Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna » PORADY ProfiBiuro.pl » Najbardziej ekologiczne drukarki – poznaj urządzenia przyjazne środowisku

Najbardziej ekologiczne drukarki – poznaj urządzenia przyjazne środowisku

Data dodania: 09-06-2020
Coraz więcej osób szuka ekologicznych rozwiązań, które na co dzień pozwoliłyby jeszcze lepiej zadbać o środowisko. Troska o przyrodę i idea less waste są bliskie również sporej liczbie firm, dostosowujących swoje działania do wspomnianych założeń. Na ekologię można stawiać w wielu dziedzinach – również wtedy, gdy wybiera się sprzęt biurowy o konkretnych cechach. Które modele urządzeń drukujących pomagają chronić środowisko? Sprawdź, jakie drukarki są najbardziej ekologiczne, przynosząc jednocześnie korzyści dla portfela.

Drukarki Epson EcoTank

 

Urządzenia z serii EcoTank w znacznym stopniu różnią się od większości drukarek dostępnych na rynku. Zamiast wykorzystywać kartridże, mają duże zbiorniki na tusz. Napełnia się je atramentem ze specjalnych butelek. Dla użytkownika oznacza to mniej zużytych komponentów do wymiany i mniej odpadów produkowanych w swoim domu czy biurze. Rozwiązanie wprowadzone w drukarkach Epson EcoTank ogranicza też wpływ wywierany na środowisko przez produkcję dodatkowych elementów oraz ich konieczny recykling.


Do wszystkich urządzeń z ekologicznej serii firma dołącza równowartość 60-82 wkładów z tuszem. Dzięki temu można korzystać z drukarek bez dokupowania nowego atramentu nawet przez 3 lata i sporo zaoszczędzić na kosztach eksploatacji sprzętu. Pojemne pojemniki wbudowane w urządzeniach zapewniają też dłuższe odstępy między uzupełnianiem tuszu, co ułatwia użytkowanie. Do drukarek z serii EcoTank przeznaczone są oddzielne butelki z atramentem. Kiedy się je opróżni, można zamówić nowe bez konieczności kupowania całego kartridża. To rozwiązanie docenią szczególnie osoby przywiązujące wagę do idei less waste. Dostępne są zarówno atramenty oryginalne, jak i tańsze zamienniki – ekologia może więc iść w parze z ekonomią.


Drukarki atramentowe Epson EcoTank wykorzystują technologię druku, która nie wymaga użycia ciepła, co zmniejsza wpływ urządzeń na środowisko. Dzięki niej zużywają mniej energii niż sprzęty laserowe. Ponadto same drukarki atramentowe zbudowane są z mniejszej liczby części mogących się popsuć i być konieczne do wymiany. Ogranicza to koszty ponoszone zarówno przez użytkownika, jak i przez środowisko naturalne. Głowice drukujące Micro Piezo, w które wyposażone są urządzenia z serii EcoTank, okazują się trwałe i rzadko sprawiają problemy. To ważne również z punktu widzenia ochrony przyrody – im mniej awaryjny sprzęt, tym mniej zasobów zużywa jego naprawa i wymiana komponentów na nowe.


Co ciekawe, drukarki Epson jako pierwsze otrzymały rekomendację Energy Saving Trust, gwarantującą energooszczędność sprzętów. Wiele argumentów przemawia zatem za kupnem urządzenia japońskiego producenta. Jaką eko drukarkę od Epson wybrać? Poniżej znajdziesz polecane modele z tej serii.


Epson L1110 EcoTank

 

Uniwersalna drukarka Epson EcoTank L1110 oszczędza czas i pieniądze, dlatego okaże się świetną propozycją dla zapracowanych. Sprawdzi się w domu, ale też w niewielkiej firmie. Urządzenie pozwala drukować teksty, grafiki i zdjęcia w czerni, a także w kolorze. Jest łatwe w obsłudze i konserwacji. Pojemnik w Epson EcoTank L1110 bez trudu napełnia się atramentem z buteleczki. System uzupełniania przemyślano tak, by ograniczyć ryzyko rozlewania się tuszu. Drukarka jest energooszczędna i ekonomiczna w eksploatacji, a zarazem zapewnia imponującą jakość i szybkość druku (mono – 10 stron/min; kolor – 5 stron/min).

