Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Kiedy szybkość drukarki ma największe znaczenie?

Kiedy szybkość drukarki ma największe znaczenie?

Data dodania: 22-03-2019

Każdy, kto chociaż raz stanął przed koniecznością zakupu drukarki, spotkał się w jej specyfikacji z rubryką szybkości druku. Jej wartość ma realne przełożenie na cenę produktu, dlatego warto dowiedzieć się, w jakich sytuacjach będzie nam potrzebna niezwykle szybka drukarka, a w jakich potrzeby zaspokoi nieco wolniejsze urządzenie drukujące.Czym jest szybkość drukarki?


Szybkość drukarki to parametr wskazujący, ile interesujące nas urządzenie może wydrukować kartek w czasie 60 sekund. Obliczenia dokonywane są przez producentów w fazie końcowych testów urządzenia. Wyniki można spotkać najczęściej w szczegółowej specyfikacji technicznej drukarki, gdzie rezultaty rozbijane są na dwie grupy: czarno-białe oraz kolorowe. Szacuje się, że najczęściej do obiegu publicznego podawane są informacje o druku monochromatycznym, dlatego też wyniki z tej części testu decydują o końcowej szybkości atramentówki bądź drukarki laserowej. W jakich sytuacjach możemy mówić o tym, że nasza drukarka jest szybka, bardzo szybka lub niespodziewanie wolna?

 

 • do 5 stron / minutę (bardzo wolno)
 • do 10 stron / minutę (wolno)
 • do 15 stron / minutę (przeciętna szybkość)
 • do 20 stron / minutę (niezła szybkość)
 • do 25 stron / minutę (szybko)
 • do 30 stron / minutę (bardzo szybko)
 • powyżej 40 / minutę (bardzo szybko)
 • powyżej 60 / minutę (biurowa szybkość)
   

Warto dodać, że w przypadku szybkości druku nie ma podziału na drukarki laserowe i atramentowe. Z łatwością możemy kupić urządzenie pracujące z kartridżami, które cechuje się bardzo szybkim wydrukiem. Tak samo dostępne są laserówki oferujące szybkość pracy na poziomie 10 stron monochromatycznych wydrukowanych w ciągu jednej minuty.


Co wpływa na szybkość pracy drukarki?


Co oczywiste, na szybkość pracy druku wpływa klasa samej drukarki. Budżetowe rozwiązania nie będą w stanie zaoferować nam pracy na poziomie 30 wydrukowanych monochromatycznych stron w ciągu 60 sekund. Nie bez znaczenia pozostaje również rozdzielczość drukowania. Im wyższa, tym drukarka będzie pracowała wolniej. W przypadku drukowaniu na papierze fotograficznym musimy zdecydować się na najwyższą rozdzielczość pracy. Zrezygnować z takich ustawień możemy w przypadku drukowaniu plików tekstowych.

 

W jakich sytuacjach szybkość druku powinna być priorytetowa?


Przed zakupem jakiejkolwiek drukarki, każdy potencjalny nabywca musi wiedzieć, do jakich celów będzie używane nowe urządzenie. Szybkość pracy drukarek jest bardzo ważną kwestią. Produkty cechujące się możliwością wydrukowania ponad 60 stron w jedną minutę będą mile widziane w dużych firmach lub korporacjach, gdzie drukuje się często i w hurtowych ilościach. Cena takich drukarek przekracza dwa tysiące złotych, więc urządzenia tego typu nie będą dobrym wyborem w przypadku poszukiwania domowych towarów. Głównie ze względu na wygórowany koszt początkowy. Jaką drukarkę wybrać do domu?

Przede wszystkim urządzenie, które oferuje niezłą szybkość wydruku, stosunkowo niską kwotę początkową i możliwie tanie eksploatowanie drukarki. Skomplikowane? Nie do końca. Drukarki umożliwiające wydrukowanie 15-20 stron w ciągu jednej minuty idealnie sprawdzą się w domowym zaciszu. Takie urządzenia możemy nabyć w bardzo przystępnej cenie, często nieprzekraczającej 500 zł. Oczywiście mowa tutaj o drukarkach atramentowych. Nieco tańsze w eksploatacji mogą okazać się urządzenia laserowe, jednak ich wysoka cena, póki co skutecznie odstrasza potencjalnych nabywców drukarek do domowej pracy.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019