Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Przydatne funkcje w drukarkach ułatwiające pracę

Przydatne funkcje w drukarkach ułatwiające pracę

Data dodania: 29-03-2019
Drukarki bądź urządzenia wielofunkcyjne to segment elektroniki, który możemy spotkać niemalże w każdym gospodarstwie domowym i w każdej firmie. Podstawową funkcją tego typu urządzeń jest drukowanie, jednak drukarki posiadają także szereg innych dodatków ułatwiających nam pracę.


Szybkie wydruki - bądź bardziej smart


Pewnie nie raz zdarzyło się Wam zlecić wydruk fotografii znajdującej się na aparacie cyfrowym lub telefonie. Gniazdo PictBridge ułatwia taką czynność. Fizycznie wygląda tak samo, jak port USB. Po podłączeniu do niego naszego urządzenia otrzymujemy możliwość wydruku wybranej zawartości bezpośrednio z nośnika. W jaki sposób ułatwia nam to pracę? Korzystając z funkcji PictBridge, unikamy współpracy z komputerem. Coraz popularniejszym dodatkiem są również czytniki kart pamięci. Identyczne montowane są w notebookach lub komputerach stacjonarnych. Podobnie jak w przypadku PictBridge, tak i w przypadku czytnika na karty pamięci otrzymujemy możliwość szybkiego druku bezpośrednio z nośnika.

Co w przypadku, gdy nasza drukarka nie jest wyposażona w funkcję PictBridge lub czytnik kart pamięci, a chcemy zlecać błyskawiczne wydruki bez konieczności korzystania z komputera? Z pomocną dłonią przychodzi moduł Wi-Fi, który instalowany jest w większości drukarek. Nawet starsze urządzenia mają możliwość połączenia się z telefonem komórkowym lub aparatem za pomocą Wi-Fi. Zdecydowana większość renomowanych producentów w swojej ofercie posiada także aplikację mobilną. To bardzo przydatny gadżet, ponieważ daje nam możliwość kompleksowej obsługi drukarki z poziomu naszego smartfona. Korzystając z aplikacji na telefon, jesteśmy w stanie ustawić szczegółowe wytyczne wydruku, uruchomić skanowanie lub poprosić o kopię dokumentu dosłownie nie ruszając się z kanapy. Oprogramowanie na telefon imituje te, dostępne na komputerach.


Przejmij kontrolę nad drukarką

 


Mówiąc o wygodzie korzystania z drukarki, nie można nie wspomnieć o wyświetlaczu z wbudowanym panelem dotykowym. To dodatek, który zagościł w naszych urządzeniach drukujących już kilka lat temu, a dziś ciężko o zakup nawet budżetowej drukarki bez ekranu reagującego na nasze polecenia. Jakie możliwości oferuje nam wyświetlacz zamontowany na przodzie drukarki? Przede wszystkim jesteśmy w stanie ingerować w szczegółowe ustawienia wydruku, anulować rozpoczynającą się pracę, zlecić kopię lub skan oraz sprawdzić aktualne poziomy tuszu i tonera. Zwłaszcza ta ostatnia korzyść w stopniu znaczącym przekłada się na użytkowanie drukarki. Zaledwie dwoma kliknięciami jesteśmy w stanie oszacować, kiedy musimy udać się na zakupy celem zakupu nowych pojemników.

 

 


Druk dwustronny - oszczędność pieniędzy i papieru

 Każde urządzenie drukujące pozwala na ręczny druk dwustronny, który polega na wydrukowaniu w pierwszej kolejności nieparzystych stron, a po ponownym włożeniu kartek do podajnika drukujemy strony parzyste interesującego nas dokumentu. Dużo roboty, prawda? Na szczęście nowsze modele drukarek potrafią automatycznie obrócić papier i wykonać druk dwustronny całkowicie bez ingerencji użytkownika. Drukiem dwustronnym powinni zainteresować się głównie studenci i osoby uczące się. To funkcja bardzo przydatna w przypadku drukowania notatek lub materiałów niezbędnych na zbliżające się zajęcia. Dwustronny wydruk interesującego nas pliku nie tylko przyczynia się do oszczędności materiałów eksploatacyjnych, ale również jest wygodniejszy w użytkowaniu.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019