Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
1 » 2 » Jaką wybrać kolorową drukarkę laserową tanią w użytkowaniu ?3

Jaką wybrać kolorową drukarkę laserową tanią w użytkowaniu ?

Data dodania: 02-10-2018
Korzystanie z kolorowej drukarki laserowej szczególnie polecane jest w pracach biurowych lub miejscach, gdzie drukuje się często i w hurtowych ilościach oraz gdzie wydruki kolorowe są niezbędne. Oczywiście, jeżeli dysponujemy odpowiednim budżetem i koszty wydruku mają drugorzędne znaczenie to pytanie jest zbędne. Jeżeli już podjęliśmy decyzję o zakupie kolorowej drukarce laserowej poniżej podpowiadamy na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając nowy sprzęt oraz gdzie szukać największych oszczędności ?


Jeżeli jest dla nas ważny koszt samego urządzenia oraz późniejsze koszty eksploatacji, podejmując decyzję o zakupie drukarki należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy naprawdę potrzebuję drukarki kolorowej ? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa.


Czy laser nadaje się do drukowania w kolorze ?  


O ile w przypadku druku monochromatycznego decyzja może być tylko jedna i wskazuje na drukarki laserowe, tak nad drukiem kolorowym trzeba się nieco dłużej zastanowić. Z uwagi na niską rozdzielczość drukarka laserowa słabo radzi sobie z drukowaniem zdjęć. Trudno je w ogóle porównywać do odbitek wykonanych na papierze fotograficznym przy użyciu zwykłej atramentówki. Używając kolorowego lasera, jesteśmy w stanie uzyskać przyzwoitą jakość wydruku na standardowym papierze. Tego typu drukarki znacznie lepiej od atramentówek nadają się do drukowania plakatów, etykiet, drobnych grafik czy wizytówek.
Na czym można oszczędzić kupując kolorową drukarkę laserową ?


Przede wszystkim na kosztach wydruku. Kolorowa drukarka laserowa drukuje zauważalnie taniej niż standardowe i bardzo popularne atramentówki. Maksymalnie do 8 groszy zapłacimy za wydruk kartki A4, która po brzegi będzie wypełniona czarno-białym tekstem. Znacznie drożej wypada drukowanie w kolorze. Kartka kolorowej grafiki wydrukowana przez laser wyniesie nas maksymalnie złotówkę, o połowę taniej w porównaniu z atramentem.


Oprócz oszczędności pieniędzy druk laserowy zapewnia również oszczędność czasu. Dobrej klasy kolorowa drukarka laserowa jest w stanie wydrukować nawet 28 stron w ciągu jednej minuty. Większość z tych urządzeń ma porównywalne wyniki druku monochromatycznego do kolorowego, a czas oczekiwania na gotową kartkę A4 z czarno-białym tekstem lub grafiką jest zdecydowanie mniejszy w porównaniu do drukarek atramentowych.Jak zaoszczędzić na tonerze ?


Zakup tonera jeszcze nie tak dawno temu był bolączką każdego posiadacza drukarki laserowej. Koszty wymiany podajników, zwłaszcza w kolorowych drukarkach laserowych, gdzie zamontowane są aż cztery tonery, często równały się z wartością drukarki. Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest zakup zamienników, które bardzo szybko zyskują na popularności. Produkty renomowanych producentów kompatybilnych z danym modelem i typem drukarki jest nie tylko zdecydowanie tańszy od oryginału, ale również tak samo dobry pod względem jakości oraz wydajności wydruku
.Dodatkowe koszty kolorowej drukarki laserowej


Niestety warto pamiętać, że już sam zakup kolorowej drukarki laserowej jest nieco droższy od drukarki atramentowej. Istotnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze lasera, jest pobór prądu. Dopasowanie urządzenia pod nasze wymagania pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy. Podstawowy sprzęt o zadowalających parametrach zużywa ok. 100W podczas drukowania i 5W w trybie czuwania. Taki wybór nieznacznie obciąży naszą kieszeń, jednak bardziej zaawansowane drukarki laserowe potrafią pobierać odpowiednio 400 i 10W, a to zdecydowanie więcej niż maksymalna granica poboru prądu atramentówek.


Kupno nowej kolorowej drukarki laserowej z pozoru jest bardzo prostą czynnością. Elektromarkety proponują nam wiele rozwiązań w przystępnych przedziałach cenowych, jednak warto zwrócić uwagę na specyfikację urządzenia. Koszt wydruku jednej strony, czas oczekiwania na realizację zlecenia monochromatycznego i w kolorze oraz pobór prądu wpływają bezpośrednio na zaoszczędzenie czasu, ale przede wszystkim pieniędzy.
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

DOŁĄCZ DO NAS
alt Profibiuro
alt @ProfiBiuro
alt profibiuro-pl
alt +ProfibiuroPL
alt Profibiuro
  KONTAKT
  Infolinia: 22-100-57-15
  E-mail: sklep@profibiuro.pl

  ProfiBiuro.pl
  ul.Powstańców 60A lok. 219
  05-091 Ząbki k/ Warszawy
  NIP: 722-107-75-13
   INFOLINIA
   22 100-57-15
   609-01-02-03
   sklep@profibiuro.pl
   Test
   ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
   Dotpay
   Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2018