Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Sterownik i oprogramowanie drukarki – warto tam zajrzeć!

Sterownik i oprogramowanie drukarki – warto tam zajrzeć!

Data dodania: 24-05-2019
Bardzo dużo osób korzystających zarówno z drukarek atramentowych, jak i laserowych przy drukowaniu materiałów ogranicza się do kliknięcia magicznego przycisku „Drukuj” w panelu edytora tekstowego lub edytora graficznego. Tymczasem sam sterownik lub dodatkowe oprogramowanie naszego urządzenia oferuje dużo więcej możliwości, które między innymi pozwolą nam zaoszczędzić sporo czasu, papieru oraz przede wszystkim tuszu lub tonera. 


Jak odróżniamy sterownik od dodatkowego oprogramowania ?

 
Sterownik drukarki bardzo często mylony jest z dodatkowym oprogramowaniem, które producent dostarcza do zakupionego urządzenia. Jak je odróżnić? W bardzo prosty sposób! Sterownikiem nazywamy "wtyczkę", która umożliwia podłączenie urządzenia do notebooka lub komputera stacjonarnego. Oprócz skonfigurowania sterownik oferuje także dodatkowe opcje wydruków. Rozszerzoną wersję ustawień znajdziemy w dodatkowym programie. Najczęściej dostarczane jest ono na płycie CD, a jego instalacja nie jest obowiązkowa do prawidłowego funkcjonowania drukarki. Dodatkowe oprogramowanie warto jednak posiadać. Przede wszystkim ze względu na mnóstwo przydatnych funkcji oprogramowania.


Korzyści oferowane przez sterownik podstawowej drukarki


Sterownik sterownikowi nie jest równy. Ich funkcjonalność jest zależna od dokładnego modelu drukarki, a także jej przeznaczenia. Duże urządzenia biurowe posiadają inne sterowniki od podstawowych drukarek domowych, jednak już drugi z wymienionych segmentów tego typu sprzętu pozwala nam na znalezienie ciekawych funkcji.

Oprogramowanie sterownika prostej drukarki oferuje nam przede wszystkim możliwość wyboru rozmieszczenia poszczególnych stron na pojedynczym arkuszu – to świetna opcja umożliwiająca nam oszczędność papieru oraz materiału eksploatacyjnego w postaci tuszu lub tonera. Oprócz tego sterownik daje nam możliwość szybkiego wyboru pomiędzy drukiem monochromatycznym a kolorowym oraz zadecydowanie, czy nasza drukarka ma pracować w trybie roboczym (szybkim) lub dokładnym (bardzo wolnym). Przekłada się to bezpośrednio nie tylko na czas oczekiwania, ale również na jakość produkowanych materiałów.

W nowszych modelach drukarek renomowanych producentów sterownik zawiera również bardzo przydatną funkcję druku dwustronnego. Starsze urządzenia wymagały od nas ręcznego przekładania wydrukowanych kartek tak, aby kolejna treść znalazła się na ich odwrocie. Tymczasem nowsze drukarki i ich sterowniki umożliwiają automatyczne ustawienie druku dwustronnego przekładającego się na sporą oszczędność papieru.Ponadprogramowe funkcje dostarczane przez producenta


Photo Creations od firmy HP czy My Image Garden dostarczany przez Canon do swoich modeli drukarek z serii Pixma to zaledwie dwa z kilku dodatkowych oprogramowań oferowanych przez producentów największych marek. Aplikacja użytkownikowi najczęściej przekazywana jest w formie nośnika CD, jednak zdarzają się przypadki, kiedy kupując drukarkę, nie otrzymamy żadnej płyty, a dodatkowe oprogramowanie znajdziemy do bezpłatnego pobrania na oficjalnej stronie producenta. Najważniejszą funkcją tego typu programów jest rozszerzenie podstawowej funkcjonalności oferowanej przez sterownik.

Dlaczego warto z nich skorzystać? Przede wszystkim ze względu na ogromne możliwości ingerowania w wydruk końcowy. Za pomocą dodatkowego oprogramowania użytkownik może wybrać interesujący go odcień szarości lub jasność drukowanego materiału. Dodatkowo takie oprogramowanie umożliwia nam zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera. To bardzo przydatna funkcja. Zwłaszcza dla posiadaczy drukarek wielofunkcyjnych, którzy bardzo często decydują się na korzystanie z funkcji skanera. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu na ekranie komputera wyświetli nam się finalny wygląd dokumentu. Aplikacja umożliwia również dobór odpowiedniego rozmiaru i koloru.

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019