Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Japońska niezawodność, czyli wydajne i tanie drukarki Canona - historia

Japońska niezawodność, czyli wydajne i tanie drukarki Canona - historia

Data dodania: 16-08-2019
Canon na rynku elektroniki użytkowej dał się poznać jako renomowany producent przedmiotów optycznych. Spod szyldu azjatów wywodzą się wysokiej jakości aparaty fotograficzne i kamery wideo. Gigantyczne przedsiębiorstwo z Tokio świetnie radzi sobie również na rynku drukarek. Prezentujemy krótką wizytówkę historyczną japońskiej firmy.


Od dalmierza Kwanon po wysokiej jakości elektronikę użytkową Canon


Cieszące się dzisiaj bardzo dużą popularnością przedsiębiorstwo powstało w 1933 jako Seiki Kogaku Kenkyujo, co w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego oznacza nic innego, jak Laboratorium Optyki Precyzyjnej. Dokładnie dwanaście miesięcy później na rynek został wypuszczony pierwszy dalmierz małoobrazkowy Kwanon. W 1935 dokonano drobnej korekty nazwy firmy. Zmieniono ją na Canon, co miało zwiastować krok ku nowoczesności.

 

Wszystko zaczęło się od aparatu fotograficznego

 


Ponad 20 lat po zaprezentowaniu światu pierwszego aparatu fotograficznego, Canon ruszył na podbój nieodkrytego dotąd europejskiego rynku. W 1957 roku powołano do życia sieć dystrybucji Canon Europe. Do 1964 roku japońskie przedsiębiorstwo skupiało się wyłącznie na produkcji aparatów i licznych akcesoriów. Dopiero później w asortymencie giganta z Tokio znalazły się kalkulatory i kserokopiarki. Pierwszą z nich był model NP-1100, którego produkcja rozpoczęła się 37 lat po utworzeniu firmy. Jak dziś wygląda oferta sprzedażowa Canona? Przedsiębiorstwo produkuje i sprzedaje na skalę światową szereg aparatów fotograficznych. Od lustrzanek po aparaty kompaktowe. Klienci otrzymują również możliwość nabycia wysokiej jakości kamer i drukarek. Nie tylko domowych, ale także tych przemysłowych. Canon jest jednym z liderów produkcji urządzeń laserowych i drukarek wielkoformatowych, które coraz częściej wykorzystuje się w fabrykach i dużych firmach.


 

Kompaktowe produkty wysokiej jakości, czyli drukarki Canona


Firma Canon aktywnie działa na rynku drobnej elektroniki użytkowej, jednak my skupiamy się na drukarkach japońskiej firmy. Cechą charakterystyczną tego typu urządzeń jest znakomity stosunek jakości do ceny. Azjatyckie przedsiębiorstwo wypuszcza do rąk klientów tanie, kompaktowe, niezawodne i wydajne drukarki domowe i fotograficzne. Na szczególną uwagę zasługują te drugie, ponieważ sprzęt tej klasy jest połączeniem dwóch najbardziej dochodowych linii produkcyjnych firmy. Jakie produkty można bez dwóch zdań polecić?

Seria PIXMA to jedna z najpopularniejszych linii drukarek na świecie. W ofercie Canona znajdziemy model MG5750. Jedną z głównych zalet tego urządzenia jest cena. W popularnych elektromarketach drukarkę możemy kupić za około 250 zł. W takiej kwocie otrzymujemy niezwykle wydajny atramentowy model, który gwarantuje nam wysoką jakość wydruków fotograficznych, a bezprzewodowa łączność to kolejny duży atut PIXMY MG5750. Idąc półkę wyżej, za nieco ponad 500 zł japońskie przedsiębiorstwo oferuje urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA G3411. Drukarka umożliwia nie tylko drukowanie, ale również kopiowanie i skanowanie, a wszystko odbywa się z niezwykłą precyzją i dbałością o najdrobniejsze elementy.
 

Obie propozycje napędzane są atramentem, a dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy z tytułu eksploatacji jest wybór zamienników tuszy. 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019