Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Polecane zamienniki tuszy do drukarek Brother - 5 propozycji

Polecane zamienniki tuszy do drukarek Brother - 5 propozycji

Data dodania: 31-01-2019
Każdy posiadacz drukarki atramentowej prędzej czy później będzie zmuszony do wymiany zużytych materiałów eksploatacyjnych. Nie są one wieczne, a koszt kompletu nowych pojemników z tuszem może zbliżyć się do wartości samego urządzenia. Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z produktów zamiennych, które gwarantują nie tylko niższą cenę, ale również zwiększoną wydajność. Podpowiadamy, jakimi pozycjami warto zainteresować się będąc posiadaczem drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych marki Brother. Czy korzystanie z nieoryginalnych tuszów jest bezpieczne?


To podstawowa kwestia, którą warto poruszyć w przypadku korzystania z nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych. W sieci krąży bardzo dużo mitów o tym, że zamienniki to prosta droga do wizyty w serwisie drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Serwisie nieautoryzowanym, ponieważ korzystanie z takich wkładów wiąże się z utratą wszelkich praw gwarancyjnych, które otrzymaliśmy od producenta wraz z zakupem urządzenia.

Takie historię należy jednak włożyć między bajki. Korzystanie z wysokiej jakości materiałów zamiennych jest całkowicie bezpiecznie dla naszego urządzenia. Oczywiście pod warunkiem, że stosujemy się do instrukcji producenta oraz kupujemy tusz kompatybilny z naszym modelem. Dodatkowo takie kartridże posiadają własną gwarancję. Najczęściej dwuletnią.

 

Trzy powody, dla których warto wybierać zamienniki


Pierwszym, ale nie najważniejszym, powodem jest wcześniej wspomniane bezpieczeństwo. Ogromną zaletą nieoryginalnych wkładów jest również ich bardzo przystępna cena. W większości przypadków zamienniki można nabyć nawet o 75% taniej od pojemników z logo producenta. Dodatkowo posiadają one zwiększoną pojemność, co bezpośrednio przekłada się na większą wydajność i oszczędności płynące z codziennego korzystania z drukarek.
 

Wymierne korzyści płynące z zakupu zamiennika


Wszystkie wyżej wymienione powody przemawiają za wyborem tuszu Asarto AS-B985BK. Pojemnik zwraca na siebie uwagę niezwykle niską ceną. W większości przypadków nie przekracza ona 10 zł, co w połączeniu z zwiększonym litrażem z pewnością ucieszy nie jednego posiadacza drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego marki Brother. Aż 28 ml wypełnienia (trzykrotnie więcej od oryginalnego tuszu) pozwala na monochromatyczny wydruk blisko tysiąca stron w formacie A4, a całość objęta jest dożywotnią gwarancją.

Zamiennik jest w pełni funkcjonalny z kilkoma modelami drukarek Brother. Z powodzeniem można go zainstalować w serii DCP-J (125, 140W, 315W) oraz w linii MFC-J (220, 265W, 410 Series, 415W). Pojemnik jest fabrycznie nowy, wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Blisko połowę tańszy od oryginalnego pojemnika jest również zamiennik JetWorld JWI-B529BN. Za nieco ponad 10 zł otrzymujemy fabrycznie nowy kartridż o pojemności 58 ml, który pozwala na wydrukowanie ponad trzech tysięcy monochromatycznych stron w formacie A4. Produkt dedykowany jest do drukarek DCP-J100, DCP-J105 oraz MFC-J200.

 

Większość gotówki zostaw w portfelu


Czołowi producenci nieoryginalnych pojemników z tuszem bardzo chętnie decydują się na zabieg dołączenia dodatkowego chipa do produktu, który umożliwia rozpoczęcie korzystania z wkładu zaraz po poprawnym zamontowaniu w urządzeniu. Takie rozwiązanie posiada tusz WOX-B123BN. Na zakup tego kartridża powinny zdecydować się osoby posiadające drukarki Brother z serii MFC oraz DCP. Jest on blisko 60 zł tańszy od oryginalnego wkładu, a jego pojemność pozwala na wydrukowanie ponad tysiąca czarno-białych stron A4.

Na takie samo rozwiązanie zdecydowali się producenci tuszu Ornik LC1100BK. Koszt pojemnika nieoryginalnego oscyluje w granicach kilku złotych, natomiast kartridż z logo marki Brother wymaga inwestycji rzędu 70 zł. Oba produkty posiadają identyczny litraż, więc w tym przypadku wybór tańszego wkładu wydaje się być oczywisty. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku tuszu Ornik LC900BKYJ1, który umożliwia oszczędzenie blisko 60 zł.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019