Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Jak prawidłowo włożyć toner do drukarki krok po kroku

Jak prawidłowo włożyć toner do drukarki krok po kroku

Data dodania: 29-11-2019

Niezależnie od tego, czy jesteśmy użytkownikiem drukarki laserowej lub atramentowej, musimy liczyć się z tym, że pewnego dnia konieczna będzie wymiana tuszy lub tonerów. W internecie znajdziemy setki poradników oraz informacji jak zrobić to samemu. Dziś przedstawiamy krótki i treściwy poradnik na temat wymiany tonera w drukarce.Drukarka atramentowa

 
 1. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest wyłączenie drukarki i odłączenie kabla zasilania. Pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo zawsze powinno znajdować się na pierwszym miejscu.
 2. Kolejną czynnością jest otworzenia klapy, pod którą znajduje się głowica wraz z wkładami atramentowymi. Wkłady automatycznie powinny przesunąć się w centralną część komory, ułatwiając nam ich wyciągnięcie.
 3. Po delikatnym wyjęciu starych wkładów przygotujmy nowe tusze do drukarki. Najprawdopodobniej będą one zabezpieczone folią. Usuń ją ostrożnie, aby nie uszkodzić znajdujących się pod nią wykonanych z miedzi dysz, chipa lub plastikowych styków.
 4. Odpowiednio przygotowany tusz do drukarki wciśnij w pustą komorę. Pamiętaj o oznaczeniach i umieszczeniu wkładu w przeznaczonym dla niego miejscu. Po zakończeniu czynności zamknij klapę i ponownie podłącz drukarkę.
 5. Dokładnie przeczytaj wszystkie pojawiające się na ekranie komputera komunikaty, a kiedy wszystko będzie już gotowe, wydrukuj wydruk testowy lub arkusz wyrównania.
 

Drukarka laserowa

 
 1. O konieczności wymiany tonerów na nowe poinformuje nas prawdopodobnie sama drukarka lub dołączone do niej oprogramowanie. Komunikat taki wyświetli się nam na monitorze komputera lub zostanie zasygnalizowany migającą na urządzeniu diodą.
 2. Tak jak w przypadku opisanej powyżej drukarki atramentowej wyłącz urządzenie i odłącz je od źródła prądu. W zależności od modelu drukarki odchyl ostrożnie górną klapę lub drzwiczki i wyciągnij toner. Staraj się nie dotykać wałka, w przeciwnym razie możesz niechcący uszkodzić urządzenie.
 3. W wielu modelach znajduje się przycisk uwalniający wkład. Delikatnie wyciągnij stary toner i odłóż go na bok. Rozpakuj nowy toner, ściągnij z niego wszystkie zabezpieczenia i umieść go w drukarce. Warto kilkukrotnie wstrząsnąć wkładem drukującym, aby znajdująca się wewnątrz substancja równomiernie się rozprowadziła.
 4. Na koniec dociśnij wałek, zamknij pokrywę i podłącz drukarkę do prądu. Jeśli całość została wykonana prawidłowo, urządzenie powinno poinformować o tym zapaleniem się zielonej diody. Po uruchomieniu komputera przeprowadź wydruk kontrolny. Twoja drukarka jest gotowa do użycia.
 5. Wymiana tuszy i tonerów jest proste i intuicyjne. Bez większych problemów powinniśmy przeprowadzić całą operację sami. W przypadku problemów jednak jak najszybciej skontaktuj się z profesjonalnym serwisem. Zapraszamy do zapoznania się produktami dostępnymi w naszym sklepie internetowym.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019