Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Na co musisz zwrócić uwagę wybierając zamienniki tuszu?

Na co musisz zwrócić uwagę wybierając zamienniki tuszu?

Data dodania: 21-10-2019

Oryginale tusze i tonery dołączane do drukarek przeważnie nie wystarczają na długo. Wiąże się to z konieczną zakupu kolejnego tonera. W świecie drukarek obowiązuje jedna zasada, im droższe urządzenie, tym tańsza jego dalsza eksploatacja. Decydując się na kupno nowej drukarki, warto przemyśleć, jakie będą koszty jej użytkowania w przyszłości.Oszczędni użytkownicy od dawna wiedzą jednak, że na rynku dostępne są tańsze odpowiedniki wkładów do drukarek znanych marek. Niczym nieodbiegające od swoich oryginalnych odpowiedników tusze, nadają się wykorzystywania w niedrogich urządzeniach.
 

Niska cena nie taka podejrzana
 

Korzystanie z nich sprawdzi się w przypadku, gdy drukujemy często i dużo. Ich atrakcyjna cena wbrew powszechnemu mniemaniu nie jest związana z niską jakością. Producenci nieoryginalnych tuszy w odróżnieniu od wielkich firm mogą zrezygnować z rzeczy takich jak rozmaite testy, czy reklama. Zamienniki mogą różnić się wielkością, a co za tym idzie większą wydajnością.

 

Uważaj!
 

Dobierając zamiennik tuszu do naszej drukarki, powinniśmy na samym początku zaznajomić się z jej specyfikacją. Starajmy się także zawsze kupować zamienniki w renomowanych sklepach i od sprawdzonych producentów. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych problemów mogących doprowadzić nawet do uszkodzenia naszego urządzenia. Zwracajmy uwagę na to, co jest napisane na opakowaniu. O klasie tuszu świadczyć będzie moc użytego do jego produkcji pigmentu. Niskogatunkowe tonery będą łatwo się rozmazywać, a wydruki tworzone z ich udziałem będą brzydsze i niewyraźne.
Wszystko ma wady
 

Największą wadą zamienników jest ich kompatybilność. Producenci nieoryginalnych tuszów i tonerów nie dają gwarancji, że och produkt będzie odpowiedni dla określonego modelu. Drukarki często posiadają wbudowane chipy, przez co drukarka nie wykrywa zamienników. Firmy takie jak HP, czy Canon dbają o swoją renomę, przez co starają się skutecznie walczyć z konkurencją. W instrukcji obsługi sporej ilości drukarek znajduje się też zapis, że wszelkie reklamacje nie będą uwzględnianie, jeśli do uszkodzenia doszło w wyniku użytkowania nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych.
 

Przed zakupem zamiennika sprawdźmy, czy proces jego instalacji jest zbliżony do sposobu montażu tuszu rekomendowanego przez producenta. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka związanego z wylaniem się tuszu lub uszkodzenia drukarki. Postarajmy się również zaznajomić z komentarzami dotyczącymi wybranego przez nas produktu zamieszczonymi w Internecie.
 

Decyzja o używaniu zamienników jest kwestią indywidualną. W przypadku tańszych drukarek kupowanie oryginalnego wkładu z tuszem ma sens. Podejmując decyzję o kupnie zamienników, nie kierujmy się podejrzanie niską cenną, bo przynieść może więcej kłopotów niż korzyści. Dobrym wyborem, będzie zakup zamienników polskiej produkcji, co w przypadku niezadowolenia z zakupu usprawni ewentualny proces reklamacji. 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019