Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Tania drukarka – pułapka, do której nie warto wpaść

Tania drukarka – pułapka, do której nie warto wpaść

Data dodania: 19-07-2019
Przechadzając się pomiędzy półkami sklepowymi w elektromarketach, możemy trafić na niezwykle atrakcyjne promocje w dziale RTV/AGD. Bardzo popularnym segmentem wyprzedażowym dla każdego marketingowca jest drukarka. Urządzenia kosztujące niewiele ponad 100 zł przyciągają uwagę potencjalnych klientów, ale czy tego typu drukarki rzeczywiście są dla nas okazją, obok której nie możemy przejść obojętnie?


Tania drukarka, czyli pozorna oszczędność

 


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale kupno najtańszej drukarki w markecie to tylko początek sporych wydatków związanych z eksploatacją urządzenia. Cechą charakterystyczną dla tego typu drukarek jest wysokie TCO. Total Cost of Ownership, czyli całkowite koszty posiadania pozwalają nam zweryfikować, czy urządzenie, którym jesteśmy zainteresowani, faktycznie można zakwalifikować do ekonomicznych. Wszystkie składowe niezbędne do wyliczania TCO znajdziemy w specyfikacji drukarki. Co dokładnie wchodzi w ich skład?


Wpływ na realne koszty wydruku ma bardzo dużo zmiennych. Podstawową składową TCO drukarek jest oczywiście cena zakupu samego urządzenia. Do tej kwoty musimy dodać wszystkie szacowane koszty związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych oraz papieru. Kolejnym czynnikiem jest cena zużytej energii elektrycznej oraz ewentualnego serwisu. Total Cost of Ownership drukarek liczymy w skali rocznej, a wszystkie wyżej wymienione składowe należy podzielić przez liczbę wydrukowanych w tym czasie stron. W większości przypadków największe wydatki ponosimy z tytułu zakupu nowych materiałów eksploatacyjnych.

 

Zmniejszenie kosztów eksploatacji drukarki – czy jest to możliwe?

 

Oczywiście, że tak! Jednym z najpopularniejszych sposobów na wymierne zmniejszenie kosztów eksploatacji zarówno drukarki atramentowej, jak i laserowej jest kupno zamienników tuszu i tonera. Nieoryginalne materiały eksploatacyjne cieszą się rosnącą popularnością w naszym kraju. Ich główną zaletą jest cena – decydując się na regularne kupno pojemników z tuszem lub pigmentem, możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku! Dodatkowo, tego typu produkty są całkowicie bezpieczne dla naszego urządzenia. Korzystanie z nieoryginalnych materiałów eksploatacyjnych nie powoduje utraty gwarancji producenta, a ich wykonanie oraz sposób działania są bliźniaczo podobne do oryginalnych pojemników. Dużym atutem zamienników jest ich wydajność. Zdecydowana większość renomowanych firm decyduje się na produkcję pojemniejszych kaset względem oryginału, a taki zabieg pozwala użytkownikowi na nieco rzadszą wymianę komponentów.


 

Kupno taniej drukarki. Jak nie wpaść w pułapkę?


Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy ominąć szerokim łukiem pozornie tanią drukarkę z bardzo wysokim czynnikiem TCO. W pierwszej kolejności warto dokładnie prześledzić przeceniony model. Uwagę należy zwrócić na jego wcześniejszą cenę rynkową. Do tego mogą nam posłużyć konkurencyjne markety lub oficjalny sklep producenta. Może okazać się, że bardzo atrakcyjna cena jest wynikiem pojedynczej akcji marketingowej przeprowadzonej przez market, w którym aktualnie przebywamy. 

Warto przeanalizować dostępność materiałów eksploatacyjnych uwzględniając zamienniki sprzedawane przez renomowanych producentów. Jeśli dojdziemy do wniosku, że niska cena jest wynikiem jednorazowej wyprzedaży i znajdziemy przynajmniej kilka źródeł handlujących tanimi tuszami bądź tonerami do naszego modelu, to warto zainteresować się kupnem drukarki.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019