Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Tusze droższe od drukarki ? To możliwe. Jak wybrać drukarkę atramentową tanią w eksploatacji

Tusze droższe od drukarki ? To możliwe. Jak wybrać drukarkę atramentową tanią w eksploatacji

Data dodania: 30-11-2018
Bardzo często okazuje się, że drukarka atramentowa, która była stosunkowo tania w zakupie, przerasta nasze możliwości finansowe na ten segment sprzętu elektronicznego w zakresie użytkowania. Często kompletne zestawy tuszy mogą kosztować więcej niż samo urządzenie. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze drukarki, aby cieszyć się tanią eksploatacją.


Jakie czynniki wpływają na koszty eksploatacji drukarki?
 

Total Cost of Ownership pozwala bardzo dokładnie zobrazować, jakie czynniki wpływają na końcowy koszt eksploatacji zakupionego urządzenia. Bardzo częstą profilaktyką wśród producentów drukarek jest zaniżenie jej ceny rynkowej. To z pewnością zachęci potencjalnego kupca, który może dać złapać się w pułapkę o nazwie droga eksploatacja. Szacuje się, że sam zakup drukarki atramentowej to około 20% sumy, jaką w końcowym rozrachunku przeznaczysz na jej używanie.

Co składa się na pozostałe 80%? Przede wszystkim zakup wkładów do drukarki, które co jakiś czas musimy wymienić. Nie bez znaczenia jest również wybór papieru oraz potencjalne usługi serwisowe tudzież konserwujące, mające na celu niedopuszczenie do naszej wizyty w serwisie atramentówek.Dopasuj urządzenie pod swoje oczekiwania
 

Do jakich czynności potrzebna jest Ci drukarka atramentowa? Jak często i w jakich ilościach drukujesz? Odpowiadając sobie na te pytania, zdecydowanie łatwiej będzie Ci dopasować urządzenie pod własne oczekiwania. Przy wyborze odpowiedniej atramentówki kieruj się przede wszystkim jej wynikami w przeprowadzonych przez producentach testach poborowych i eksploatacyjnych. Jeśli planujesz bardzo często korzystać z drukarki, to powinna Cię zainteresować pozycja pobierająca małą ilość prądu i drukująca przynajmniej do 18 monochromatycznych stron A4 w ciągu jednej minuty. Pozwala to nie tylko to na zaoszczędzenie czasu spędzonego w oczekiwaniu na wydrukowany dokument, ale również w znacznym stopniu odciąży Twoje comiesięczne rachunki za prąd.Porównaj ceny pojemników z atramentem


Nadszedł ten moment, w którym świeżo zakupiona drukarka atramentowa wyczerpała fabrycznie zainstalowane pojemniki z atramentem. Użytkownik zmuszony jest do zakupu nowych kartridży i tutaj najczęściej spotykamy się z pierwszym szokiem. Komplet tuszów do drukarki atramentowej może okazać się droższy niż zakup nowego urządzenia. Czy istnieje jakiś sposób na zaoszczędzenie pieniędzy? Oczywiście, że tak! Wystarczy poszukać nieoryginalnego tuszu, który będzie kompatybilny z naszą atramentówką.

Współcześnie zamienniki niczym nie odbiegają od pojemników oferowanych przez producentów. Są one bezpieczne dla naszego sprzętu, oferują podobną jakość zadrukowania stron, a ich zaletą jest zachęcająca cena. Taki zakup z pewnością nie obciąży budżetu domowego.

O tym, ile mniej więcej w przyszłości będzie nas kosztowała wymiana kompletu pojemników z atramentem, możemy przekonać się jeszcze przed zakupem drukarki. Wystarczy spojrzeć w sklepie z elektroniką na cenę oryginalnego tuszu i porównać ją z ceną zamiennika. Podobny zabieg możemy wykonać przez komputer, nie wychodząc nawet z domu. Jeśli koniecznie chcemy korzystać z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, wybierzmy urządzenie, które posiada najtańsze wkłady.

Zakup nowej drukarki atramentowej to z pozoru bardzo prosta czynność. Zwłaszcza że większość cen za ten segment urządzeń drukujących z powodzeniem zachęca do ich nabycia. Tymczasem drukarkę należy dobierać bardzo rozważnie. Należy dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, który nie narazi nas na wysokie koszty eksploatacyjnie. Tym bardziej że większość czynności mających na celu zaoszczędzenie gotówki w przyszłości możemy dokonać jeszcze przed zakupem.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2018