Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Tusz wysechł ? Co robić, aby tego uniknąć ?

Tusz wysechł ? Co robić, aby tego uniknąć ?

Data dodania: 22-11-2018
Niewyraźny wydruk lub jego całkowity brak to najczęstsze objawy zaschniętej głowicy drukarki, czyli zmory każdego użytkownika drukarki atramentowej. Bardzo często zdarza Ci się, że do odbiornika trafiają zupełnie czyste lub tylko lekko zabrudzone kartki? Zobacz, co należy robić, aby skutecznie wyeliminować problem stale wysychającego tuszu w popularnych atramentówkach.


Lepiej zapobiegać niż leczyć!


Walka z zasychającymi tuszami w drukarkach atramentowych jest bajecznie prosta. Włączenie drukarki przynajmniej dwa razy w tygodniu zagwarantuje efektywne zapobieganie zasychaniu głowicy. Optymalne w tym okresie będzie również wykonanie wydruku. Może być to nawet jedna kartka zawierająca elementy zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. W czym tkwi sekret skuteczności metody? Każde uruchomienie urządzenia powoduje włączenie funkcji czyszczenia dysz.

Jeśli należysz do osób zapominalskich lub takich, które regularnie na dłuższy okres czasu opuszczają miejsce zamieszkania, to warto zainteresować się urządzeniem z systemem automatycznego czyszczenia głowicy. Posiadając taką drukarkę, nie trzeba pamiętać o regularnym uruchamianiu sprzętu. Wystarczy, że nasza atramentówka będzie podłączona do zasilania, a głowice automatycznie zostaną oczyszczone, co ograniczy problem wysychającego tuszu. Nie tak dawno temu takie rozwiązanie oferowały tylko topowe modele producentów, jednak dziś system automatycznego czyszczenia głowicy można znaleźć w większej ilości urządzeń renomowanej firmy.

  

Odpowiednie przechowywanie


Wkład z zintegrowaną głowicą wyciągnięty na dłuższą chwilę z urządzenia musi zostać odpowiednio zabezpieczony, aby uchronić go przed całkowitym wyschnięciem. Niezbędny do tego będzie plastikowy pojemnik oraz zwilżona szmatka. Tusz należy włożyć do pojemnika tak, aby znajdował się w nim dyszami do góry. Kolejnym krokiem będzie umieszczenie na pojemniku nawilżonej szmatki i dokładne jego zamknięcie. Dzięki temu nasze dysze są w pełni bezpieczne! Co w przypadku, gdy w naszej drukarce głowica nie jest zintegrowana z wkładami z atramentem ? Tutaj pozostaje regularne korzystanie z urządzenia - minim 2 razy w tygodniu.


 

 

 

Tusz wysechł, czy konieczna jest wizyta w serwisie?

 

Jeśli nasza drukarka posiada zintegrowaną głowicę, to niestety tak. Sami takiego urządzenia nie będziemy w stanie naprawić. O wiele lepiej w takim wypadku mają posiadacze mniej ekonomicznych, ale tańszych w zakupie atramentówek wykorzystujących kartridże z tuszem. Wówczas można spróbować udrożnić dyszę za pomocą ciepłej wody - max 38st. C. Woda o wyższej temeraturze może uszkodzić kartridż. Wystarczy, że kartridż zostanie zanurzony w wodzie tak, aby styki chipu nie zostały zamoczone. W takiej pozycji tusz powinien pozostać przez kilka minut. Po całej operacji należy dotknąć dyszę papierową ściereczką. Operacja się powiedzie, jeśli zostanie na niej ślad po tuszu. W sytuacjach awaryjnych jesteśmy zmuszeni do zakupu nowego pojemnika.

Zasychający w dyszach tusz to problem, który nie wątpliwie spotka lub spotkał każdego użytkownika popularnych drukarek atramentowych. Odpowiednia wiedza na temat zapobiegania takiej usterce z pewnością uchroni nas od wizyt w serwisie bądź nieprzewidzianych wcześniej zakupów. Pamiętajmy, że z pozoru niegroźne zaniedbanie eksploatacji drukarki może skutkować jej trwałym uszkodzeniem.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2018