Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Wszystko zaczęło się w małym garażu – poznaj historię HP

Wszystko zaczęło się w małym garażu – poznaj historię HP

Data dodania: 31-07-2019
William Hewlett i Dave Packard w 1939 roku w jednym z garaży miasta Palo Alto założyli firmę, której produkty do dzisiaj stanowią lwią część wyposażenia mniejszych i większych firmowych biur oraz gospodarstw domowych. Przedstawiamy historię najbardziej rozpoznawalnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją drukarek, które zatrudnia 400 tysięcy pracowników, a dochód firmy liczony jest w setkach miliardów dolarów.


Skąd wziął się fenomen firmy Hewlett-Packard?

 


Amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne HP to niekwestionowany lider w branży produkcji i sprzedaży drukarek. Urządzenia sygnowane logo firmy założonej przez absolwentów uniwersytetu w Stanfordzie znajdziemy w niemalże każdym polskim domu czy firmowym biurze. Cechą charakterystyczną dla produktów HP jest ogromna niezawodność otwartość na potrzeby klienta. Podstawowe drukarki atramentowe HP jesteśmy w stanie nabyć za nieco ponad 200 zł, a przedsiębiorstwo oferuje również nieco droższe urządzenia. W ofercie HP znajdziemy szereg popularnych atramentówek, drukarek laserowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych, które łączą funkcję drukarki, kopiarki oraz skanera.


Amerykańskie przedsiębiorstwo od 1991 działa również na terenie Polski. W naszym kraju produkty sygnowane logo HP to nie tylko drukarki, ale również komputery stacjonarne, notebooki, materiały eksploatacyjne do drukarek oraz smartfony. Co ciekawe, firma HP była odpowiedzialna za wydrukowanie i wymianę ponad 12 milionów praw jazdy w Polsce.

 

Na początku był… oscylator dźwiękowy

 


Pierwszym produktem w ofercie jednego z największych przedsiębiorstw informatycznych na świecie był precyzyjny oscylator dźwiękowy, w którym jako rezystora użyto żarówki. Model 200A sprzedawano za jedynie 55 dolarów i już wtedy HP pokazywało, że będzie atrakcyjną pod względem cenowym firmą. Co ciekawe, następcę modelu 200A nabył nawet Walt Disney. Legendarny producent firmowy poszukiwał idealnego urządzenia do testów systemu dźwięku stereofonicznego przy produkcji filmu Fantasia, powstałego w 1940 roku. HP przez wiele lat było producentem drobnej elektroniki i dostarczycielem przyrządów dla ośrodków badawczo-rozwojowych. Spod szyldu Hewlett-Packard wychodziły m.in. oscyloskopy i woltomierze. Przedsiębiorstwo zrewolucjonizowało tę dziedzinę życia i szybko nawiązało współpracę ze światowymi gigantami. Z usług HP korzystała NASA, DARPA czy CERN.


Firma HP uznawana jest za twórcę pierwszego komputera osobistego. W 1968 roku zaprezentowano produkt 9100A, który przez producenta został jednak nazwany kalkulatorem biurkowym w obawie o porównania do gigantycznego koncernu IBM.
 

Kiedy dokładnie HP zaprezentowało pierwszą drukarkę?


Dziś o sile oferty Hewlett-Packard stanowią drukarki laserowe, atramentowe, urządzenia wielofunkcyjne oraz komputery. Kiedy dokładnie powstała pierwsza drukarka z logo HP? Amerykańska firma na rynek drukarek wkroczyła z imponującym stylu. W 1984 roku zaprezentowano drukarkę laserową o rozdzielczości 300 dpi i to za jedynie 3500 dolarów. HP po raz kolejny pokazało, że potrafi wyprodukować wysokiej jakości sprzęt elektroniczny w bardzo przystępnej cenie.
 

Firma z Kalifornii stworzyła produkt oferujący poziom pracy, jaki doskonale znamy z teraźniejszych czasów. Pierwsze drukarki atramentowe z ramienia HP ujrzały światło dzienne pod koniec lat 80. XX wieku. Wówczas Hewlett-Packard wraz z Canonem oferowały popularne atramentówki za niespełna tysiąc dolarów.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019