Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Jak oszczędzać tusz w drukarce – poradnik

Jak oszczędzać tusz w drukarce – poradnik

Data dodania: 07-10-2019

Stosowanie zamienników tuszy i tonerów to praktyka bardzo popularna wśród użytkowników drukarek. To bardzo atrakcyjna alternatywa, z racji tego, że ceny nowych wkładów nierzadko bliskie są wartości nowego urządzenia. Istnieje jednak kilka sposobów, pozwalających na zaoszczędzenie tuszu bez konieczności rezygnowania z drukowania. 1. Odpowiednie ustawienie

Przed przystąpieniem do drukowania skonfiguruj odpowiednio swoją drukarkę. Dzięki dołączonemu do Twojej drukarki oprogramowaniu możesz samodzielnie ustawić parametry takie jak jakość lub szybkość drukowania. Większość urządzeń ma też opcję pracy w trybie ekonomicznym. Jeśli nie ma konieczności drukowania w wysokiej jakości, unikaj tej opcji.

 

2. Przemyślane drukowanie

Zawsze staraj się drukować tylko to, co niezbędne. Przed kliknięciem przycisku DRUKUJ, usuń z dokumentu wszystkie niepotrzebne obrazki, czy fragmenty tekstu. Upewnij się, czy tekst, który chcesz wydrukować, jest poprawnie napisany i nie posiada błędów ortograficznych lub interpunkcyjnych. Unikniesz w ten sposób ponownego drukowania i niepotrzebnego marnowania atramentu. Jeśli masz możliwość, możesz skorzystać drukarki w pracy lub punkcie ksero.

 

3. Wybierz Font

Istnieje szereg czcionek pozwalających na zmniejszenie ilości zużywanego przez drukarkę tuszu. Według printer.com najbardziej wydajne fonty to m.in. Century Gothick, Times New Roman, czy Calibri. W artykule amerykańskiego portalu możemy przeczytać, że korzystanie
z nich pozwala zaoszczędzić nawet do 20 dolarów rocznie. Jeśli nie ma konieczności wydruku dokumentu w skali 1:1 spróbuj umieści dwie strony na jednym arkuszu A4.
 

4. Tylko czerń i biel

Drukowanie monochromatyczne pozwala skuteczne zaoszczędzenie tuszu. Pojemnik
z czarnym tuszem ma większą pojemność, a co za tym idzie starcza na znacznie dłużej. Skala odcieni szarości pozwala na drukowanie zdjęć i grafik, bez wykorzystywania kolorowego tuszu. Takie drukowanie jest szczególnie przydatne w przypadku posiadania drukarki z jednym tuszem czarny oraz trójdzielnym kolorowym. Sposób ten wypróbować możesz także w przypadku drukarek laserowych.

 

5. Zamienniki

Zamienniki tuszy pasują do większości modeli popularnych marek. Wbrew temu, co mówią producenci, będą one współpracować z drukarką równie dobrze, jak tusze dedykowane. Jeśli będziesz miał problem ze znalezieniem zamiennika, zapytaj sprzedawcy o kartridż do samodzielnego nabijania. W Internecie znajdziesz wiele filmików instruktażowych pokazujących, jak zrobić to w domu.

Stosując się do powyższych zaleceń, nie tylko zaoszczędzimy trochę pieniędzy, ale także nauczymy się korzystać w sposób ekonomiczny z drukarki. Warto jednak oszczędzać nie tylko atrament, ale także papier. Dobrym pomysłem będzie stosowanie druku dwustronnego.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019