Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Jaką wybrać drukarkę dla ucznia?

Jaką wybrać drukarkę dla ucznia?

Data dodania: 31-10-2018

W dzisiejszych czasach drukarka jest już bardzo powszechnym elementem wyprawki szkolnej. Dzięki niej każdy uczeń może wydrukować potrzebne do nauki materiały czy prace domowe. Dodatkowo posiadanie urządzenia wielofunkcyjnego daje możliwość skanowania i kserowania notatek bądź niezbędnych fragmentów książki. Sprawdź jak wybrać drukarkę idealną dla ucznia. 


Drukarka laserowa czy atramentowa ?


Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Warto pamiętać, że drukarka kupowana specjalnie dla ucznia powinna być prosta i tania w użytkowaniu. Drukarka laserowa bardzo często jest droższym wyborem w zakupie, ale może okazać się zdecydowanie tańsza w eksploatacji. W większości przypadków oferuje ona jednak tylko druk monochromatyczny, a kolorowe urządzenie laserowe dla ucznia nie wydaje się najlepszym pomysłem, głównie ze względu na wysokie koszty.

Drukarka atramentowa to zdecydowanie lepszy wybór, jeśli zależy nam, żeby uczeń miał możliwość drukowania w kolorze. Takie urządzenie sprawdza się również w przypadku, gdy uczeń drukuje sporadycznie i w małych ilościach. Niezależnie od wyboru rodzaju drukarki, najważniejszym czynnikiem podczas jej kupowania powinna być oszczędność energii i pieniędzy, które trzeba wydać na materiały eksploatacyjne.

 


Przede wszystkim prostota


Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze drukarki dla ucznia jest jej obsługa. Urządzenie powinno być przede wszystkim intuicyjne. Dobrze widoczne i opisane przyciski to w dzisiejszych czasach absolutne minimum przy wyborze urządzenia dla młodych użytkowników. Warto rozejrzeć się za drukarkami z wyświetlaczem. Znacznie ułatwia on odnajdywanie najbardziej potrzebnych funkcji.

Duże znaczenie dla prostoty użytkowania mają obsługiwane standardy łączności. Nowoczesne drukarki pozwalają nie tylko na drukowanie przewodowe, ale również dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi lub NFC daje możliwość drukowania bezprzewodowego. To drugie rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie dla młodzieży, która posługuje się smartfonami i tabletami. Za pomocą modułów bezprzewodowych uczeń może wydrukować plik prosto z poziomu swojego telefonu.

 


Drukarka wielofunkcyjna, czyli jeszcze więcej możliwości


Zakup urządzenia wielofunkcyjnego dla ucznia zawsze się opłaca. Dlaczego? Urządzenia wielofunkcyjne integrują w jednej maszynie kilka bardzo istotnych funkcji. Oprócz standardowego drukowania posiadają one również opcję skanowania lub kopiowania dokumentów. Dzięki temu uczeń ma pod ręką zawsze to, co jest mu najbardziej potrzebne.

Niegdyś urządzenia zintegrowane były kojarzone z drukarkami ogromnych rozmiarów w brzydkim kolorze, jednak nowoczesne urządzenia cechują się doskonałym designem oraz dopasowanym wymiarem i kształtem.

Każdy użytkownik ma inne preferencje i inne potrzeby odnośnie do swoich wydruków. Wybierając drukarkę dla ucznia, powinniśmy zwrócić uwagę na koszty nie tylko zakupu, ale również eksploatacji. Ze względu na zwiększoną ilość funkcji, każdemu uczniowi poleca się urządzenia wielofunkcyjne. Drukarki zintegrowane są dostępne w wersji zarówno atramentowej, jak i laserowej.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2018