Znajdź toner lub tusz do Twojego urządzenia
Strona główna1 » PORADY ProfiBiuro.pl2 » Zamienniki tuszy i tonerów – czy ich wybór się opłaca?

Zamienniki tuszy i tonerów – czy ich wybór się opłaca?

Data dodania: 28-10-2019

Drukarka to urządzenie, bez którego nie wyobrażamy sobie życia ani w domu, ani w firmach. Ceny urządzeń są coraz niższe, jednak temat materiałów eksploatacyjnych przysparza wiele dylematów. Kupować oryginalne kartridże czy może ryzykować i wybierać tańsze zamienniki? Zamienniki tuszy i tonerów – czy ich wybór się opłaca? Odpowiadamy poniżej!Oryginalne tusze i tonery to gwarancja jakości

Oryginalne wkłady do drukarek są zawsze idealnie dopasowane do danych modeli, dzięki czemu mamy pewność, że jakość wydruku będzie wysoka. Szczególnie istotne jest to przy drukowaniu grafik, fotografii i kolorowych materiałów promocyjnych, gdy idealna prezentacja świadczy też o firmie oraz poziomie usług przez nią oferowanych. Kupując tusze zalecane przez producentów, nie musimy obawiać się o ich instalację – wszystko przebiega sprawnie i nie ma możliwości uszkodzenia wkładu podczas jego montowania. Za kupnem oryginałów przemawia również ich dostępność. Znajdują się w ofertach wszystkich elektromarketów, mniejszych sklepów komputerowych czy nawet serwisów drukarek i komputerów. Niewątpliwą wadą jest jednak wysoka cena – czasem komplet tuszów może dochodzić niemalże do kosztów poniesionych na zakup samego urządzenia!


 

W takim razie może lepiej wybrać zamienniki?

Gdy przechodzimy do tematu wysokiej ceny oryginalnych wkładów, na horyzoncie od razu pojawiają się zamienniki – dużo tańsza opcja, jednak bardzo zdemonizowana przez producentów drukarek. Jest to logiczne, ponieważ zalecane przez nich tusze i tonery to spora część przychodów ich firm, nawet gdy wytwarzane są przez podwykonawców. Prawdą jest jednak, że ci podwykonawcy bardzo często są jednocześnie producentami zamienników, powstających z nadmiaru „oryginałów” albo tuszów poprzednich generacji. Koszt tonera do drukarki laserowej to około 100-200 zł, natomiast wkłady do atramentowych w zależności od rodzaju i koloru to 30-100 zł. Różnice w cenach mogą sięgać nawet 50%, dlatego też wielu użytkowników decyduje się od razu zrezygnować z oryginalnych tuszów czy tonerów i przejść na zamienniki.


 

Jakie zamienniki wybrać?

Firm oferujących tanie tusze i tonery jest obecnie naprawdę dużo i wybierać możemy spośród rzetelnych, obecnych na rynku od wielu lat, oraz tych mniejszych, garażowych, które dopiero co się pojawiły. Między nimi również występuje konkurencja cenowa i my – jako klienci – musimy zwracać uwagę na inne aspekty zakupów. Producenci drukarek, próbując w pewien sposób konkurować, wprowadzają radykalne rozwiązania i nie przyjmują do serwisu urządzeń, w których montowane były zamienniki wkładów, nawet gdy wada nie dotyczy samych kartridży. Dlatego też najlepiej jest wybierać zamienniki takich marek, które biorą na siebie obowiązki gwarancyjne w przypadku odmowy producenta urządzenia. Możemy mieć wtedy pewność, że zamiennik jest dobrej jakości i nie będzie miał negatywnego wpływu na samą drukarkę.

 

Zamienniki również mogą być dobrej jakości

Największą popularnością cechują się zamienniki do wkładów drukarek czołowych producentów: HP, Canon, Brother, Epson czy Samsung. Materiały eksploatacyjne przeznaczone do nich znajdziemy w wielu sklepach, zarówno dużych marketach, jak i mniejszych, w halach targowych czy na osiedlach. Nie zawsze po wejściu na rynek nowego modelu drukarki, od razu pojawiają się do niej tańsze tusze. Producenci potrzebują trochę czasu na dostosowanie składu chemicznego i stworzenie najlepszych jakościowo rozwiązań. Zazwyczaj po zużyciu pierwszego, oryginalnego kompletu tuszów lub tonera, na rynku dostępne są już zamienniki. Świadczy to przede wszystkim o tym, że wytwarzanie zamienników nie odbywa się bez przeprowadzania testów i szukania optymalnych połączeń składników. Można więc mieć pewność, że wydruki nie będą zbyt mocno odbiegać od tych wykonanych z pomocą oryginalnych wkładów. Drobne różnice mogą być jedynie widoczne przy kolorowych obrazkach.
 

Czy wybór zamienników się opłaca? Jeśli urządzenie ma nam służyć głównie do drukowania dokumentów tekstowych, to jak najbardziej tak, lecz od rzetelnych sprzedawców, którzy oferują też gwarancję. Jeśli jednak głównym celem będzie drukowanie grafik i fotografii, lepiej jest postawić na oryginalne tusze i tonery tak, by jakość wydruku nie zepsuła wizerunku naszej firmy.

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

KONTAKT
Infolinia: 22-100-57-15
E-mail: sklep@profibiuro.pl

ProfiBiuro.pl
ul.Powstańców 60A lok. 219
05-091 Ząbki k/ Warszawy

NIP: 722-107-75-13
REGON: 141065823
  INFOLINIA
  22 100-57-15
  609-01-02-03
  sklep@profibiuro.pl
  Test
  ProfiBiuro.pl Rzetelność, solidność i bezpieczeństwo
  Dotpay
  Wszelkie prawa zastrzeżone Profibiuro.pl sklep online © 2019