Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Jak dobrać odpowiedni zamiennik tonera do drukarki?

Jak dobrać odpowiedni zamiennik tonera do drukarki?

Data dodania: 26-11-2018
Drukarki laserowe to urządzenia zyskujące ostatnimi czasy na popularności. Jedynym mankamentem laserówek pozostaje fakt, że oryginalne materiały eksploatacyjne potrafią dorównać lub nawet przekroczyć koszt samej drukarki. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni zamiennik tonera do urządzenia laserowego, który pozwoli na złapanie oddechu przez nasz portfel.


Na co zwrócić uwagę przy zakupie tonera?

 

Przede wszystkim na model drukarki. Niezależnie od tego, czy kupujemy oryginalny materiał, czy też jego zamiennik, musimy dopasować produkt do naszego urządzenia. Jak to zrobić? Przydatna przy zakupie będzie znajomość dokładnego modelu naszej laserówki. Jeśli już wcześniej korzystaliśmy z zamiennika i jesteśmy zadowoleni z jego pracy, to nowej kasety powinniśmy szukać po numerze katalogowym poprzedniego tonera. To zdecydowanie ułatwi poszukiwania!


Najistotniejszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest jednak cena. Zamienniki potrafią być nawet dwukrotnie tańsze od oryginalnego produktu i paradoksalnie mogą również okazać się bardziej wydajne. Wszystko przez napełnienie tonera. Producent bardzo rzadko decyduje się wykorzystać całą objętość kasety, a na taki właśnie zabieg przystają się firmy specjalizujące się w sprzedaży nieoryginalnych tonerów. Dzięki temu drukowanie staje się jeszcze bardziej ekonomiczne.
Nieoryginalne tonery do drukarek – najczęściej zadawane pytania

 


Czy używając zamienników tonerów do drukarki, jakość wydruku naszego sprzętu ulegnie pogorszeniu? Czy taka operacja będzie dla nas korzystniejsza finansowo? I najważniejsze, czy zamontowanie nieoryginalnego wkładu poskutkuje utratą wszelkich praw gwarancyjnych?

Po kolei. Od dłuższego czasu można spotkać się z opinią, że tylko używanie oryginalnych tonerów pozwoli nam uzyskać najwyższą jakość wydruku, natomiast praca z zamienną częścią nie spełni oczekiwań nawet niezbyt wymagającego użytkownika. Nic bardziej mylnego. Używając wysokiej klasy zamienników renomowanych producentów, jesteśmy w stanie uzyskać satysfakcjonujące efekty jakościowe podczas drukowania. Czy taki zabieg znacząco odciąży naszą kieszeń? Zdecydowanie tak! Kupując tonery nieoryginalne renomowanych producentów, możemy oszczędzić nawet do 60%.

Nieoryginalny toner zaaplikowany do naszego urządzenia może spowodować utratę wszelkich praw gwarancyjnych tylko w przypadku wystąpienia usterki, której powodem będzie korzystanie z wkładów nieprzystosowanych do współpracy z danym modelem drukarki. Jest to prawda, ale tylko w momencie, kiedy takie obostrzenia zostały wymienione w warunkach gwarancji. Kupno zamienników renomowanego producenta pozwoli nam na zminimalizowanie ryzyka powstania niechcianych awarii.

Kupno oryginalnego tonera do drukarki laserowej to bardzo duży wydatek, który potrafi nadszarpnąć nasz budżet domowy. Doskonałą alternatywą dla tego rozwiązania jest nabycie wysokiej klasy zamienników, produkowanych przez renomowane firmy. Jak się okazuje, takiego rozwiązania nie należy się bać, ponieważ zamiennik znajduje idealny balans pomiędzy kosztem a jakością wydruku.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2018