Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Jak dbać o toner w drukarce – poradnik

Jak dbać o toner w drukarce – poradnik

Data dodania: 25-10-2018


Toner to jeden z elementów, który wyróżnia drukarki laserowe od standardowych atramentówek. Nie jest to jednak przedmiot tani w zakupie, dlatego warto regularnie dbać o jego prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli zapamiętasz kilka najważniejszych zasad unikniesz codziennych problemów ze swoim sprzętem. Zobacz, co zrobić, aby toner w twojej drukarce posłużył jak najdłużej i bez problemów.


Zasady przechowywania

Kluczowe w kwestii przechowywania tonera jest unikanie wilgoci. To właśnie ona sprawia, że znajdujący się w środku tonera proszek może zostać uszkodzony, a sam produkt staje się wówczas bezużyteczny. Materiały eksploatacyjne do drukarek najlepiej przechowywać w suchych miejscach w temperaturze pokojowej. Zbyt wysoka temperatura lub mocne nasłonecznienie również mogą sprawić, że toner całkowicie straci swoje właściwości. Optymalne warunki, w których należy przechowywać kasetę do drukarki to temperatura nieprzekraczająca 25 stopni Celsjusza.

Po czym rozpoznać, że nasz toner został przegrzany lub uszkodzony przez nadmierną wilgotność proszku w kasetce? Przede wszystkim nasze wydruki będą bardzo jasne i nieostre, a toner będzie miał problem z drukowaniem wyraźnych kolorów. Wielu producentów zaleca przynajmniej 12-godzinną kwarantannę w temperaturze pokojowej przed pierwszy użyciem kasety.

Alert o wymianie tonera – jak reagować?


Informacja o konieczności wymiany tonera na nowy przesyłana do nas przez drukarkę laserową nie zawsze oznacza zakup nowej kasety. Jeśli zauważymy znaczny spadek jakości pracy naszego urządzenia, to możemy spróbować wyjąć toner, po czym ostrożnie przewrócić go kilkukrotnie z boku na bok. Bardzo często okazuje się, że taki manewr przedłuża żywotność kasety.

Tonery do drukarek laserowych bardzo często mają tendencję do osiadania w środku urządzenia, co powoduje nierówny wydruk i uruchomienie alertu o kończącym się tuszu. Mimo takiej informacji nie ma jednak powodu, by zaraz po uzyskaniu pierwszej krzywo zadrukowanej kartki kupować nowe tonery. W większości przypadków wystarczy skorygowanie położenia kasety.

Produkt zamienny a jakość tonera

Już sama kwota, którą należy zainwestować w zakup drukarki laserowej, jest bardzo duża. Użytkownicy takich urządzeń najczęściej szukają oszczędności w materiałach eksploatacyjnych. Czy kupno nieoryginalnego tonera oznacza, że nasz wydruk będzie gorszej jakości, a sama kaseta będzie podatna na liczne awarie i wymiany? Niekoniecznie! Różnica w cenie między tonerem producenta drukarki i jego zamiennika jest spora, ale wbrew pozorom nie wpływa na jakość produktu. W większości przypadków po włożeniu do drukarki zamiennika tonera nie odczujesz żadnej różnicy, w porównaniu do pierwszego wkładu zainstalowanego przez producenta przy zakupie drukarki.

Nadmiernie częsta wymiana tonera w drukarce może w znaczny sposób obciążyć kieszeń użytkownika. Dopasowanie kasety do modelu urządzenia, właściwe jej przechowywanie lub kontrolowanie statusu pojemności tonera zdecydowanie wpłynie na jego dłuższą żywotność. Dodatkowo warto postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do tonera. Ta, oprócz ogólnych zasad użytkowania i przechowywania, podpowie nam jak poprawnie zainstalować kasetę lub które dodatkowe zabezpieczenia i zatyczki należy usunąć przed rozpoczęciem pracy.

 

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2018