? 
Kiedy warto wybrać się na zakupy do elektromarketu ? 

 

Jak się okazuje, nie tylko producent i dokładny model mają wpływ na końcową cenę interesującego nas produktu. Niebagatelne znaczenie ma również czas, w którym dokonujemy zakupu. Badania wykazują, że drobna elektronika użytkowa i sprzęt RTV najtańsze są w lipcu oraz na przełomie listopada i grudnia. Co wpływa na tego typu promocje? Na samym początku lipca mamy do czynienia z wyprzedażą wakacyjną, która ma na celu wyczyszczenie magazynów przed nowościami planowanymi przez wielu wiodących producentów na okres powakacyjny. Przełom listopada i grudnia to przede wszystkim Black Friday oraz przedłużający go Cyber Monday - wówczas ceny elektroniki drastycznie spadają, a drukarki znajdują się w wyprzedażowych segmentach, które możemy kupić nawet połowie taniej. Dodatkowo musimy pamiętać o świątecznym szaleństwie zakupowym. Te coraz częściej przypada właśnie na wydarzenia zaczerpnięte z kultury amerykańskiej. 

Oprócz okresów największych wyprzedaży elektromarkety organizują także własne promocje. Co miesiąc w tego typu sklepach możemy spotkać się z wyprzedażową gazetką, w której znajdziemy setki produktów w niezwykle atrakcyjnych cenach. 
Strona internetowa producenta - zalety i wady kupna drukarki 

 

O gazetkach wyprzedażowych możemy zapomnieć w przypadku zdecydowania się na kupno drukarki za pośrednictwem oficjalnej strony producenta. Tego typu sklepy dostępne są jedynie w sieci. Bardzo rzadko doświadczamy sytuacji, kiedy renomowany producent drukarek otwiera swój oficjalny sklep stacjonarny. Na niekorzyść stron internetowych producenta przemawia także bogactwo oferty. Decydując się na elektromarket, stajemy przed wachlarzem możliwości. E-sklep producenta ogranicza nas do wyboru jednej marki, a w przypadku rozglądania się za konkurencyjnymi firmami musimy udać się do dedykowanego sklepu. Plusem tego typu rozwiązania może okazać się cena - chociaż nie zawsze! Producent nie musi nakładać na towar marż sklepowych, więc istnieje szansa, że to właśnie za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego kupimy drukarkę najtaniej. 
Portale aukcyjne - budżetowy zakup używanej drukarki

 

Wszystkie powyższe opcje zakupu dotyczyły nowych drukarek. Ceny atramentowych urządzeń zaczynają się już od 200 zł, a popularne laserówki dostaniemy od 600 zł. Jeśli taki zakup przewyższa nasze możliwości finansowe, zawsze możemy zdecydować się na zakup sprzętu używanego. Drukarki to jeden z najpopularniejszych segmentów elektroniki użytkowej na każdym popularnym portalu aukcyjnym. Decydując się na taki zakup, otrzymujemy bardzo atrakcyjną cenę, jednak dobrowolnie rezygnujemy z dwuletniej gwarancji niezawodności, którą oferują elektromarkety i oficjalne strony internetowe. 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019