 

Epson EcoTank L3151

 

Kompaktowy sprzęt od Epson umożliwia drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz drukowanie fotografii bez marginesów. Wielofunkcyjne urządzenia są bliskie idei less waste – ograniczają ilość zużytych materiałów eksploatacyjnych, oszczędzają przestrzeń i energię elektryczną w biurze czy domu, a do ich produkcji potrzeba mniej zasobów niż do wykonania oddzielnych sprzętów. Co więcej, drukarka Epson EcoTank L3151 ma kompaktowe wymiary, pracuje wydajnie i oferuje opcję druku mobilnego.

 

Epson EcoTank ITS L4160

 

Ta propozycja z serii EcoTank ITS słynie z wielofunkcyjności. Epson L4160 to urządzenie typu 3 w 1 – drukuje, kopiuje i skanuje dokumenty, dlatego sprawdzi się w standardowym lub domowym biurze. Model ma niewielkie wymiary, a jego obsługa nie przysparza trudności. Dzięki funkcji dupleks (automatyczny druk dwustronny) Epson L4160 oszczędza papier i energię.


Wykorzystanie w wielofunkcyjnym urządzeniu głowicy drukującej bez podgrzewania tuszu – podobnie jak we wszystkich modelach z tej serii – zapewnia mniejsze zużycie prądu i długotrwałe użytkowanie urządzenia, co idzie w parze z ekologicznym stylem życia i odpowiedzialnym prowadzeniem biznesu. Tusze Epson przeznaczone do EcoTank ITS L4160 pozwalają uzyskać wydruki o nasyconych kolorach i wyraźnym tekście. Obsługę ułatwia z kolei funkcja łączności bezprzewodowej.


Drukarka Canon Maxify MB5150


Canon Maxify MB5150 to wielofunkcyjna drukarka polecana małym biurom. Oferuje opcję automatycznego druku dwustronnego i obsługę różnych formatów i rodzajów papieru.  Łączy w sobie kilka różnych urządzeń – drukarkę, kopiarkę, skaner i faks, co już samo w sobie jest ekologicznym rozwiązaniem. Ponadto z punktu widzenia ochrony środowiska ważne okazuje się to, że zbiorniki z atramentem Canon Maxify MB5150 mają wysoką wydajność. Drukarkę wyróżnia wyjątkowo niskie zużycie energii na poziomie 0,2 kWh, a obsługa urządzenia jest intuicyjna.


Warto wiedzieć, że Canon w 2018 został uznany za najbardziej ekologiczną firmę według rankingu Nikkei. Wspomniane wyróżnienie przyznano marce już czterokrotnie. Pierwsze miejsce w rankingu firma zawdzięcza szeroko zakrojonym działaniom w obszarze recyklingu materiałów. Ciekawy wydaje się szczególnie program ponownego wykorzystania wkładów do drukarek atramentowych oraz kaset z tonerem.


Wielofunkcyjna drukarka Brother MFC-J200

 

Model MFC-J200 to łatwe w obsłudze, ekonomiczne i wielofunkcyjne urządzenie atramentowe. Zostało zaprojektowane przez Brother z myślą o potrzebach niewielkich biur i użytkowników domowych. Pozwala na szybkie i wydajne drukowanie przy niskich kosztach eksploatacji. Prędkość druku w przypadku Brother MFC-J200 to 11 obrazów na minutę (mono) lub 6 obrazów na minutę (kolor). Taki wynik jest porównywalny z możliwościami oferowanymi przez drukarki laserowe.


Wielofunkcyjne urządzenie wykorzystuje wydajne tusze Brother i daje szansę na bezproblemowe drukowanie i skanowanie z urządzeń mobilnych. Sprzęt można łatwo skonfigurować z siecią bezprzewodową, co przekłada się na jeszcze wygodniejszą obsługę. Drukarce Brother MFC-J200 przyznano certyfikat środowiskowy ENERGY STAR. Potwierdza on jego energooszczędność. Oprócz niskiego zużycia energii zaletami modelu z punktu widzenia ekologii są cicha praca oraz fakt, że jego obudowa nadaje się do recyklingu.


Kupując urządzenia biurowe, w których zastosowano eko rozwiązania, ogranicza się zanieczyszczenie środowiska naturalnego oraz eksploatację jego zasobów. Ponadto sięgając po takie produkty, obniża się wydatki związane z użytkowaniem sprzętu, a nawet usprawnia funkcjonowanie firmy. Wybieranie najbardziej ekologicznych drukarek, takich jak te omówione w powyższym zestawieniu, przyniesie zatem korzyści zarówno środowisku naturalnemu, jak i firmowym czy osobistym finansom.  

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii PORADY ProfiBiuro.pl

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2020