Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Jak wydrukować naklejki w domowym zaciszu?

Jak wydrukować naklejki w domowym zaciszu?

Data dodania: 28-06-2019
W dzisiejszych czasach naklejki spotykamy niemalże wszędzie. Możemy je zobaczyć na przystankach, na słupach reklamowych, w sklepie, na zeszytach czy nawet na obudowach do telefonu. Nalepki są niezwykle popularną formą materiałów reklamowych, które stosowane są przez zarówno duże, jak i małe lokalne firmy. Co prawda ich cena nie powala na kolana, jednak własne naklejki możemy wyprodukować w domowym zaciszu.


Wydruk naklejek - jak wygląda od kuchni?


Produkcja własnych naklejek w domowym zaciszu jest bajecznie prosta i nie wymaga od nas żadnych dodatkowych umiejętności. Aby móc rozpocząć wydruk, nalepek musimy pamiętać o zakupie papieru samoprzylepnego. Wysoką jakość i trwałość wzoru zapewni nam użycie papieru matowego. Arkusz błyszczący zdecydowanie gorzej wchłania tusz i drukując na tego typu papierze, ryzykujemy rozmycie wzoru nawet zaraz po wyciągnięciu z drukarki.


Wybór odpowiedniego typu papieru do drukarki to nie jedyny obowiązek w przypadku rozpoczęcia produkcji własnych naklejek. Po wybraniu interesującego nas wzoru musimy dostać się do ustawień zaawansowanych naszej drukarki. Tam wybieramy odpowiedni rozmiar druku, a jego jakość na bieżąco możemy sprawdzać na bocznym panelu podglądowym. Warto pamiętać o zaznaczeniu opcji dopasowania do ramki. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać wydruk idealnie dopasowany do formatu naszego papieru. Obowiązkową czynnością jest także odczekanie kilku minut zaraz po wyciągnięciu samoprzylepnej kartki. Jeśli od razu przejdziemy do wycinania wzoru, ryzykujemy jego uszkodzenie. Nalepki możemy wyciąć standardowymi nożyczkami, jednak w przypadku wyprodukowania masowej ilości naklejek warto zaopatrzyć się w specjalną gilotynę.

 

Odpowiednia jakość pliku – to ważne


Warto pamiętać, że niebagatelną rolę w procesie drukowania naklejek ma sama jakość drukowanego pliku. Jeśli będzie ona zbyt niska, istnieje szansa, że nasz wydruk będzie całkowicie niewyraźny. Wysoka jakość grafiki gwarantuje nam wysoką jakość nalepki, a preferowany format plików to PNG. W przypadku wydruku naklejek unikajmy formatu JPG.


 

Czy każda drukarka może wydrukować naklejkę?


Tak. Jedynym wymogiem jest zastosowanie specjalistycznego papieru samoprzylepnego. Naklejki możemy drukować zarówno za pomocą drukarek atramentowych, jak i ich laserowych odpowiedników. Do tego typu wydruków możemy również wykorzystać dedykowaną drukarkę termiczną. Kompaktowe urządzenie zostało stworzone do bezpośredniego drukowania etykiet, wizytówek i naklejek, a jego koszt w popularnych elektromarketach rozpoczyna się od 400 zł. Czy typ posiadanej przez nas drukarki będzie miał wpływ na finalny wygląd naklejki wyprodukowanej w domowym zaciszu?


Zdecydowanie tak. Podstawowe drukarki atramentowe nie charakteryzują się bardzo wysoką dokładnością wydruku grafik. Taką funkcję posiadają natomiast atramentowe drukarki fotograficzne. Liderem tego typu segmentu elektroniki jest Canon. Na rynku znajdziemy również drukarki laserowe - są one zdecydowanie dokładniejsze od podstawowych atramentówek, jednak budżetowe modele napędzane tonerami mogą odstawać jakością od dedykowanych drukarek fotograficznych obsługujące tusz.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019