Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Zamienniki a oryginalne tusze – co musisz wiedzieć przed zakupem

Zamienniki a oryginalne tusze – co musisz wiedzieć przed zakupem

Data dodania: 24-08-2018

Zastanawiasz się, czy nie zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych do swojej drukarki? Musisz wiedzieć, że nie tylko kwestia finansowa powinna być brana pod uwagę przy zakupie tuszy lub tonerów. Na co należy uważać przy wyborze tańszych produktów? Sprawdź co musisz widzieć przed zakupem. Zastanawiasz się, czy nie zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych do swojej drukarki? Musisz wiedzieć, że nie tylko kwestia finansowa powinna być brana pod uwagę przy zakupie tuszy lub tonerów. Na co należy uważać przy wyborze tańszych produktów ?Niska jakość ?

Uważać należy na zamienniki niskiej jakości. Głównym ich problemem jest używanie materiałów tańszych, słabszych, co powoduje, że wydruki okazują się mniej dokładne i trochę nietrwałe. Kompatybilność z drukarką może zależeć od tego, czy produkty mają chipy, dzięki którym drukarka jest w stanie wykryć obecność tuszy albo tonerów. Brak chipu można potraktować jako jedną z wad produkcyjnych, bo tak, jak i inne, potrafi wpłynąć na niepoprawne działanie drukarek. Ich uszkodzenia powstałe w wyniku używania nieoryginalnych części eksploatacyjnych nie są bowiem uznawane przy reklamacjach. Skutki uboczne złej jakości produktu to nawet uszkodzona głowica drukująca czy zapchana dysza.


Złoty środek

Postawić należy więc na zamienniki tuszy wysokiej jakości, wciąż będą one o wiele tańsze od oferty oryginalnej, ale zarazem znacząco droższe od słabych konkurentów. Po czym jeszcze je poznać ? Ich producenci obejmują gwarancją drukarki, tym samym uspokajając klientów, którzy obawiają się utraty tej, którą oferuje oryginalny producent sprzętu. Bardzo często zdarza się, że zamienniki mają większą wydajność i pojemność niż oryginalne, a przecież i droższe produkty. Ponadto warto wiedzieć, że niektórzy z największych producentów zamienników wprowadza rozwiązania w oferowanych przez nie tuszach i tonerach, które pozwalają na zachowanie pełnej kompatybilności i funkcjonalności produktu i niedocześnie nienaruszające praw patentowych producentów drukarek.


Zamienniki – warto spróbować

Zamienniki mają sens praktycznie zawsze, zwłaszcza gdy jesteśmy zmuszeni do regularnego kupowania tuszy i tonerów, przykładowo do biura. W wypadku, gdy drukarki używamy naprawdę rzadko, a wkłady do niej zmieniamy od święta, dla spokoju ducha można wtedy zainwestować w oryginalne produkty. Producenci materiałów eksploatacyjnych do własnych urządzeń o wiele więcej czasu i środków przeznaczają na ich sprawdzenie przez liczne testy. Dla nich ważną cechą jest bezproblemowość produktu, stąd między innymi taka wysoka cena. Ale nie tylko – należy mieć na uwadze, że producenci drukarek celowo sprzedają je po bardzo niskich kosztach, na granicy opłacalności, by następnie windować ceny materiałów eksploatacyjnych do nich. Bardzo wysoka cena, jaką trzeba zapłacić za oryginalne tusze lub tonery wynika więc z założenia, że klient i tak będzie musiał wymienić tusze oraz wkłady w sprzęcie. Czy warto przepłacać za takie praktyki ?

By uniknąć słabych zamienników, sprawdź ofertę profibiuro.pl. Znajdziesz wtedy produkty sprawdzone i bardziej opłacalne względem oryginałów. Porównasz pojemności tuszy i tonerów, szybko przejrzysz ich ceny, a zarazem unikniesz dzięki temu produktów kontrowersyjnej jakości. Zapraszamy!

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy
NIP: 722-107-75-13
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019