alt
Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Jak napełnić tusz do drukarki oraz jaki tusz wybrać ?

Jak napełnić tusz do drukarki oraz jaki tusz wybrać ?

Data dodania: 08-10-2017
Chcąc oszczędzić na materiałach eksploatacyjnych do drukarki atramentowej spore grono klientów postanawia o tym, iż będzie samodzielnie napełniać tusz.

To zadanie, którego stopień skomplikowania uzależniony jest przede wszystkim od marki oraz modelu drukarki, a także indywidualnych predyspozycji w tym zakresie. W Internecie w preferencyjnych cenach dostępnych jest bardzo wiele zestawów, które zawierają komplet akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia tego rodzaju operacji.


Jaki tusz do drukarki wybrać ?

 

Każdy posiadacz drukarki atramentowej nie powinien mieć kłopotu z wyborem tuszu, z którego pomocą będzie uzupełniał materiały eksploatacyjne swojego urządzenia. W rachubę wchodzi możliwość zakupu tuszu o charakterze uniwersalnym bądź produktu, który dedykowany jest do drukarek atramentowych konkretnej marki. Warto zwrócić uwagę, iż to drugie rozwiązanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze.

Rekomendowanym rozwiązaniem pozostaje jednocześnie zakup tuszy z pewnego źródła, które dostępne są w niewielkich pod względem gabarytowym pojemnikach, a jednocześnie wyróżniają się satysfakcjonująco długim terminem ważności. Dodatkowo powinny być one we właściwy sposób zabezpieczone fabrycznie. Przydatne może okazać się zapoznanie z opiniami, które na temat producentów tuszy pojawiają się w Internecie, ponieważ nierzadko właśnie takowe pozwalają rozwiać wszelkie wątpliwości. Niezależnie od jakości kupowanego tuszu po kilkukrotnym jego uzupełnianiu wydruki mogą ucierpieć na jakości, czego nie da się w jakikolwiek sposób uniknąć. Jedynym rozwiązaniem pozostaje wówczas zakup nowego kartridża, którym może być zarówno oryginalny produkt, jak i zamiennik.

 

Napełnianie tuszy do drukarek krok po kroku

 
Pierwszym krokiem w kierunku uzupełnienia tuszu w drukarce jest wyłącznie urządzenia, a następnie wyjęcie z jego wnętrza stosowanego dotychczas kartridża, na którym najlepiej byłoby przygotować ręcznik papierowy, aby nie zabrudzić żadnej powierzchni. Pod etykietą, na której znajdziesz oznaczenie znajduje się otwór, który służy do napełniania tuszu. Kluczem do sukcesu pozostaje nabranie adekwatnej ilości atramentu, która została określona między innymi na podstawie zaleceń producenta oraz rodzaju kartridża. Ważnym jest, aby wstrzykiwać tusz do środka bardzo powoli, ponieważ wewnątrz znajduje się gąbka. Zbyt szybkie wstrzykiwanie tuszu sprawi, iż pojawi się ryzyko jego wycieku na zewnątrz. Po sfinalizowaniu tych kroków klient powinien mieć stuprocentową pewność, że kartridż jest czysty, a następnie nakleić etykietę i zarazem zapobiec ryzyku wyciekania tuszu.

Kolejny krok stanowi włożenie kartridża w drukarce atramentowej. Chcąc upewnić się, że cała operacja zakończyła się pełnym sukcesem należy uruchomić funkcjonalność polegającą na czyszczeniu głowicy. Zdarza się, iż już od pierwszego wydruku wszystko działa jak należy, choć czasami pojawia się konieczność wydrukowania co najmniej kilku dokumentów. Zdecydowanie większe wyzwanie stanowi uzupełnienie kolorowego tuszu, ponieważ konieczne jest prawidłowe umieszczenie poszczególnych barw, choć odrobina cierpliwości powinna dać oczekiwane rezultaty.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Test
ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
Dotpay SSL
Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2024